کد خبر : 309319
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 سپتامبر 2020 - 17:40

حسین رشیدی

تسهیل دسترسى به ایستگاه‌هاى تاکسى و اتوبوس براى مسافران مترو

تسهیل دسترسى به ایستگاه‌هاى تاکسى و اتوبوس براى مسافران مترو
نخستين نشست بررسى تامين فضاهاى لازم جهت احداث پايانه‌هاى اتوبوس و تاكسى در كنار ایستگاه‌هاى در شرف احداث متروى تهران با هدف کمک به بهره‌بردارى بهتر از ایستگاه‌هاى مترو، تسهیل دسترسى شهروندان از ايستگاه‌هاى مترو به ساير شيوه‌هاى حمل و نقلي و همچنين کاهش ترافیک در سطح شهر برگزار شد.

به گزارش تهران پرس و به نقل از روابط عمومى و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو)، جلسه بررسى تامین فضاهاى دسترسى به مسیرها و پایانه‌هاى اتوبوس و تاکسى در مجاورت ایستگاه‌هاى در حال تکمیل متروى تهران با حضور مدیران دست‌اندرکار معاونت حمل ‌و نقل و ترافیک شهردارى تهران و شرکت مترو در محل دفتر معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد.

 

طبق این طرح، دسترسى شهروندان در مبادى ورودى یا خروجى ایستگاه‌هاى مترو به ایستگاه‌ها یا پایانه‌هاى تاکسى و اتوبوس تسهیل خواهد شد. اجراى این برنامه بر اساس پیش‌بینى‌هاى ترافیکى انجام مى‌شود تا نه تنها پیاده و سوار شدن مسافران، اختلالى در تردد سایر خودروها ایجاد نکند بلکه خطوط تاکسى و اتوبوس بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن، مسافران را به ایستگاه‌هاى مترو رسانده و نقش تغذیه کننده مسافرى ایستگاه‌ها را ایفا کنند.

 

بر اساس این گزارش با اجرایى شدن طرح مذکور، یک شبکه کامل حمل و نقلى شامل مجموعه‌اى از خطوط تاکسى، اتوبوس و مترو ایجاد مى‌شود که در تلاقى و تقاطع با یکدیگر، شرایط جابه‌جایى مسافر بین شیوه‌هاى مختلف حمل و نقل را تسهیل کرده و در بهینه سازى عملکرد حمل و نقل عمومى، مهمترین نقش را ایفا مى‌کند.

 

طراحى این شبکه به‌گونه‌اى انجام مى‌شود که یک مسافر از مبدا حرکت و حداکثر با ۵ دقیقه پیاده‌روى بتواند به اولین ایستگاه حمل‌ و نقل عمومى رسیده و پس از استفاده از انواع شیوه‌هاى حمل ‌و نقلى، مجدداً در فاصله زمانى حداکثر ۵ دقیقه پیاده‌روى تا مقصد، از وسیله نقلیه مورد استفاده پیاده شود.

 

معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهردارى تهران در تلاش است با مشارکت مناطق ۲۲ گانه و هم‌زمان با افتتاح و بهره‌بردارى از ایستگاه‌هاى جدید مترو در کنار ورودى‌ها یا خروجى‌هاى این ایستگاه‌ها، دسترسى به سایر شیوه‌هاى حمل ‌و نقلى را تامین و تسهیل کند. از سوى دیگر آن دسته از ایستگاه‌هاى مترو که درگذشته به بهره‌بردارى رسیده و فاقد دسترسى مناسب به تاکسى و اتوبوس هستند نیز در این برنامه مدنظر معاونت حمل ‌و نقل و ترافیک قرار دارند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.