کد خبر : 307957
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 جولای 2020 - 15:58

حسین رشیدی

اجرای طرح “تره و بار ” دوست دار محیط زیست و توزیع کیسه های پارچه ای در منطقه ۱۳

اجرای طرح “تره و بار ” دوست دار محیط زیست  و توزیع کیسه های پارچه ای در منطقه ۱۳
در ادامه اجرای موفقیت آمیز طرح نانوائی دوستدار محیط زیست در شهرداری منطقه13،این طرح در میدان "تره و بار " همراه با پلاک کوبی "نانوایی دوست دار محیط زیست" و توزیع کیسه های پارچه ای اجرا شد.

به گزارش تهران پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، در این برنامه که با حضور دکتر صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، آرش میلانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، دکتر انصاری مدیرکل محیط زیست شهرداری، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ و جمعی از معاونین و مدیران شهری منطقه برگزار شد، ضمن توزیع کیسه های پارچه ای در میان شهروندان، اولین پلاک ” نانوایی دوست دار محیط زیست” در نانوائی نمونه منطقه که بیشترین همکاری را در استفاده از کیسه های پارچه ای داشتند ، نصب شد.

صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در این برنامه ، ضمن تشکر از عزم جدی منطقه برای ترویج فرهنگ استفاده از کیسه های پارچه ای با اجرای طرح پایلوت نانوایی و میادین میوه و تره بار دوستدار محیط زیست ادامه داد : این طرح قابلیت تسری در کل شهر تهران دارد ، چرا که با آموزش شهروندان و ترغیب شهروندان به استفاده کمتر از پلاستیک ، به حفاظت از محیط زیست کمک می کند.

مرتضی رحمان زاده این اقدام را حرکتی برای افزایش آگاهی شهروندان از نقش و تاثیری که می‌توانند در حفظ محیط زیست داشته باشند خواند و افزود: شهرداری منطقه ۱۳ در جهت ایفای مسئولیت اجتماعی خویش، علاوه بر عرضه و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای، نسبت به آموزش موضوعات محیط زیستی از جمله آشنایی با مضرات عدم استفاده از کیسه‌های پلاستیکی از طریق فعالیت کارشناسان ادارات محیط زیست و آموزش‌های شهروندی منطقه در اماکن پر تردد اقدام کرده است.

بازدید چهار ساعته اعضای شورای شهر تهران از ظرفیت های زیست محیطی سرخه حصار
با توجه به طراحی و اجرای ۵۶ پروژه در بوستان جنگلی سرخه حصار ، دکتر صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، دکتر آرش میلانی دبیر کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با همراهی مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ۱۳ ، با حضور در نقاط مختلف جنگل سرخه حصار از ظرفیت زیست محیطی این محدوده بازدید کردند.

طی این بازدید چهار ساعته ،وضعیت حیات درختان ، نحوه آبیاری ، محیط زندگی گونه های حیوانی و گیاهی و ظرفیت پارک به عنوان محل امن جهت اسکان شهروندان در صورت وقوع زلزله احتمالی بررسی شد.

در این بازدید ، دکتر صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به رویکرد محیط زیستی منطقه ۱۳ و قدردانی از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت : با توجه به استقبال گردشگران و شهروندان از بوستان جنگلی سرخه در شرق تهران ، ایجاد زیر ساخت های لازم برای رفاه حال شهروندان ضرورت دارد که خوشبختانه با تدابیر شهردار منطقه ۱۳ اقدامات خوبی انجام شده و ایده های جدیدی مطرح شده است .

رئیس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پوشش گیاهی و حیات وحش بوستان جنگلی سرخه حصار و مناطق حفاظت شده به عنوان ذخایر ارزشمند ، می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند ابراز امیدواری کرد با حمایت شورای شهر و تامین اعتبارات لازم ، پروژه قطب گردشگری شرق تهران به ثمر برسد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.