×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
کواکبیان خانه مطبوعات را به حاشیه برد؛ انتقاد از انتخاب ‌ناپلئونی یک سیاستمدار به عنوان "رئیس"


علی امیرتیموری در گفت‌وگو با خبرنگار تهران پرس در کرمان اظهار داشت: در اعتراض به عدم برگزاری انتخابات خانه مطبوعات در موعد مقرر از عضویت در هیئت مدیره خانه مطبوعات کرمان استعفا کرده است.

وی با بیان اینکه دوره انتخاب هیئت مدیره در اساسنامه دو سال بود که بعدها وزارت ارشاد برای اینکه با اساسنامه خانه مطبوعات کشور که به شکل غیرقانونی و قبل از ثبت رسمی تشکیل شده بود متناسب شود با اضافه کردن بندی به اساسانامه به سه سال افزایش داد افزود: البته این اصلاحات در رای‌گیری  توسط اعضای خانه مطبوعات کرمان به تصویب نرسید ولی وزارت ارشاد در اقدامی غیرقانونی از برگزاری انتخابات طبق اساسنامه موجود سرباز زده است.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان ادامه داد: متاسفانه خانه مطبوعات هرگز نتوانسته به عنوان یک تشکل صنفی مستقل نقش خود را ایفا کند و صرفا یک نهاد دولت ساخته بوده ‌که در جهت اجرای اوامر معاونت مطبوعاتی ایفای نقش می‌کند و این امر تا حد زیادی به وجهه این تشکل آسیب زده است.

وی تصریح کرد: برای دفاع از کیان روزنامه‌نگاری نیازمند تشکیل انجمن‌های صنفی در حوزه روزنامه‌نگاری استان هستیم تا این تشکل‌ها بتوانند جدا از دولت منافع صنفی روزنامه‌نگاران را دنبال کنند.

امیرتیموری با انتقاد از وزارت ارشاد، تشکیل خانه مطبوعات کشور در انتخاباتی عجیب و پیش از ثبت رسمی و انتخابات یک چهره سیاسی مثل کواکبیان را به سمت رئیس آن گفت : انتخاب ناپلئونی یک سیاست‌مدار به عنوان رئیس خانه مطبوعات کشور این تشکل را به حاشیه برده و وارد سیاست بازی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از آغاز این دوره هیئت مدیره فشار از بیرون برای تاثیرگذاری بر رای و نظر منتخبان آغاز شده که منجر به تاخیر دو ماهه در فعالیت هیئت مدیره فعلی شد.

این روزنامه‌نگار ضمن تقدیر از فعالیت‌های ارزشمند مدیرخانه مطبوعات در دوره فعلی، خواستار عمل به اساسنامه فعلی از سوی وزارت ارشاد شد.

وی گفت: نوع نگاه معاونت مطبوعاتی به خانه‌های مطبوعات که برآمده از رای روزنامه‌نگاران است بسیار نامناسب بوده در حدی که می‌توان از آن عنوان مدل ارباب و رعیتی  یاد کرد که قطعا در شان اصحاب رسانه نیست.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کرمان تاکید کرد: برای حضور روزنامه‌نگاران فعال و حرفه‌ای استان در یک تشکل فرادولتی تنها باید به دنبال تشکیل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران بود.

انتهای پیام/ش

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد