×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۲ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
آغاز ساخت ۱۵۰ هزار مسکن در قالب طرح اقدام/ارائه ۳ سر فصل بخش مسکن به رئیس جمهور


به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، سید مازیار حسینی در بخش خبری شبکه یک ساعت ۱۴ در خصوص جلسه امروز مسئولان بخش مسکن و وزیر راه و شهرسازی با رئیس‌جمهور گفت: این جلسه سه ساعت به طول انجامید که به طور مفصل راجع به مسکن بحث شد و در آن سه سرفصلی اصلی مورد بحث و گزارش قرار گرفت.

وی افزود: اولین سرفصل که موضوع اصلی این جلسه بود مسائل مرتبط با اقتصاد کلان مسکن و روند ۲۰ سال گذشته به خصوص چند سال اخیر بخش مسکن به رئیس‌جمهور گزارش داده شد تا بتوانیم سیاست‌گذاری بخش مسکن را به خوبی پیاده کنیم.

حسینی ادامه داد: بحث بعدی این جلسه که در حوزه کاری و عملیاتی وزارت راه و شهرسازی بود، طرح اقدام ملی که بر اساس آن قرار است ۴۰۰ هزار مسکن احداث شود بحث شد که درنهایت در گزارشی که ارائه شد مشخص شد تا همین الان ۵۷ هزار و ۸ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی شروع شده است و به زودی نیز برای آغاز ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی با حضور مسئولان ارشد کشور آغاز خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تکمیل و راه‌اندازی مسکن مهر بحث دیگر این جلسه بود، گفت: ۱۶۵ هزار واحد مسکن مهر که نیازمند انشعابات آب و برق بودند با همکاری وزارت نیرو وارد مدار شدند و بخش عمده‌ای از مسکن مهر که مورد تقاضای مردم است در مدار مصرف قرار گرفت.

به گفته وی ۱۱۲ هزار واحد مسکن اخیرا تحویل داده شد؛ بنابراین در حال رفتن به سمت بستن پرونده مسکن مهر هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن نیز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها را برعهده دارد، گفت: ۴۰۰ هزار مسکن مهر در طرح اقدام ملی، ۵۰۰ هزار مسکن مهر و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی می‌تواند جریان‌سازی خوبی در تولید مسکن در سراسر کشور ایجاد کند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد