شماره : 308295
5 / 8 / 2020 - 14:16

با برگزاری آزمون ارشد و دستیاری؛؛

فردا دومینوی تعویق ۲ آزمون کشوری پایان می‌یابد

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی و آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ۲ آزمون مهم کشوری هستند که از فردا ۱۶ مرداد و در شرایط کرونا برگزار می‌شوند.؛

به گزارش تهران پرس به نقل از خبرنگار مهر، پس از شیوع کروناویروس در کشور و اعلام اولین موارد ابتلا در ایران، به منظور حفظ سلامت داوطلبان و توجه به شرایط ویژه، آزمون‌های کشوری در سال گذشته لغو شدند و به سال ۹۹ موکول شدند.

این تاخیر در برگزاری آزمون‌ها برای داوطلبان به نوعی بلاتکلیفی منجر شده بود و داوطلبان بسیاری از این شرایط نامشخص گلایه داشتند. بالاخره بعد از چندین بار تغییر در زمان برگزاری آزمون‌ها، ستاد ملی مبارزه به کرونا اعلام کرد که آزمون‌ها در زمانی که از سوی وزارتخانه‌های بهداشت و علوم پیشنهاد شده‌اند برگزار شود.

بر اساس این تغییرات آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ بعد از ۲ بار تغییر در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد. تغییر مهم این آزمون نسبت به سال گذشته این است که عوامل اجرایی آزمون و تعداد حوزه‌های برگزاری به میزان ۴۰ درصد افزایش یافته‌اند.

افزایش حوزه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹

میزان داوطلبان آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر است که این تعداد نسبت به سال گذشته که ۶۵۵ هزار و ۴۳۲ نفر بودند تعداد ۳۸ هزار و ۹۸۵ نفر افزایش داشته است.

با توجه به شیوع کرونا ویروس و الزام تمهیدات بهداشتی برای برگزاری آزمون‌ها تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ از ۱۶۴ حوزه به ۲۳۶ حوزه افزایش یافته که به ترتیب عوامل اجرایی آزمون نیز ۴۰ درصد اضافه شده‌اند.

از تفاوت‌های مهم آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کشور این است که تمهیداتی برای شرکت داوطلبانی که ابتلای خود را به بیماری کرونا تایید کرده‌اند صورت گرفته است و با هماهنگی وزارت بهداشت این داوطلبان در مراکز درمانی منتخب آزمون خود را برگزار می‌کنند.

افزایش روزهای آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ از ۲ روز به ۳ روز

همچنین تفاوت دیگر آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ نسبت به دوره‌های گذشته در تعداد روزهای برگزاری آزمون است. به منظور رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله ایجاد فرصت مناسب برای ضدعفونی کردن فضا، امکانات و تجهیزات از سوی حوزه‌های برگزاری آزمون و همچنین به منظور جلوگیری از تراکم جمعیتی داوطلبان در حوزه‌ها برای کاهش حداکثری انتشار ویروس کرونا، روزهای برگزاری آزمون از ۲ روز به ۳ روز (از پنجشنبه ۱۶ مرداد تا شنبه ۱۸ مرداد ۹۹) افزایش یافت.

در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ تعداد ۸۵ نفر ابتلای خود را به بیماری کرونا تایید کرده‌اند. ضمن اینکه همه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ ملزم شده‌اند فرم خوداظهاری کرونا را در سامانه خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir تکمیل کنند و پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون به حوزه امتحانی تحویل دهند.

همچنین در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر ثبت نام کرده‌اند که ۵۰ درصد از داوطلبان زن و ۵۰ درصد داوطلبان مرد هستند. به عبارت دیگر ۳۴۴ هزار و ۵۵۸ نفر زن و ۳۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر مرد هستند.

آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کشور در ۶ گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی و در ۲۳۶ حوزه امتحانی در ۸۰ شهرستان کشور برگزار می‌شود.

بیشترین داوطلب در گروه علوم انسانی با ۴۳۳ هزار و ۹۳۶ نفر قرار دارد. پس از آن گروه فنی و مهندسی با ۱۴۵ هزار و ۵۶۴ نفر در رده بعدی قرار دارد. همچنین در گروه علوم پایه تعداد ۳۹ هزار و ۲۰۸ نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی تعداد ۱۷ هزار و ۷۳۵ نفر، در گروه هنر تعداد ۵۴ هزار و ۸۸۹ نفر و در گروه دامپزشکی ۳ هزار و ۸۵ نفر ثبت نام کرده‌اند.

در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کشور در نوبت صبح پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه تعداد ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ کدرشته امتحانی، در آزمون نوبت صبح جمعه ۱۷ مرداد ماه تعداد ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی و در نوبت صبح شنبه ۱۸ مرداد ماه تعداد ۸۹ هزار و ۴۹۹ داوطلب در ۶۴ کدرشته امتحانی به رقابت می‌پردازند.

پایان دومینوی تعویق آزمون دستیاری پزشکی

چهل و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی بالاخره بعد از چندین بار تعویق روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹ با رقابت ۱۴ هزار و ۶۷۸ نفر برگزار می‌شود.

در این آزمون هم مانند سایر آزمون‌های کشوری در ایام کرونا، داوطلبان ملزم هستند فرم خود اظهاری بیماری کرونا را تکمیل کنند تا تمهیدات خاص فضای جداگانه برای آزمون آن دسته از داوطلبان فراهم شود.

تعداد حوزه‌های آزمون تخصصی دستیاری پزشکی به ۲۷ حوزه در مراکز استان‌ها و ۴ مرکز در شهر تهران افزایش پیدا کرده است و علاوه بر آن دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان، اراک، شهرکرد، قزوین، کاشان و کردستان به حوزه‌های اولیه اضافه شد. همچنین حوزه‌های شهر تهران از ۲ حوزه به ۴ حوزه افزایش پیدا کرد.

آزمون دستیاری ابتدا قرار بود در اسفندماه ۹۸ برگزار شود که با چهار بار تعویق به ۱۶ مردادماه ۹۹ موکول شد.

تعداد داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نیز افزایش داشته است. در چهل و ششمین آزمون دستیاری پزشکی ۱۳ هزار و ۶۴۲ نفر ثبت نام کرده بودند که این تعداد در سال ۹۸ در ۲۰ شهر و ۲۲ حوزه شرکت کرده بودند. این تعداد نسبت به سال گذشته یک هزار و ۳۶ نفر بیشتر است.

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی آزمون‌ها

آخرین اطلاعات درباره راه‌های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه‌های برگزاری آزمون، انتظار می‌رود داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر داوطلبان و خانواده‌های خود، آن را رعایت کنند.

۱. زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.

۲. برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنید.

۳. از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری کنید.

۴. هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنید.

۵. همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

۶. حوزه‌های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور هستند، بنابراین اکیداً توصیه می‌شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

۷. به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

۸. در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جداً خودداری کنید.

۹. برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.

۱۰. از تماس دست‌ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری کنید.

۱۱. هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنید. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

۱۲. در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتماً با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کنید.

۱۳. در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشید.

۱۴. به پیام‌هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و در جلسه آزمون از بلندگو پخش می‌شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.

۱۵. لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشید. تاکید می‌شود رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود.

۱۶. پاک کردن و ضدعفونی کردن دست بعد از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پدالکلی (که توسط حوزه امتحانی به شما تحویل می‌شود) حتماً انجام شود.

۱۷. سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می‌شود نظیر صندلی‌ها، دستگیره درب‌ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و… خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308295 توسط farhad rezaei و در روز چهارشنبه 5 آگوست 2020 ساعت 14:16:58
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308283
5 / 8 / 2020 - 11:19

مدیر قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی صابرین؛

برای شناسایی جامعه هدف از راهنمایی های سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بهره گرفتیم

امیر اتابک افضلی: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و سال تحصیلی جدید برآن شدیم تا بخشی از نیازهای عزیزان را در استان سیستان و بلوچستان تامین کنیم.؛

امیر اتابک افضلی مدیر قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی صابرین در گفتگو با تهران پرس در خصوص بخشی از اقدامات محرومیت زدایی این قرارگاه گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و سال تحصیلی جدید برآن شدیم تا بخشی از نیازهای عزیزان را در استان سیستان و بلوچستان تامین کنیم، در همین راستا برای شناسایی جامعه هدف از راهنمایی های سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بهره گرفتیم.

شایان ذکر است که در تمامی مراحل جناب آقای دکتر حسینعلی شهریاری نماینده محترم مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی دلسوزانه و مخلصانه در کنار ما بودند.

از جمله اقداماتی در این مرحله صورت پذیرفت به این شرح است:

توضیع ۴۰۰ پک کیف و لوازم التحریر به قیمت حدودی هر پک ۱۰۰ هزار تومان

توزیع ۲۰۰ قواره چادر به مناسبت مقام مادر

توزیع ۵۰ دستگاه بخاری در بین خانوارهای روستایی

توزیع انواع البسه

لوازم خانگی به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان

توزیع مرحله اول ۶۰۰ عدد بسته بهداشتی به ارزش ۳۰۰ هزارتومان در مقاله با ویروس کرونا

توزیع ۶۰۰ سبد کالا به ارزش حدودی هر بسته ۴۰۰ هزار تومان

توزیع ۵۶ هزار عدد ماسک پرستاری ۳ لایه به ارزش ۱۵۰۰ تومان

توزیع ۷۰۰۰ عدد ماسک N95

اهدای ۱۰۰ گان پزشکی

اهدای ۲۰۰۰ عدد شیلد پزشکی به ارزش ۲۰ هزار تومان

توزیع ۷۵۰۰ عدد الکل برای ضد عفونی به قیمت هر الکل ۲۵۰۰ تومان

این اقدامات در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مواسات و کمک مومنانه و با هماهنگی قرارگاه محرومیت زدایی ‌و جهادی صابرین انجام شد.

امیر اتابک افضلی در پایان گفت: با تاکید بر اهمیت حفظ کرامت انسانی در حمایت از نیازمندان، این چهارمین بسته های معیشتی و بهداشتی است که از زمان شیوع کرونا توزیع می شود، طی این مدت بیش از هزار بسته بهداشتی نیز بین افراد کمتر برخوردار تویع شد.

وی در آخر از ریاست کمیسیون بهداشت مجلس بابت حمایت های همیشگی و همچنین
دکتر سعید محمد، فرمانده محترم قرارگاه سازندگی خاتم انبیا تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308283 توسط farhad rezaei و در روز ساعت 11:19:18
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308284
5 / 8 / 2020 - 10:49

احداث مسیر دوچرخه در محله های منطقه ۱۹

فعالیتی قابل تحسین ، احداث ۴ کیلومتر مسیر دوچرخه و۱۷ کیلومتر پیاده رو در محله های خانی آبادنو، شهرک شریعتی و محله دولتخواه در منطقه 19 ؛

به گزارش باشگاه خبرنگاری تهران و  به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، محمدمهدی گندمی مساحت تقریبی کل این عملیات را بیش از ۱۷ کیلومتر در ۱۵ معبر منطقه اعلام کرد و گفت: فاز نخست این فعالیت در قالب احداث نزدیک به ۴ کیلومتر پیاده رو ومسیر دوچرخه در خیابان میثاق جنوبی، شهرک شریعتی و محله دولتخواه انجام شده است و پیش بینی می شود تا پایان تابستان سال جاری کل عملیات به اتمام برسد.

او با اشاره به اتمام این طرح تا پایان تابستان سال جاری افزود: در همین راستا ضمن اجرای فعالیت ترمیم محل کاتر در مسیر امن دوچرخه از ابتدای خیابان میثاق شمالی تا میدان بهشت، روکش آسفالت این میدان نیز به اتمام رسید.

همچنین عملیات لکه گیری آسفالت در خیابان بهمنیار، ترمیم آسفالت خیابان های آموزگار، میثاق، میعاد جنوبی، شهرک احمدیه، ابتدای خیابان نور و محله دولتخواه (کوچه جلیلی) با صرف نزدیک به ۷۵تن آسفالت در مساحت تقریبی ۳۵۰ مترمربع انجام شده است.

گندمی در تشریح سایر فعالیت های نگهداشت شهر به صداگیری و ترمیم شکستگی دریچه های ناحیه یک اشاره کرد و افزود: درهمین راستا شکستگی و نشست ایجاد شده در خیابان میثاق جنوبی جنب درمانگاه ناحیه یک رفع شد.

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308284 توسط سعید فروزنده و در روز ساعت 10:49:19
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308228
5 / 8 / 2020 - 8:55

نمایشگاه کشفیات طرح کاشف پلیس آگاهی

نمایشگاه کشفیات سومین مرحله از طرح کاشف درسال ۹۹ سه شنبه درپلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار شد.؛

۷

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308228 توسط محمدرضا محمدی و در روز ساعت 08:55:20
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308221
5 / 8 / 2020 - 8:44

رئیس پلیس پایتخت: ؛

کاشف ۳ سوئیچ خورد/ دستگیری باندی که ۶۷شاکی داشت

سردار حسین رحیمی از دستگیری باندی که ۶۷ شاکی داشته و تحت عنوان مامور و در پارک ها اقدام به اخاذی می نمودند خبرداد.؛

در روز سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۸ سردار حسین رحیمی” رئیس پلیس پایتخت” در اجرای سومین مرحله طرح کاشف که در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار گردید در حضور خبرنگاران اظهارداشت:  ۲۴۴ نفر از سارقین ، افراد حرفه ای، باندی و افرادی که دارای سوابق جرم بودند که  در غالب ۴۹ باند اقدام به سرقت به اشکال مختلف اعم از زورگیری، گوشی قاپی، سرقت محموله سرقت خودرو و موتورسیکلت و لوازم داخل آن  می نمودند، دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی، تصریح کرد: ۵۳ نفر از محکومین فراری که سال ها متواری یا خود را به مراکز معرفی نکرده بودند ، دستگیر گردیدند. ۸ قبضه سلاح گرم و سرد کشف و ضبط شد‌. ۷۰ درصد از متهمان دارای سوابق کیفری بودند. ۴۲۵۵ فقره سرقت کشف شد.

سردار رحیمی ، ادامه داد: ۶۰۰ فقره سرقت به عنف، گوشی قاپی کشف شد. ۱۸۵۰ فقره سرقت خودرو، موتورسیکلت و لوازم داخل آن کشف که در قالب ۱۳ باند فعالیت می کردند.

رئیس پلیس پایتخت از شناسایی قاتلین کهریزک خبردادوگفت: در ۶مرداد ۹۸ قاتلینی در کهریزک صاحب کار خودرا کشته و ۲ دستگاه خودرو را سرقت و در حال خروج ازمرزبودند ؛ که در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شدند. این باند ۳ نفره به یک قتل دیگر در شهرهای شمالی اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی در رابطه با دستگیری باند سارقین زورگیر مناطق غرب و جنوب غرب تهران، عنوان داشت: این باند تحت عنوان مسافرکش، مردم را به عنوان مسافر سوار و از مسافران زورگیری و اموال آن ها را سرقت می کردند؛ که دستگیر شدند.

وی در مورد شناسایی باند ۵ نفره سابقه دار منازل، بیان داشت: ارزش اموال سرقتی این باند ۴میلیارد تومان می باشد.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص دستگیری باند جاعلین و سازندگان طلاهای کم عیار ، خاطر نشان کرد: گزارش ها حاکی از آن است که این جاعلان مس را با طلا مخلوط می کردند که تمام عوامل آن دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت در مورد دستگیری باندی که ۶۷ شاکی داشت، گفت: تحت عنوان مامور و در پارک ها اقدام به اخاذی می نمودند و سوژه های خود را از میان دختر و پسرهای جوان انتخاب می نمودند که دستگیر شدند.

وی  در رابطه با دستگیری ۱۵ نفر از عوامل شرکت های دروغین لیزینگ خودرو، بیان داشت: شرکت رسمی لیزینگ خودرو نداشته و مردم به هیچ عنوان اعتماد نکنند ؛ در این خصوص ۱۵ نفر دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی در مورد شگرد جدید کلاهبرداران، افزود: با شناسایی خطوط تلفن همراه رند خاموش که برای افراد متمکن بوده با سندسازی و اسناد دروغین سیم کارت را می فروختند که در این راستا عوامل آن دستگیر شدند.

وی در خصوص اینکه اخیرا عده ای کلاهبردار از داخل زندان خود را به عنوان پرسنل آگاهی معرفی کرده و با دادن شماره حساب و ریختن مقادیری وجه خواهان برگرداندن مال به مالباخته هستند، اشاره کرد: وظیفه پرسنل آگاهی است که اموال به سرقت رفته مردم را کشف نماید و هیچ هزینه ای در قبال تحویل اموال از مردم نخواهد گرفت.

سردار رحیمی در رابطه با پرونده های زمین خواری ، بیان کرد:  پلیس امنیت اقتصادی در رسیدگی به ۴۹ پرونده که ۷/۵ هکتار زمین در تهران وبالغ  بر ۱۰ میلیارد تومان ارزش زمین ها بود ماموریت یافت. ۲۲نفر در این زمینه دستگیر شدند.

 

 

 

 

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308221 توسط سارا پیرانه و در روز ساعت 08:44:22
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308218
4 / 8 / 2020 - 13:59

شهردار منطقه13 تهران خبر داد;؛

ساخت بازار میوه و تره بار در محلات کم برخوردار منطقه۱۳

شهردار منطقه۱۳ از احداث بازار میوه و تره بار در محلات این منطقه در قالب پروژه های کوچک مقیاس خبر داد و افزود :اولویت توسعه با محلات کم برخوردار از سرانه های خدماتی و فاقد بازار است. ؛

به گزارش تهران پرس و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه۱۳، با بیان اینکه محلات شورا ، پیروزی ،نیروی هوایی و زاهد گیلانی در این منطقه فاقد بازار میوه و تره بار هستند افزود : طبق برنامه ریزی و در سال جاری ، پیگیری های لازم را برای احداث بازار تره و بار در این محلات در قالب پروژه های کوچک مقیاس انجام می دهیم.

وی افزود : در حال حاضر، عملیات احداث بازار میوه و تره بار در مسیل منوچهری تقاطع شورا واقع در محله امامت در فضایی به مساحت ۱۵۰ متر مربع داخل سرای این محله آغاز شده است.

وی همچنین با بیان اینکه در راستای مناسب سازی تجهیزات شهری و بهبود سیمای شهر و افزایش امنیت کودکان در بوستان ها و فضاهای تفریحی و گردشگری، پروژه بهسازی و ایمن سازی آبنماهای سطح منطقه در برنامه کاری قرار دارد، افزود : در حال حاضر ، ایمن سازی آبنمای بوستان خیام با اجرای تخریب ، نوسازی و ایجاد موتور خانه در خارج از فضای آبنما برای امنیت شهروندان به ویژه کودکان انجام شد.

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308218 توسط حسین رشیدی و در روز سه‌شنبه 4 آگوست 2020 ساعت 13:59:33
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308213
4 / 8 / 2020 - 13:39

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه سامانه 1888 مطرح کرد;؛

رسیدگی ویژه و مستمر به پیام های سامانه ۱۸۸۸ در حوزه خدمات شهری

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: سامانه های 1888و 137 پل ارتباطی مدیریت شهری و شهروندان است و این مهم حساسیت و اهمیت کار ما را دو چندان می کند، از این رو یکی از اهداف اصلی معاونت خدمات شهری در خدمت رسانی به شهر و شهروندان کسب رضایتمندی حداکثری آنان است.؛

به گزارش تهران پرس ،مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در جلسه ارتباط مستقیم سامانه ۱۸۸۸ که صبح امروز ۱۴مردادماه در محل این معاونت برگزار شد، گفت: سامانه های ۱۸۸۸و ۱۳۷ پل ارتباطی مدیریت شهری و شهروندان است که در راستای تسهیل گری در خدمات رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان فعالیت می کنند.

یزدانی در ادامه گفت: از این رو گستردگی فعالیت های حوزه خدمات شهری و نیز ارتباط مستقیم و مستمر زیرمجموعه این معاونت با شهروندان حساسیت کار ما را دو چندان می کند.
وی با تاکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و هر خدمتی که در مجموعه مدیریت شهری ارائه می شود، به منظور آرامش خاطر و جلب رضایتمندی حداکثری شهروندان است، گفت: این حوزه با استفاده از تمامی پتانسیل های خود در جهت حل مسائل، مشکلات و خواسته های شهروندان تلاشی مضاعف دارد.

یزدانی با بیان این که این معاونت بیشترین ارتباط و تعامل دوسویه را با مناطق ۲۲گانه در جهت حل مباحث و موضوعات مورد درخواست شهروندان دارد،اذعان کرد: بدون تردید یکی از اهداف اصلی معاونت خدمات شهری در خدمات رسانی به شهر و شهروندان کسب رضایتمندی حداکثری آنان است.

معاون شهردار تهران بر رسیدگی ویژه به پیام های سامانه ۱۸۸۸ در حوزه خدمات شهری تاکید کرد و گفت: زمان رسیدگی به پیام های سامانه ۱۸۸۸ برای ما بسیار با اهمیت است، بنابراین تدابیری اتخاذ گردیده است که موارد و موضوعات مورد درخواست شهروندان عزیز در ارتباط با این حوزه در کمترین زمان ممکن رسیدگی و رفع شود.

به گفته یزدانی حوزه خدمات شهری خود را موظف می داند در کم ترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت پیام های مردمی را مورد رسیدگی قرار داده و پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم باشد.

گفتنی است در جلسه سامانه نظارت همگانی شهرداری تهران (۱۸۸۸) که به منظور پاسخگویی به پیام های شهروندان به صورت ویدئو کنفرانس و در محل این معاونت برگزار شد، مهندس مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران زیرمجموعه این معاونت به درخواست بیش از ۱۰۰ شهروند در موضوعات مختلف حوزه خدمات شهری رسیدگی کردند‌.

 

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308213 توسط حسین رشیدی و در روز ساعت 13:39:00
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308207
4 / 8 / 2020 - 12:32

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه تهران خبر داد;؛

مراحل ابتدایی طرح خیابان هوشمند در معابر منطقه سه تهران آغاز شد

سرپرست معاونت برنامه ريزي و توسعه شهري منطقه سه از آغاز مراحل ابتدایی طرح خیابان هوشمند در معابر این منطقه خبر داد.؛

به گزارش تهران پرس و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه تهران، آرین رجبی نسب سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه تهران در این خصوص گفت: این طرح قرار است با همکاری شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران یکی از زیر مجموعه های شرکت مپنا برای اولین بار در شهر تهران راه اندازی شود. در این راستا تفاهم نامه ای با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و مرکز شهر هوشمند شهر تهران برای ایجاد یک خیابان شهر هوشمند در حال انعقاد است .

وی اذعان داشت: بر اساس این تفاهم نامه پروژه هایی با همکاری تامین کنندگان و ارائه دهندگان خدمات شهر هوشمند در خیابان های منتخب شده منطقه سه برای ایجاد خیابان هوشمند بدون ایجاد تعهد ریالی برای این شهرداری اجرا می شود تا خدماتی در قالب شهر هوشمند به شهروندان ارائه شود. در این میان می توان از خدماتی از قبیل: کیوسک های شهر هوشمند، روشنایی هوشمند، تابلوهای ترافیکی هوشمند، پارک حاشیه ای هوشمند، آبیاری فضای سبز هوشمند و خیلی خدمات هوشمند دیگر نام برد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه افزود: ایجاد این پروژه در منطقه سه تهران توسط سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و مرکز شهر هوشمند استقبال شد و تفاهم نامه آن مراحل پایانی اش را سپری می کند.

رجبی نسب اظهار داشت: سپس بلافاصله پس از این مرحله، وارد فاز دریافت مجوزهای لازم برای آغاز این پروژه بزرگ و با اهمیت خواهیم بود.

معاون شهردار منطقه سه ابراز داشت: خیابان عطار توسط بخش خصوصی و بلوار میرداماد پیشنهاد شهرداری منطقه سه است. ما بلوار میرداماد را به این علت انتخاب کرده ایم که در این بلوار قرار است پروژه خیابان کامل اجرا شود.

وی تاکید کرد: ما قصد داریم این بلوار به حداکثر استعداد که در زمینه استفاده بهینه شهروندان از این محور را دارد دست یابد و در این میان حداکثر قابلیت این بلوار در ایجاد فضای مناسب و استاندارد برای پیاده ها، فضایی امن برای دوچرخه سواران با مهیا نمودن مسیر دوچرخه، توجه بیشتر به موضوعات زیباسازی، مبلمان شهری، زیبایی بصری را به نمایش همگان گذاشته شود. ضمن اینکه اگر ما بتوانیم پروژه هوشمند سازی را در این خیابان اجرا کنیم گام مهم و بلندی در تکمیل خیابان کامل برداشته ایم.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه گفت: منطقه سه و بخش خصوصی این اراده را دارند که با همکاری یکدیگر این پروژه را اجرایی کنند، حسن قضیه هم این است که در این پروژه، شهرداری بودجه ای را اختصاص نمی دهد.

رجبی نسب ادامه داد: پیش بینی ما ۳۸ خدمت مرتبط با موضوعات شهری است اما در فاز اول ۵ خدمت به شهروندان ارائه می شود که شامل: کیوسک های سلامت، بیلبورهای تبلیغاتی هوشمند و روشنایی های هوشمند است.

وی در پایان افزود: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده این طرح در ابتدا به صورت پایلوت در یک خیابان انجام می شود و به طور حتم با استقبال شهروندان نسبت به انتخاب معابر دیگر اقدام می شود.

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308207 توسط حسین رشیدی و در روز ساعت 12:32:04
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308203
4 / 8 / 2020 - 12:11

شهردار منطقه19 تهران خبر داد:؛

اولین هایپرمارکت پسماندخشک کشور در منطقه ۱۹ افتتاح شد

اولین هایپرمارکت پسماند خشک در منطقه 19 امروز با حضور عضو شورای اسلامی اسلامی شهر تهران، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ، شهردار منطقه و رئیس آموزش و پرورش افتتاح شد.؛

به گزارش تهران پرس و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹ تهران، در این مراسم آرش میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ایجاد این هایپرمارکت را اقدام ارزشمندی در زمینه مدیریت جامع پسماند دانست و گفت: ۴۰ درصد پسماندهای تولیدی شهروندان را پسماندهای خشک تشکیل می دهد که با توجه به پیامدهای منفی زیست محیطی آن ها تلاش شهرداری تهران در برنامه سوم توسعه شهری، تفکیک از مبدأ با هدف تسریع در فرایند بازیافت و افزایش تفکیک پسماندهای بهداشتی بوده است.

در این راستا نیز اجرای اقدامات مؤثر این چنینی برای افزایش تفکیک بهداشتی پسماندها جمله طرح کاپ و راه اندازی هایپرمارکت پسماند خشک در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.


در ادامه نیز صدرالدین علی پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران یکی از اقدامات مهم مدیریت شهری را در دوره جدید کاهش پسماند و دفن آن با هدف افزایش تفکیک اعلام کرد و راه اندازی هایپرمارکت را نیز یکی از خدمات ارزشمند و مکانیزم های تشویقی در این منطقه دانست.

علی توکلی شهردار منطقه نیز تولید پسماندهای خشک در کشور را امری اجتناب ناپذیر دانست و افزود: این هایپرمارکت که با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده قطعاً اتفاق خوبی برای شهروندان منطقه ۱۹ و مناطق همجوار خواهد بود.

او افزود: در این هایپر امکان دریافت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی شهروندان نیز فراهم شده است، ضمن اینکه به منظور کاهش تولید پلاستیک، اقلام خریداری شده با کیسه های پارچه ای به شهروندان تحویل می شود.


در بخش دیگری از این مراسم هادی حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۹ نیز آموزش شهروندان را پایه اصلی فرهنگ سازی در جامعه دانست و درخصوص ارائه آموزش های لازم درخصوص تفکیک پسماند به شهروندان اعلام آمادگی کرد.

او به قابلیت های شبکه دانش آموزی شاد برای نشر فیلم ها و تبلیغات آموزشی تفکیک پسماند اشاره و بیان کرد: این شبکه در دسترس دانش آموزان و اولیاء آن ها قرار دارد و از طریق آن می توانند آموزش های لازم را در زمینه این موضوع دریافت کرده و تبلیغات را ملاحظه کنند.

در این مراسم که با اهدای تندیس طرح کاپ به عضو شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه همراه بود، کارشناس اداره مدیریت پسماند منطقه نیز به ارائه توضیحاتی درخصوص روند اجرای طرح کاپ در منطقه و فعالیتهای انجام شده در زمینه تفکیک پسماند پرداخت.

براساس این گزارش نخستین هایپرمارکت پسماند خشک کشور جنب پایانه اتوبوسرانی شهید سروری منطقه ۱۹ که محلی پرتردد است، راه اندازی شده و در آن پسماندهای خشک شهروندان از جمله دورریختنی های پلاستیکی، شیشه، الکترونیکی، فلزی و … براساس قیمت های مصوب سازمان پسماند شهر تهران خریداری و معادل آن نیز کالاهای مورد نیاز شهروندان از جمله اقلام خوراکی به آن ها تحویل می شود.

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308203 توسط حسین رشیدی و در روز ساعت 12:11:56
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 308200
4 / 8 / 2020 - 11:25

خطر بزرگی که پرسپولیس را تهدید می‌کند/ پیش‌خور کردن پولِ قرن جدید

باشگاه پرسپولیس که برای پرداخت بدهی‌های میلیاردی با مشکلات زیادی مواجه شده است در اندیشه واگذاری تبلیغات چند سال آینده روی پیراهن خود به برندهایی هستند که در شرایط فعلی کمک حال باشند!؛

به گزارش تهران پرس به نقل از خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس با وجود چهارمین قهرمانی متوالی خود در رقابت‌های لیگ برتر همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند.

بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو ایوانکوویچ و دستیاران سابق او به همراه طلب گابریل کالدرون و مربیان پیشین این تیم جزو مهم‌ترین پرونده‌های سرخپوشان محسوب می‌شوند که کار را به اعلام زمان تاریخ پرداخت از سوی فیفا کشانده است.

پرسپولیس بایستی طلب یک میلیون و ۱۱۳ هزار یورویی برانکو ایوانکوویچ را تا پنجشنبه هفته جاری پرداخت کند اما این باشگاه در فاصله دو روز مانده به اتمام این اولتیماتوم همچنان با مشکل تامین بودجه روبروست.

مدیران باشگاه پرسپولیس برای اینکه طلب او را پرداخت کنند روی ۵۵۰ هزار دلار باقیمانده از مبلغ رضایتنامه علیرضا بیرانوند و همچنین جذب حامی مالی جدید خود حساب ویژه باز کردند.

سرخپوشان که استفاده از برند باشگاه برای درآمدزایی را در قراردادی سه ساله به یک کارگزار سپرده‌اند برای حل مشکلات خود قصد دارند طبق همین قرارداد پیش فروش تبلیغات روی پیراهن این تیم در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را زودتر انجام دهند تا منابع مالی خوبی را در اختیار داشته باشد.

قراردادهایی که می‌تواند برای باشگاهی که در آستانه خصوصی سازی است مشکلاتی را به وجود بیاورد و بخشی از بودجه مربوط به فصول آینده این باشگاه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

اتفاقی که اگر حالت اجرایی پیدا کند همچون راهکار درآمدزایی سال‌های اخیر سرخ‌ها می‌تواند تبدیل به چالشی بزرگ برای آینده این باشگاه باشد. پیش‌خور کردن بخشی از بودجه باشگاه پرسپولیس صرف‌نظر از اینکه کارگزاری، بایستی حداقل درآمدی را به پرسپولیس بدهد می‌تواند قیمت روز تبلیغات روی پیراهن تیمی که پوکر قهرمانی دارد را در سال‌های آینده بکاهد.

باید دید ابتکار مدیران باشگاه پرسپولیس در قرارداد با شرکت‌های بزرگی که قصد تبلیغات روی پیراهن این تیم را برای آینده دارند چگونه می‌تواند مشکلات فعلی میلیاردی سرخ‌ها را پوشش دهد. بدهی‌های کلانی که اگر پرداخت نشود می‌تواند مشکلات فراوانی را در ادامه مسیر برای سرخ‌ها ایجاد کند.

ثبت شده در سایت تهران پرس طی شماره 308200 توسط farhad rezaei و در روز ساعت 11:25:04
© Copyright 2020 http://tehranpress.com . All Rights Reserved چاپ این خبر