×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
از اول مرداد پروانه‌ ساخت‌وساز با ضوابط و مقرارت طرح تفصیلی جدید صادر می‌شود


به گزارش گروه شهری خبرگزاری تهران پرس، حامد سلیمی سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه گفت: با عنایت به تأکیدات شهردار تهران و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در راستای هوشمندسازی فرایند صدور پروانه ساختمانی از اول مرداد ماه براساس ضوابط و مقرارت طرح تفصیلی جدید ابلاغی، ملاک عمل خواهد گرفت.

وی افزود: برای کلیه درخواست های صدور پروانه که از تاریخ ۹۸/۵/۱ و بعد از آن در سامانه شهرسازی ثبت می شود مفاد بندهای ۵-۲ ، ۷-۲ ، ۵-۸ ، ۶-۳ ،۱۱-۴ و ۳۶-۱۶ ضوابط و مقررات طرح تفصیلی جدید شهر تهران ملاک محاسبه افزایش تراکم، طبقه، میزان سطح اشغال زیرزمین ها و …. خواهد بود.

سلیمی تصریح کرد: در خصوص بند ۱۱-۴برای قطعات با وسعت سه برابر حداقل اندازه قطعه، یک طبقه تشویقی با تراکم متناظر در نظرگرفته می شود و جمله «متقاضی محترم چنانچه درخواست شما احداث بنا به صورت تماماً مسکونی می باشد، سطح اشغال حداکثر ۵۰% و طبقه تشویقی نیز صرفاً جهت قطعات با وسعت پنج برابر حداقل مساحت قطعه متناسب با زیرپهنه وقوع ملک لحاظ می شود» در دستور نقشه املاک های واقع در پهنه M  چاپ و به رویت مالکین و ذینفعان رسانده خواهد شد.

وی افزود: مسئولین صدور پروانه مناطق وظیفه کنترل و اعطای طبقه تشویقی را در حالت یاد شده دارند.  

سرپرست اداره کل تدوین ضوابط ، نظارت و صدور پروانه با اشاره به اینکه کلیه درخواست های صدور پروانه، تخریب و نوسازی که از تاریخ ۹۸/۵/۱ و بعد از آن در سامانه شهرسازی ثبت می شود گفت: صرفاً امکان ثبت مقادیر (بنای مورد درخواست) منطبق بر دستور نقشه معتبر در آیتم های سطح اشغال مجاز به تفکیک طبقات، تعداد کل طبقات مجاز و تراکم ساختمانی مجاز جهت مهندس طراح میسر است.

وی تأکید کرد: این موضوع به منزله کاهش تعداد و یا سطح اشغال طبقات نبوده و در راستای ضابطه مند نمودن بیش از پیش فرآیند صدور انواع پروانه ساختمانی به اجرا درخواهد آمد.

سلیمی افزود: هم چنین در کلیه درخواستهای تغییر نقشه ثبت شده از تاریخ ۹۸/۵/۱ و بعد از آن بیشینه سطح اشغال مجاز به تفکیک طبقات تعداد کل طبقات مجاز و تراکم ساختمانی مجاز پروانه معتبر قبلی و دستور نقشه صادره ملاک عمل خواهد بود.

وی یاد آورشد: املاکی که قبل از تاریخ یاد شده (۹۸/۵/۱) در سامانه شهرسازی ثبت درخواست کرده اند  و در حال حاضر دارای درخواست جاری برای دریافت پروانه ساختمانی بوده و همچنین دارای تسویه حساب قطعی و تأییدیه وصول سیستمی عوارض تا پایان ۹۸/۶/۳۱ باشند از شمول بندهای فوق الذکر مستثنی می‌شوند و فرصت تعیین شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد