کد خبر : 306843
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 ژوئن 2020 - 13:49

حسین رشیدی

رقابت ۸ حوزه تبلیغاتی در اولین جشنواره بین المللی تبلیغات محیطی ایران

در نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی تبلیغات محیطی ایران، برای اولین بار 8 حوزه تبلیغاتی می توانند به رقابت با یکدیگر بپردازند.
به گزارش تهران پرس،جلسه کمیته علمی نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی تبلیغات محیطی ایران برگزار شد. این جشنواره یک حرکت بسیار علمی است و برای اینکه به بهترین شکل ممکن اجرایی شود در گام اول کمیته علمی برای آن تشکیل شده است.
کمیته علمی با مشارکت مستقیم خود انجمن صنفی تبلیغات ایران، اساتید دانشگاه، سازمان زیباسازی و وزارت فرهنگ تشکیل شد. تاکنون جلسات زیادی در کمیته علمی برگزار شده است و مهمترین هدف از برگزاری این جلسات توسعه و تحول بازار تبلیغات محیطی اهداف و تعریف بخش های رقابتی است.
این جلسات با حضور اساتید دانشگاه، شرکت های تبلیغاتی و نمایندگان سازمان های متولی برگزار شد. در تبلیغات محیطی برای اولین بار ۸ حوزه تبلیغاتی می توانند به رقابت با یکدیگر بپردازند. همچنین در جلسه کمیته علمی نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی تبلیغات محیطی ایران شاخص های امتیاز گیری و امتیاز آوری تعریف شده و بر اساس آن آثاری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، داوری می شود.
بعد از این داوری مشخص می شود که کدام نهادها و سازمان ها می توانند در هر بخش رقابتی برنده باشند. پیرو جلسات متعددی که شورای سیاست گذاری در مورد برگزاری جشنواره و نمایشگاه بین المللی تبلیغات محیطی ایران داشته است، محور و موضوعات ورکشاپ ها و پنل های تخصصی در جشنواره احصا شد.
همچنین برای هیات داوران شاخص های علمی برای انتخاب آثار در حوزه های تعریف شده مانند آگاهی برتر تبلیغات محیطی، کمپین، شاخص های علمی و فنی مد نظر در کمیته علمی استخراج و در اختیار داوران قرار می گیرد.
تبلیغات نقش بسیار مهمی در حمایت از تولید ملی، افزایش کیفیت تولیدات، تغییر نگرش و رویکرد افکار عمومی، ایجاد گفتمان مصرف کالای داخلی، فراهم آوردن بستر افزایش صادرات کالا و خدمات و کاهش و کنترل تاثیر تحریم‏های اقتصادی دارد.
منبع: روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.