کد خبر : 308633
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آگوست 2020 - 16:15

شهردار منطقه13 تهران خبر داد;

حسین رشیدی

احداث ۱۷ کیلومتر پیاده‌راه و مسیر دوچرخه در منطقه ۱۳ تهران

احداث ۱۷ کیلومتر  پیاده‌راه  و مسیر دوچرخه در منطقه ۱۳ تهران
شهردار منطقه 13 تهران گفت: احداث پیاده راه و مسیر دوچرخه، به متراژ ۱۷ کیلومتر از اولویت‌های سال ۹۹ شهرداری منطقه ۱۳ است.

به گزارش تهران پرس و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ تهران، با عنایت به رویکرد مدیریت شهری مطابق تدابیر معاونت فنی و عمرانی شهردای تهران مبنی بر فرهنگ‌سازی و تسهیل تردد شهروندان و استفاده از دوچرخه و پیاده‌روی در قالب طرح احداث شبکه ۵۰۰ کیلومتری مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌رو، شهرداری منطقه۱۳ با ایجاد زیرساخت‌های لازم در خیابان‌های پیروزی، امامت، ۳۰ متری نیروهوایی، بزرگراه شهید دوران به این شبکه می پیوندد.

مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به موقعیت و اهمیت خیابان پیروزی با طول بالغ بر۴ کیلومتر و قرارگیری ۵ ایستگاه مترو، به عنوان شریان اصلی واقع در منطقه ۱۳ و مرز منطقه مذکور با مناطق ۱۲ و ۱۴ افزود: از سالیان گذشته عملیات پیاده‌روسازی و احداث مسیر دوچرخه‌سواری به منظور تسهیل تردد شهروندان و اتصال به مسیر دوچرخه مناطق همجوار در دستورکار معاونت فنی و عمرانی این منطقه قرار گرفته و در حال حاضر مسیر دوچرخه سواری این خیابان آماده بهره‌برداری شهروندان عزیز است.

وی ادامه داد : لذا با توجه به رویکرد مدیریت شهری در خصوص احداث و بهسازی مسیر دوچرخه عملیات مرمت آسفالت مربوطه همواره در دستورکار قرار دارد.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه به منظور تسهیل دسترسی شهروندان دوچرخه‌سوار به پیست ۶ کیلومتری بوستان جنگلی سرخه‌حصار، با احداث مسیر دوچرخه بزرگراه شهید دوران به طول ۶ هزار و ۵۰۰ متر، این مسیر به پیست مذکور متصل می شود ادامه داد: در حال حاضر مراحل اجرایی این طرح ، پس از اخذ مشاور تخصصی ذیصلاح و تهیه نقشه‌های مربوطه، آغاز شده است.

وی اضافه کرد: با تکمیل و راه اندازی این مسیر، شهروندان دوچرخه سوار مناطق ۱۳ ، ۱۲ و ۱۴ ، پس از طی کردن خیابان پیروزی و بزرگراه شهید دوران می‌توانند در کنار سایر شهروندان مناطق ۴ و ۸ از امکانات دوچرخه‌سواری بوستان جنگلی سرخه‌حصار استفاده نمایند.

شهردار منطقه ۱۳ خاطر نشان کرد: در جوار مسیر مذکور، مسیر پیاده‌روی از ایستگاه‌های مترو میدان شهدا، بوعلی سینا، پیروزی، نبرد، نیرو‌هوایی و شهید کلاهدوز تا داخل بوستان جنگلی سرخه‌حصار قابل بهره‌برداری خواهد بود.

در ادامه لازم به ذکر است این منطقه مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری خیابان امامت به طول ۱۸۰۰ متر و سیمتری نیروهوایی به طول ۴۶۰۰ متر را جهت ارتباط مناطق ۷ و ۸ از طریق منطقه ۱۳ به مناطق ۱۲ و ۱۴ در دست اقدام دارد که در حال آماده‌سازی اسناد و انجام تشریفات انعقاد قرارداد از طریق مناقصه عمومی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.