×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
توسعه رینگ گردشگری شمال تهران با اتصال توچال به دربند

به گزارش تهران پرس،سید حمید موسوی شهرداری این منطقه در جلسه با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سهامی توریستی ورزش های کوهستان با اعلام خبر فوق اظهار داشت : توسعه گردشگری در شمال تهران بهترین راه برای جذب سرمایه گذاری در این منطقه از بخش مسکن به گردشگری است.

وی گفت : با توجه با شرایط و ظرفیت های مختلف گردشگری، فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در شمال تهران و وجود برخی محدودیت های ترافیکی استفاده از مدهای جدید حمل و نقلی بر جاذبه های گردشگری این منطقه می افزاید بر همین اساس طرح پیاده راه سازی حدفاصل دربند تا سربند و تجهیز آن بعنوان گذرگاه پیاده و پلازای شهری و استفاده از ماشین های برقی در این محدوده یکی دیگر از طرح های قابل اجراست که مطالعات آن در حال انجام است.

موسوی تصریح کرد: طرح جامع گردشگری دربند با پیش بینی دراز مدت مبتنی بر ارایه خدمات ایمن با تکیه بر دانش روز و ایجاد فضای حداکثری ایمن و مفرح باید مورد بررسی قرار گیرد .

وی افزود: ایمن سازی جداره ها و گذرهای عابر پیاده در مسیر کوهنوردی دربند برای حضور بیشتر خانواده ها قبل از شروع فصل بارش در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه یک پیش از این اتصال پارکینگ نمایشگاه بین المللی را بعنوان پایانه گردشگری با استفاده از مدهای جدید حمل و نقلی چون منوریل و … به توچال را از طرح های سرمایه گذاری توسعه رینگ گردشگری دانست که با انعقاد قرار داد احداث ایستگاه مترو در این پایانه این طرح وارد فاز مطالعاتی شده است .

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد