×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۲ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
میرزاده: برخی مدارس غیردولتی در انباری و آشپزخانه کلاس تشکیل می‌دهند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری تهران پرس، میرحمایت میرزاده،سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه پرسشگر اظهار کرد: نظام آموزشی ما تئوری‌محور است و برای چنین نظام آموزشی، مهارت آموزی اهمیت ندارد و تا زمانی که سایه شوم کنکور وجود دارد کاری نمی‌توان از پیش برد.

وی به تبلیغات موسسات کنکوری در رسانه انتقاد کرد و گفت : باید مدرک گرایی به مهارت گرایی تغییر کند. لزوما مدرک گرایی برای دانش آموزان، شغل نخواهد شد.

وی افزود: کشور به مهارت نیاز دارد، ملاک در استخدام ها باید مهارت باشد و نه مدرک. هنرستان های غیردولتی نیز عمدتا رشته های حسابداری و کامپیوتر دارند و برای رشته های دیگر که هزینه بر هستند کمتر فضا مهیاست.

میرزاده با بیان اینکه یک علت وجود صندلی خالی در مدارس غیردولتی و بویژه هنرستان های غیردولتی این است که مردم پول ندارند و هزینه آن بالاست، گفت: اتفاقا فرهنگ کشور ما ضدبخش غیردولتی نیست. تسهیلات و امکانات لازم برای بخش غیردولتی دیده شده به شرط آنکه اشتغال زایی کند. قرار نیست بخش دولتی پول بگیرد ولی ضمانتی برای استفاده بهینه از آن نداشته باشد.

وی با اشاره به مشکلات مالی آموزش و پرورش ادامه داد: دولت تا آخر سال۹۷، ۱۰هزار میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است که اگر تسویه نشود تا آخر سال جاری به ۴۰ هزار میلیارد تومان هم میرسد.

وی با اشاره به تصویب قانون دائمی شدن تاسیس مدارس غیردولتی گفت: خیلی جاها مجوز تکراری و در جای نادرست صادر شده است و به همین‌ علت نباید خیلی نگران ظرفیت خالی در مدارس غیردولتی باشیم.

وی با بیان اینکه دولت تسهیلات و کمک هایی به مدارس غیردولتی هم میکند گفت : متاسفانه به خانه های مسکونی مجوز مدارس غیردولتی داده شده است. برخی در انباری و اشپزخانه کلاس تشکیل میدهند که باید بسته شود، به کسی که مکان ندارد نباید مجوز بدهیم. به انباری و پشت بام و آشپزخانه نباید مجوز تشکیل کلاس بدهیم. برخی بچه های ما زندانی شده اند، کلاس پنجره ندارد، پارتیشن بندی است. خانواده ها بروند کلاس های درس فرزندشان را ببینند. جایی که استاندارد نیست نباید کلاس درس بشود.

وی در واکنش به یک نمونه شهریه ۲۵ میلیونی؟ یک مدرسه غیردولتی گفت: کجای دنیا فوق برنامه از اصل برنامه جلو می افتد؟ گاهی انجمن اولیا و مربیان درست عمل نمیکنند. هیچ کدام از این برنامه ها لزوما در روند آموزش تاثیر مثبت ندارد. هتل باز نکرده ایم، مدرسه باز کرده ایم.

میرزاده ادامه داد: موسسی که مدرسه باز میکند بداند قانون فقط بند اول یعنی شهریه مصوب را قبول دارد و بندهای بعدی را انجمن اولیا و مربیان تعیین میکند و آن هم بعد اول مهر، باید برنامه ها را تصویب کند و بعد پول را بگیرد. بایدمدارس ما بند اول را دریافت و مابقی را به جلسه اولیا و مربیان واگذار کنند.

[ad_2]

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد