×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
سازمان بیمه سلامت به دنبال حفظ نظم درپرداخت مطالبات است/ لزوم توجه به خرد جمعی درتعالی سازمان

به گزارش تهران پرس،طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، در حاشیه مراسم پایانی نخستین رویداد هم اندیشی درعرصه بیمه سلامت درجمع خبرنگاران گفت: نیروی انسانی درمدیریت مشارکتی بیمه سلامت نقش داشته و زمینه این مهم باید فراهم شود، یعنی از نظرات و خلاقیت های نیروی انسانی باید درحل مشکلات ، ارتقاء بهره وری و کارایی این سازمان استفاده کرد.

وی افزود: سازوکار استفاده از ایده های نو درسازمان بیمه سلامت وجود دارد، به عنوان مثال بخش قابل توجه اصلاحات سال گذشته درخصوص مدیریت منابع مرهون و مدیون پیشنهادات همکاران درسایراستان ها بود، البته باید درمرحله اجرا به مباحث مهمی درجهت تشویق نیروی انسانی توجه کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینکه استفاده از این پیشنهادات و ایده ها بخشی از مشکلات بیمه رایگان را حل کرد تصریح کرد: متاسفانه تاکنون این مسئله نهادینه نبوده و تنها درمقاطعی مورد توجه قرار می گرفت، اما مهم این است که درفرآیند نظام پیشنهادات این مسئله جدی تلقی شود.

موهبتی بیان کرد: دربخش حذف دفترچه، استفاده از کارت هوشمند و آی تی، استفاده از خرد جمعی از اهمیت بسزایی برخوردار است .

وی درخصوص آخرین وضعیت پرداختی های سازمان بیمه سلامت به مراکز درمانی و موسسات طرف قرارداد گفت: خوشبختانه تاکنون مطالبات برای ۷۰ درصد اردیبهشت ماه و ۳۰ درصد باقی مانده فروردین پرداخت شده است؛ درحقیقت ۱۰۰ مطالبات فروردین ۹۸ و ۷۰ درصد اردیبهشت دانشگاه ها و مطالبات خرداد داروخانه ها پرداخت شده است.

موهبتی تاکید کرد: البته برای سال ۹۷ همچنان بدهی وجود دارد، اما به دلیل استانداردهای مالی سال ۹۷ بسته شده و از منابع دیگری پرداختی ها صورت می گیرد، بنابراین درحال حاضر داروخانه ها ۲٫۵ ماه از سال ۹۷ طلب داشته و بخش دولتی نیز ۳٫۵ ماه از سال گذشته طلب دارد؛ لذا امیدواریم طی ۱۰ روز آینده مطالبات مابقی ارایه دهندگان خدمت دراردیبهشت پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از سوی دیگر به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد بدهی ها به بخش فیزیوتراپی، تصویربرداری، پزشکان و بخش پاراکلینیک را پرداخت کنیم، ضمن اینکه برای سطح یک روستاییان نیز مطالبات اردیبهشت پرداخت شده است؛ بنابراین از مراکز ارایه دهنده خدمت تقاضا داریم برکیفیت خدمت و مشتری مداری تاکید داشته ،تا میزان رضایتمندی مردم از خدمات افزایش پیدا کند.

منبع:پایگاه خبری آی هینا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد