×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
الهام هاشمی: کسب سهمیه بازی‌های المپیک آسان نیست/ برنامه‌ریزی‌ها برای نجمه خدمتی باید مجزا باشد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تهران پرس، الهام هاشمی در خصوص عملکرد تیرانداران در مسابقات آزاد اظهار داشت: مرحله سوم مسابقات آزاد و اولین مرحله انتخابی مسابقات قهرمانی آسیا برگزار شد. اعلام کردیم هر کسی امتیاز ۶۲۵ به بالا بزند به تیم ملی دعوت می شود. در بحث نوجوانان و جوانان نیز موضوع استعدادیابی مد نظر بود. در تیم ملی روی همه تیراندازان باز است و در برنامه داریم تا تیراندازان را محک بزنیم.

وی در ادامه افزود: در قهرمانی آسیا بر خلاف تصور اینکه کسب سهمیه آسان است اصلا اینطور نیست. فقط در تفنگ بادی کار ما کمی آسان تر است چون قدرت‌های اول آسیا سهمیه گرفتند ولی در سه وضعیت زنان فقط دو نفر از آسیا سهمیه گرفتند و حتی چین و کره فقط یک سهمیه گرفتند و هند هم سهمیه نگرفته است. در آقایان هم شرایط همین طور است و در هر رشته تنها سه آسیایی سهمیه گرفتند.

سرمربی تیم‌تفنگ کشورمان در خصوص عدم‌ اعزام‌ خدمتی به مسابقات جهانی ریو گفت: نجمه خدمتی با وجود کسب سهمیه به مونیخ اعزام شد چون تعداد شرکت کنندگان زیاد بود و بزرگترین  مسابقات در تاریخ تیراندازی بود و محک خوبی برای وی بود و رکوردهای خوبی ثبت کرد. همچنین در مونیخ می‌توانست تجهیزاتش را به روز کند اما ریو پرواز طولانی دارد و هوا مناسب نیست و ارزش ندارد تا او را ببریم‌. برنامه‌ریزی‌ها برای خدمتی باید مجزا باشد تا در مسابقاتی شرکت‌کند که برای المپیک آماده شود.

وی در خصوص عملکرد آرمینا صادقیان در مسابقات جهانی جوانان گفت: وی دو سه ماه است خیلی خوب کار کرده و در مونیخ با اختلاف امتیاز جزئی به فینال نرسید و نهم شد. وی به خوبی کار می‌کند و با وجود سن کمی که دارد از امیدهای تیراندازی است.

سرمربی تیم ملی تفنگ در خصوص شانس کسب سهمیه صادقیان  در ریو یادآور شد: در تیراندازی در مورد هیچ کسی نمی‌توان پیش بینی کرد. همه رکوردهای خوبی داشتند و کسی باور نمی‌کرد که صادقیان در مونیخ با رکورد ۶۲۹٫۶ به فینال نرسد تا حالا سابقه نداشته که فقط رکوردهای ۶۳۰ به فینال بروند. آرمینا خوب کار می‌کند اما نباید فراموش کرد که سایر تیراندازان هم خوب کار می‌کنند حتی نمی‌توان پیش بینی کرد که به فینال می‌رود یا نه.

هاشمی در پایان گفت: ریو آخرین جام جهانی است و همه برای کسب سهمیه در آن تلاش می‌کنند. بسیاری از قدرت ها هنوز سهمیه نگرفتند و فقط اینگونه نیست که ایران اگر خوب کار کند سهمیه می‌گیرد و اگر خوب کار نکند سهمیه نمی‌گیرد. همه کشورها  تلاش می‌کنند و رقابت‌ها فشرده است و رقابت بر سر دهم‌ها است. امیدوارم بچه‌ها بهترین عملکرد را داشته باشند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد