×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
قیمت خانه در کدام مناطق ارزان شده است؟

به گزارش تهران پرس؛ در حالی که بانک مرکزی اعلام کرده که متوسط قیمت مسکن در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبل رشد ۰٫۴ درصدی داشته، اما وزارت راه و شهرسازی این رشد را ۱٫۴ درصد اعلام کرده است. منطقه ۲۲ نسبت به دیگر مناطق تهران بیشترین کاهش قیمت را داشته، اما کمترین تعداد معامله در منطقه ۱۹ اتفاق افتاده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی تعداد مناطق تهران که در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبل با کاهش قیمت مواجه شده را ۱۲ منطقه اعلام کرده اما  وزارت راه و شهرسازی تعداد این مناطق را ۱۰ منطقه اعلام کرده است.

به عبارتی در گزارش بانک مرکزی از تحولات مسکن تهران در تیر ماه امسال ۱۲ منطقه از مجموع ۲۲ منطقه تهران با کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مواجه شده اما نام این مناطق ذکر نشده است.

در گزارش وزات راه و شهرسازی ۱۰ منطقه با افت قیمت مسکن مواجه شده‌اند که بیشترین کاهش قیمت در منطقه ۲۲ رخ داد که متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در این منطقه در خرداد ماه امسال که بیش از ۱۳ میلیون تومان بوده در تیر ماه امسال با ۸٫۷ درصد کاهش قیمت تا رقم ۱۲ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان کاهش یافته است.

مناطق ۶ و ۸ نیز به ترتیب با پنج و ۳٫۸ درصد کاهش قیمت در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبل در رده‌های بعدی قرار گرفتد.

کمترین کاهش قیمت ماهانه تیر ماه در بین مناطق ۲۲ گانه تهران از آن منطقه ۲ است که تنها ۰٫۷ درصد کاهش قیمت را در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبل داشته است.

متوسط قیمت هر متر مربع در تهران معادل ۱۳ میلیون و ۶۱۵ هزار تومان است که نسبت به ماه قبل معادل ۱٫۴ درصد رشد داشته است.

مجموع معاملاتی که در تیر ماه امسال در مجموع مناطق ۲۲ گانه تهران انجام شده معادل چهار هزار و ۲۶۰ فقره است که نسبت به ماه قبل کاهش ۲۱ درصدی داشته است. اما در تعداد معاملات بین مناطق ۲۲ گانه شرایط یکسانی وجود دارد؛ یعنی همه‌ مناطق با کاهش تعداد معامله مواجه شده‌اند. به نحوی که در بین این مناطق بیشترین کاهش تعداد معامله در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبل در منطقه ۱۳ اتفاق افتاده که افت ۳۵٫۴ درصدی داشته است.

اما بانک مرکزی اعلام کرده که معاملات مسکن در تیر ماه امسال نسبت به ماه قبل از نظر تعداد افت ۲۰ درصدی و از نظر ارز رشد ۰٫۴ درصدی را رقم زده است.

طبق آمارهای وزارت راه و شهرسازی بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع مسکن با مبلغ ۳۱ میلیون و ۸۵۸ هزار تومان به منطقه یک و کمترین با مبلغ شش میلیون و ۳۴۷ هزار تومان به منطقه ۲۰ اختصاص دارد.

تجارت نیوز

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد