کد خبر : 309355
تاریخ انتشار : شنبه 5 سپتامبر 2020 - 10:57

حسین رشیدی

حفظ ذخایر ارزشمند آب های زیر زمینی ضرورت ایجاد تصفیه خانه های محلی و منطقه ای

حفظ ذخایر ارزشمند آب های زیر زمینی ضرورت ایجاد تصفیه خانه های محلی و منطقه ای
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به تفاهم نامه مشترک وزارت نیرو و شهرداری تهران به منظور استفاده از پساب (فاضلاب تصفیه شده) در آبیاری فضای سبز شهری گفت: باز چرخانی آب و استفاده از پساب تصفیه شده یکی از سیاست های شهرداری است.

به گزارش تهران پرس و به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه بازچرخانی ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب اتفاق بزرگی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی (منابع آبی) است گفت: حفاظت پایدار فضای سبز از مباحث مهم در بقای حیات طبیعی در شهرنشینی امروزی است؛ اما در این میان یکی از عوامل محدودکننده گسترش فضای سبز، کمبود منابع آب قابل دسترس است.


وی اظهار داشت: یکی از راهکارهای غلبه بر این مشکل استفاده از پساب تصفیه‌شده فاضلاب مطابق با استاندارد منابع پذیرنده محیط زیست در تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز مورد توجه قرار گرفته است .

به گفته وی استفاده از پساب تصفیه شده در آبیاری شهری، ذخایر ارزشمند آبی را از خطرات و مخاطرات ناشی از برداشت بی رویه آب نجات میدهد .

انصاری در ادامه با بیان اینکه ایجاد تصفیه خانه های محلی و منطقه ای میتواند به عنوان یکی از ارکان اجرای سیاست های شهرداری تهران در بازچرخانی آب مطرح شود گفت: به عنوان مثال احداث تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران که هم اکنون در دست احداث است، به منظور استفاده از منابع پساب جهت کاربرد در فضای سبز شهر تهران نقش بسیار موثری می تواند ایفا کند.

به گفته مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در مناطقی که پساب جایگزین آب مصرفی فضای سبز شده، شهرداری تهران به منظور حفظ آب‌های زیرزمینی نسبت به عدم استفاده از چاه‌های آب فضای سبز اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.