ف
کد خبر: 448050 تاریخ انتشار: 30/مرداد/1397 - 16:13

دو خبر از بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

با ارزیابی و انتخاب منصور خلج، آناهیتا غنی زاده و افسانه زمانی ۲۴ متن و طرح و ایده برای حضور در مرحله انتخاب اجرای بخش مسابقه تئاتر خردسال به جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند.


به گزارش تهران پرس، روابط عمومی‌بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرده است، هیئت انتخاب بخش مسابقه تئاتر خردسال با حضور منصور خلج، آناهیتا غنی زاده و افسانه زمانی پس از ارزیابی 96 متن، طرح و ایده متقاضی حضور در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، 24 اثر را برای حضور در مرحله بعد معرفی کردند.

طبق اعلام هیات انتخاب نمایش‌های زیر این آثار به شرح زیر است:

  1. "آدم برفی" نوشته و کارگردانی فاطمه ابرار پایدار از همدان
  2. " باهار" نوشته و کارگردانی پریسا قاسمی‌از تهران
  3. " بوکه صلحانه" نوشته و کارگردانی وحید خسروی از کرمانشاه
  4. " ترمه و دوست دماغ گنده" نوشته و کارگردانی مبینا احرار از تهران
  5. " جادوگر درخت انجیر هندی" نوشته و کارگردانی احسان مجیدی از تهران
  6. " چه کار میکنی با یک فکر نو ؟" نوشته و کارگردانی سعید حاجی حیدری از تهران
  7. " خانه سیبی" نوشته و کارگردانی فرهاد اسماعیلی از همدان
  8. " خرگوشک و رودخانه" نوشته سید حسین فدایی حسین با کارگردانی زهرا طباطبایی از اصفهان
  9. " خش خش هوهو" نوشته و کارگردانی گیتا صالحی امری و ستاره معصوم بیگی از تهران
  10. "دوستی " نوشته و کارگردانی هیام احمدی از آبادان
  11. " رامین و سرزمین رویایی" نوشته و کارگردانی افشین قاسمی‌از تهران
  12. "رویای سپید" نوشته و کارگردان آرین ناصری مهر از تهران
  13. "رویای کوچک" نوشته و کارگردانی مجتبی مهدی از تهران
  14. "سفر دندان ها" نوشته فرهاد اسماعیلی با کارگردانی محمد طالبی از همدان
  15. " سینا و پرنده خوش شانس" نوشته و کارگردانی محمد محسنی از ساوه
  16. " کلاغ خنزر پنزری" نوشته و کارگردانی آذر متفکر از قزوین
  17. "کلاه" نوشته و کارگردانی محمد رضا جعفری لفوت از آستانه اشرفیه
  18. " گورخر سیاه" نوشته بربل مایا با کارگردانی شراره طیار از پردیس
  19. " لباسهای رنگارنگ" نوشته و کارگردانی نگار نادری از لاهیجان
  20. "من نمی‌خوام " نوشته ماندانا عبقری با کارگردانی علیرضا دهقانی از تهران
  21. "مهمونی پر ماجرا" نوشته و کارگردانی لیلا بیگوند از تهران
  22. " می‌خوام سبز باشم" نوشته و کارگردانی میلاد احمدلو از تهران
  23. "نمایش سه داستان از داستان‌های شاهنامه " نوشته و کارگردانی شقایق شجاعی از تهران(مشروط)
  24. "ننه سرما و لباس بهار" نوشته سید حسین فدایی حسین با کارگردانی سجاد آقابابایی از تهران

این بخش تخصصی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شامل نمایش هایی است که برای مخاطبان زیر پنج سال تولید شده و مدت زمان آنها 15 تا 25 دقیقه است.

آثار منتخب تا 10 مهرماه فرصت دارند لوح فشرده اجرای نمایش خود را برای مرحله ارزیابی اجرا به دبیرخانه تحویل دهند. به تشخیص شورای انتخاب در نهایت 6 اثر به جشنواره راه پیدا خواهند کرد.

طرح و ایده های منتخب بخش مسابقه تئاتر خیابانی اعلام شد

 هیئت انتخاب بخش مسابقه تئاتر خیابانی با حضور فریبا دلیری، فرزاد لباسی و مرتضی اسدی مرام پس از ارزیابی 143 متن، طرح و ایده متقاضی حضور در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، 29 اثر را برای حضور در مرحله بعد معرفی کردند.

29 اثر منتخب این بخش به شرح زیر اعلام شده‌اند:

  1. "اسباب جنگی" نوشته و کارگردانی محمد رضا آگاه از سنقر
  2. " انجمن صلح ملل" نوشته و کارگردانی شیما شادمانی از همدان
  3. "آلوده نکنیم" نوشته و کارگردانی فرامرز غلامیان از آبادان
  4. " آلیس در سرزمین عجایب" نوشته سارا ذوالفقاری و حمید رضا ارجمندی با کارگردانی سارا ذوالفقاری از ایلام
  5. "بازی در بازی" نوشته مسعود براهیمی‌ با کارگردانی دلارام ترکی و مسعود براهیمی‌از تهران
  6. "به صرف چاقی" نوشته و کارگردانی حبیب اله ناصری از میناب
  7. "پرنس" نوشته و کارگردانی حدیث صیفوری از سنقر
  8. "جادوی گل سرخ" نوشته و کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد
  9. "جنگ کور" نوشته و کارگردانی وحید خسروی از کرمانشاه
  10. "خلیج فارس" نوشته هومن روح تافی با کارگردانی میثم سلیمی‌فرد از کرمانشاه
  11. "دادگاه عروق" نوشته و کارگردانی حیدررضایی ایلام
  12. "دختر گل فروش" نوشته حسین فدایی حسین – هادی شمس با کارگردانی فرشید روشنی و هادی شمس از همدان
  13. "درباره یک توپ" نوشته و کارگردانی موسی هدایتی از سنندج
  14. "دوباره" نوشته و کارگردانی مرجان مهر منش از همدان
  15. "دیو نامه" نوشته و کارگردانی رضا فقیهی از همدان
  16. "روژان از نژاد شهریار کوچولو" با کارگردانی علی عمرانی از ورامین
  17. "زنان مریخی، مردان ونوسی" نوشته و کارگردانی سعید شاه محمدی از ایلام
  18. "زنگ تفریح زندگی" نوشته و کارگردانی مهدی حبیبی ازتهران
  19. "سس" نوشته و کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز
  20. "غفلت" نوشته سعید باغبانی با کارگردانی مهدی شادمانی از همدان
  21. "کتاب قدیمی‌پدر بزرگ" نوشته و کارگردانی نرگس خاک کار از تهران
  22. "گوجی و ووجی" نوشته و کارگردانی حمیدرضا رضایی مجد از همدان
  23. "لی لی" نوشته زهرا صدری با کارگردانی روزبه رئوفی از رشت
  24. "مهاجران سفید" نوشته و کارگردانی مجید قدیمی‌از همدان
  25. "واتر" نوشته و کارگردانی محمد رضا بابا خانیان از همدان
  26. "وارش" نوشته محمد جعفری با کارگردانی مریم مهدی پور از کیانشهر
  27. "هر کسی یه طوری می‌ره سر کار" نوشته و کارگردانی حمیدرضا کاظمی‌ از همدان
  28. "یاغیش" نوشته و کارگردانی محمد یوسفی زاده از مرند
  29. نمایش "یه خال سر بنیشیم" نوشته و کارگردانی محسن پور نظری از رودسر

آثار منتخب تا 10 مهرماه فرصت دارند لوح فشرده اجرای نمایش خود را برای مرحله ارزیابی اجرا به دبیرخانه تحویل دهند. به تشخیص شورای انتخاب در نهایت 8 اثر به جشنواره راه پیدا خواهند کرد.

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی‌در استان همدان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم


اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
نظر بینندگان