×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
کارگران «میوه چین» کمترین مزد روزانه را دارند


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، بررسی نتایج این طرح در سال ۹۷ در خصوص مزد روزانه کارگران مشاغل منتخب کشاورزی(۷)شغل نشان می دهد. بیشترین متوسط مزد روزانه در میان مردان با رقم ۸۱۷۸۱۴ریال به کارگر«دروگر غلات» و کمترین متوسط مزد روزانه به کارگر«مویه چین» با رقم ۵۴۳۰۷۲ ریال اختصاص داشته است.

همچنین در بین زنان بیشترین مزد روزانه به کارگر«نشاکار» با رقم ۷۵۲۶۵۷ ریال تعلق داشته و کمترین مزد روزانه زنان مانند مردان به کارگر«میوه چین» با رقم ۴۰۷۴۴۵ ریال اختصاص دارد.

 با توجه به متوسط مزد روزانه در استان های کشور،بالاترین مزد روزانه برای مردان مربوط به کارگر « وجین کار و تنگ کار» در استان گیلان با تقریباً ۱۲۰۸۹۹۷ ریال و پایین ترین مزد روزانه مربوط کارگر«نهرکش و مرزبند» در استان خراسان جنوبی با تقریباً ۳۰۰۰۰۰ریال می باشد. از سوی دیگر بالاترین مزد روزانه برای زنان در بین استان های کشور مربوط به کرارگ به کارگر«وجین کار و تنک کار» در استان گیلان با تقریباً ۱۰۲۳۲۲۵ ریال و پایین ترین مزد روزانه مربوط به کارگر« وجین کار و تنک کار» در استان خراسان رضوی با تقریباً ۲۷۹۰۷۵ ریال بوده است.

با توجه به درصد تغییرات متوسط مزد روزانه کارگران مزد در مشاغل فوق، در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ مشاهده می گردد که متوسط مزد روزانه کارگر« دروگر غلات» بیشترین و متوسط مزد روزانه کارگران زن در مشاغل فوق ، مربوط به متوسط مزد روزانه کارگر« دروگر غلات» و کمترین آن به کارگر«میوه چین» بوده است.

 نتایج موجود نشان می دهد که بیشترین شکاف جنسیتی مزد رد سال۹۷به کارگر«دروگرغلات» و کمترین شکاف جنسیتی  مزد به «کارگر وجین کار و تنک کار» و « نشاکار» اختصاص داشته است.

 بررسی شکاف جنسیتی مزد نشان می دهد، اختلاف متوسط مزد روزانه زنان و مردان در شغل «وجین کار و تنکار» در سال ۹۷ حدود ۰٫۸ درصد کمتر از سال۹۶ می باشد.

 انتهای پیام/

 

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد