کد خبر : 342519
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 3 ژوئن 2021 - 12:03

از سوی معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی صورت گرفت؛

ارسال فهرست مسائل ۳۱ استان به نامزدهای ریاست جمهوری

ارسال فهرست مسائل ۳۱ استان به نامزدهای ریاست جمهوری
معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی با ارائه لیست مسائل اولویت‌دار و اساسی ۳۱ استان کشور از نامزدهای ریاست جمهوری خواست برنامه‌های خود را درباره حل این مسائل ارائه کنند.

به گزارش تهران پرس، معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی که حدود سه سال است با مشارکت بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید و صاحب نظران در حال احصای مسائل اولویت دار استان‌های مختلف کشور است، هم اکنون با ارائه فهرست مسائل اولویت دار و اساسی ۳۱ استان کشور از نامزدهای ریاست جمهوری خواست برنامه‌های خود را درباره حل این مسائل ارائه کنند.

 

معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی به همراه این فهرست نامه‌ای هم خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

 

هم اکنون که انقلاب اسلامی در گذرگاه مهم و اثرگذاری همچون سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد، بسیج دانشجویی براساس رسالت و تکلیفی که رهبرمعظم انقلاب در خردادماه ۱۳۹۸  تحت عنوان” زمینه سازی روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی” محول فرمودند برخود لازم می‌داند تا با اتخاذ رویکردهای عقلایی و جهادی به این امر مهم بپردازد.

 

یکی از این رویکردهای جدی که حدود ۳ سال است در مجموعه بسیج دانشجویی آغاز گشته رویکرد مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی می‌باشد. در همین راستا دبیرخانه پایش مسائل عمومی استان ها در معاونت پژوهش و فناوری  براساس این رویکرد و مبتنی بر نقش آفرینی تخصصی در فضای عمومی کشور، اقدام به احصای مسائل اولویت دار استان‌ها نموده است.

 

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این بوده تا تلاش گردد به هر میزانی که امکان دارد ظرفیت‌ها و استعدادهای انسانی و معنوی در هر منطقه‌ای، حول مسائل اولویت‌دار و گلوگاهی آن متمرکز گردد.

 

برای دستیابی به چنین امری شناخت دقیق مسائل اولویت دار در سطح استانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

فهرست پیش رو تلاشی است که با مشارکت بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید، صاحب نظران و موثرین درسطح استان‌ها در مدت ۵ ماه آماده شده که بنا دارد با بیانی ساده و موجز از چالش های جدی، که هم برای مردم بومی و هم مسئولین به خوبی ملموس است، سخن بگوید.

 

امیدواریم انتشار این فهرست در فضای کنونی کشور بتواند ذهنیت افراد و تصمیم‌گیران آینده را  به سمت مسائل اولویت‌دار استان‌ها متمرکز نماید.  از این رو مقتضی است نامزدهای ریاست جمهوری با حضور در رسانه ها و مجامع مردمی و دانشجویی برنامه‌های خود را برای حل این مسائل ابراز نمایند.

 

دبیرخانه پایش مسائل عمومی استان ها

 

مسایل اولویت دار استان های کشور که از سوی دبیرخانه پایش مسائل عمومی استان های معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی تهیه شده در فایل زیر آمده است:

 

۱۴۰۰۰۳۱۳۰۰۰۱۹۵_Test

 

انتهای پیام/الف

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.