×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
طهرانچی: دانشگاه آزاد نیازمند اتصال و تعامل قوی با استانداری‌هاست


به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی،  محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه خود به زنجان با فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 طهرانچی با بیان اینکه این دانشگاه یک شبکه گسترده اجتماعی است و باید به تقاضاهای مردم توجه داشته باشد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل آنکه به طور مستقیم با مردم در ارتباط هست، تحولات، درخواست ها و تغییر ذائقه مردم را به سرعت درک می کند و اکنون هم دریافته ایم که مردم دیگر به دنبال مدرک نیستند، بلکه آینده جوانانشان را دنبال می کنند. بنابراین رویکرد واحدهای دانشگاهی را با تقاضای مردم و اقتصاد شهرها گره زدیم.

وی با تأکید بر لزوم تعامل دانشگاه آزاد اسلامی با بخشهای دولتی و سایر نهادها گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای اینکه بتواند در اقتصاد شهرها مؤثر باشد، باید با استانداری ها، اتصال و تعامل محکمی داشته باشد تا بتواند با توسعه زیرساخت ها و سرمایه گذاری های مناسب در راستای توسعه شهری و اقتصاد جوانان اقدام کند. توصیه من به روسای واحدها برقرای ارتباط نزدیک با استانداری هاست.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۳۸ درصد کل جمعیت آموزش عالی کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این آمار قابل ملاحظه ای است که می توان برای آن برنامه ریزی کرد. خوشبختانه مردم با همتی که داشتند، فضای کاربردی مناسبی را در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کردند که ضروری است این فضاها در تغییر رویکرد دانشگاه و بسترسازی فعالیت های دانش بنیان به کار گرفته شود.

طهرانچی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی این دانشگاه به صورت استان محور اداره می شود، گفت: امیدوارم بتوانیم با برنامه هایی که دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش فضای فعالیت دارد، بتوانیم کمک حال استانها باشیم. چرا که دشمن، اقتصاد کشور را نشانه گرفته و دانشگاه باید با همه توان در خدمت تقویت جبهه اقتصادی و توسعه شهرها باشد.

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت حوزه کشاورزی گفت: این دانشگاه طرح بازمهندسی کشاورزی را با پشتوانه ۱۷۰۰ استاد گروه کشاورزی، ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه صندوق شکوفایی و نوآوری، ۵ هزار هکتار زمین کشاورزی خود آغاز کرده است. برای این کار ۱۰ کارگروه تخصصی ایجاد شده است و در هر استان یک مزرعه با تخصص خاص تعیین کردیم که دانشجویان دکتری حرفه ای رشته کشاورزی بتوانند در ۱۰ دوره دو ماهه آموزش های متنوع کشاورزی را پشت سر بگذارنند.

طهرانچی با اشاره به ظرفیت های استان زنجان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند یک کارگروه مشترک متشکل از دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و دکتر فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان و مسئولان مربوطه در استانداری زنجان تشکیل دهد تا بتوانیم یک نقشه راه مشخص در حوزه صنایع، معادن و کشاورزی استان طراحی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در اجرای این نقشه راه باید از کارهای صورت گرایانه به شدت پرهیز و نقشه راه طراحی شده باید به گونه ای باشد که دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه استان و تربیت نیروی انسانی کارآمد نقش آفرین باشد.

وی گفت: وجود نگاه تعاملی در استانداری زنجان برای ما یک فرصت است که می توانیم سهم این استان را در طرح تحول کشاورزی مشخص کرده تا بتوانیم کشاورزی استان را از حالت سنتی به کشاورزی دانش محور و فناورمحور تبدیل کنیم.

فتح الله حقیقی استاندار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه ها در نگاه استانداری زنجان جایگاه و نقش ویژه ای دارند، گفت: در فعالیت های استانی دانشگاه خط قرمز من است و من آماده تعامل و خدمت به دانشگاه آزاد اسلامی هستم و از هیچ کمکی کوتاهی نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه استان زنجان ظرفیت های بالقوه ای در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی دارد، گفت: می توان با همکاری دانشگاه ها و با بکارگیری دانش نوین، ارزش افزوده محصولات کشاورزی، معادن و صنایع را افزایش داد. دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در این حوزه از توان شرکت های دانش بنیان خود استفاده کند.

حقیقی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اگر به سمت کاربردی شدن دانش حرکت کند، موفق خواهد شد، اظهار داشت: معتقدیم استانی موفق خواهد بود که به توان دانشگاه تکیه کند، بنابراین ما آمادگی هرگونه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی را داریم.

احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی هم در این نشست گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با تعامل استان ها در خدمت توسعه شهرها و خدمت به مردم باشد و امیدواریم بتوانیم نگاه مقام معظم رهبری را در دانشگاه آزاد اسلامی به منصه ظهور برسانیم.

علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان هم در ادامه این نشست با اشاره به تعامل خوب این دانشگاه با استانداری زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین دانشگاه و استانداری برقرار است.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به صورت قوی و منطقه ای خود را در خدمت استان می داند و با همه امکانات برای حل مسائل و مشکلات استان آماده تعامل و همکاری با استانداری و سایر بخشهاست.

 فیروزفر خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعاملات خوبی با صنایع استان، شهرداری، شورای شهر، آموزش و پرورش و سایر بخشهای استان و شهرستان زنجان داریم و می توانیم به صورت مأموریت محور با بخشهای مختلف همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد