×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
تهران از نظر همسر آزاری رتبه ششم در کشور را دارد

به گزارش تهران پرس؛ مسعود قادی پاشا افزود: سال گذشته (۹۷) ۱۰۱ هزار و ۲۸۱پ رونده نزاع به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن (۶۹) با ۹۳ هزار و ۲۹۵پ رونده ۸.۶ درصد رشد داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در دو ماه نخست امسال (فروردین و اردیبهشت) ۱۶ هزارو ۲۳۳ مورد پرونده نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شد که نسب به مدت مشابه سال قبل از آن با ۱۵ هزارو ۵۹۰پ رونده ۴.۱ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: گاهی برخی از افراد برای دریافت دیعه از افراد یا بیمه ها اقدام به نزاع های ساختگی می کنند که در این نزاع های ساختگی افراد یا خودشان صدمات را ایجاد می کنند یا گاهی اوقات توسط افراد حرفه ای که صدمات شدید و خطرناکی مانند شکستگی استخوان و جراحات متعدد و شکستگی دندان ها و سایر موارد روی بدن فرد ایجاد می کنند تا از بیمه خسارت بگیرند.

قادی پاشا تاکید کرد: افراد به هیچ عنوان سراغ ایجاد نزاع های ساختگی و خود زنی نروند، چرا که این گونه موارد در بیشتر مواقع توسط کارشناسان پزشکی قانونی تشخیص و شناسایی می شوند و برای طی مراحل بعدی به مقامات قضایی اعلام می شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته ۲ باند جعل پرونده در شهرستان تهران نیز شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شدند و عوامل این باند دستگیر و راهی زندان شدند.

وی ادامه داد: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران دارای ۲۰ مرکزبرای خدمات رسانی به مراجعان است که ۱۳ مرکز آن در شهرستان های استان تهران و ۵مرکز هم در شهر تهران و یک واحد کمیسیون و مرکز آزمایشگاهی واقع در کهریزک به عنوان قطب و مرجع در کشور مطرح است.

قادی پاشا گفت: پزشکی قانونی استان تهران با استفاده و پیاده سازی مدیریت ارزش ها و فعالیت در جهت اهداف و سیاست های سازمان پزشکی قانونی خود را همسو کرده است.

وی ادامه داد: برای دستیابی به این اهداف برنامه ریزی، سازماندهی سرپرستی و کنترل اصول مدیریت و تکریم ارباب رجوع، توسعه کیفیت خدمات، بهروری از نیروی انسانی، استفاده از استعداد ها و توانایی های افراد و شناسایی گلو گاه های فساد و رفع آن را در دستور کار خود قرار داده ایم.

معاینه جسد ۵درصد از علت مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی است

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: در عمل معاینه جسد علت مراجعه ۵درصد از مراجعه کنندگان به مراکز پزشکی قانونی است.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد از مراجعه کنندگان به پزشکی قانونی را هم شامل معاینات سرپایی مانند نزاع و دندانپزشکی قانونی است و ۱۵ درصد باقی مانده هم شامل آمار مراجعه کنندگان به آزمایشگاهی مانند سم شناسی و آسیب شناسی است.

قادی پاشا گفت: در سال گذشته (۹۷) ۲۳۷ هزار معاینه در مراکز پزشکی قانونی استان تهران انجام شد که نسب به مدت مشابه سال قبل از آن (۱۳۹۶) حدود ۱.۴ درصد رشد داشت.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۱۴۹ جسد هم معاینه شد که نسبت به سال قبل از در سال ۹۶ شاهد کاهش۹دهم درصدی معاینه جسد بودیم.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران خاطر نشان کرد: پارسال ۸۷ هزار مراجعه کننده به آزمایشگاه سم شناسی داشتیم که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ هم ۱۰ درصد رشد داشتیم و در بخش پاتولوژی هم ۲۵ هزار لام به این مرکز ارجع شد که نسبت به سال قبل از آن شاهد رشد ۱۹ درصدی از این زمینه بودیم.

وی افزود: همچنین سال گذشته ۱۰ هزار نمونه به آزمایشگاه سرلوژی پزشکی قانونی استان تهران ارسال شدکه نسبت به سال قبل از آن ۲۴. ۹درصد رشد داشت و در بخش آزمایشگاه ژنتیک هم ۳۴ هزار نمونه داشتیم که نسبت به سال ۹۶ شاهد رشد ۴۶ درصدی در این خصوص بودیم.

وی تاکید کرد: در مجموع پزشکی قانونی استان تهران ۱۹ درصد از کل معاینات پزشکی قانونی در کشور را به خود اختصاص داده است.

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد