×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
نماینده سابق مردم هرمزگان:انفعال در شناسایی و استخراج معادن و خام فروشی مواد معدنی بزرگترین معضلات کشور در حوزه معادن است/متاسفانه از معادن کشور ارزش افزوده کسب نمی‌کنیم/کشف و فعال‌سازی معادن موجب اشتغال می‌شود

عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده سابق مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس در ارتباط با معضلات معادن کشور اظهار داشت: در مقاطع مختلف، وضعیت معادن و شهرها و روستاهایی که معادن در آن قرار دارند متفاوت است.

هاشمی نخل ابراهیمی در ادامه در خصوص قانون در حوزه معادن خاطر نشان کرد: قانون ما واگذاری معادن به بخش خصوصی است یعنی به جز چند معدن، عمده معادن اینگونه است. بخش خصوصی هم باید سرمایه گذاری کند و معادن را کشف کند اما متاسفانه در حوزه معادن دو مشکل بزرگ وجود دارد.

نماینده سابق مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پیرامون مشکلات معادن کشور تصریح کرد: اولین معضل در شناسایی و استخراج معادن است و دومین مشکل خام فروشی است که موجب می شود نتوانیم ارزش افزوده کسب کنیم. کشف و فعال سازی معادن موجب اشتغال می شود و دولت باید عزمش را در این زمینه جزم کند.

وی در مورد خام فروشی در کشور گفت: امروزه در دنیا کمتر کشوری وجود دارد که خام فروشی کند به جز کشورهای توسعه نیافته. متاسفانه دولت ها برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی عزم جدی ندارند. به علت حمایت نکردن دولت و اداره صنعت و معدن و تجارت از معادن، آنها بدون فعالیت مانده و بیکاری روز به روز افزایش پیدا می کند.

هاشمی نخل ابراهیمی درباره نقش دولت عنوان کرد: اگر دولت می خواهد در حوزه معادن تحرکی کند باید از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری کند و این حوزه را به سوی بهره مندی از ارزش افزوده ببرد.

نماینده سابق مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در پایان در دراتباط با جایگاه ایران در حوزه بهره وری از معادن در دنیا افزود: واقعیت این است که ما در دنیا در استفاده بهینه از معادن در جایگاه خوبی قرار نداریم.

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد