×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
پالایش نفت چین ۷٫۷ درصد افزایش یافت


  به گزارش خبرگزاری تهران پرس به نقل از اویل پرایس، پالایش نفت خام چین در نیمه اول ۲۰۱۹ ، ۳۱۶٫۹۷ میلیون تن بود که ۵٫۸ درصد به صورت سالانه افزایش داشت.

چین تنها در ژوئن حدود ۵۳٫۷۰ میلیون تن نفت خام پالایش کرد که ۷٫۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت و نرخ رشد آن  ۴٫۹ درصد نسبت به ماه قبل بالا رفت. میزان پالایش روزانه به ۱٫۷۹ میلیون تن در ژوئن رسید که ۱۱۶ هزار  تن نسبت به ماه می بیشتر بود.

کل تولید نفت خام در چین حدود ۱۶٫۳ میلیون تن بود که یک درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. تولید روزانه ۵۳۷ هزار تن، یک افزایش ۱۳ هزار تنی را نسبت به ماه می نشان می دهد.

 چین در نیمه اول ۲۰۱۹ ، ۹۵٫۳۹ میلیون تن نفت خام تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۰٫۸ درصد بالاتر رفته بود.

  واردات نفت خام چین در ماه ژوئن ۳۹٫۵۸ میلیون تن بود که ۱۵٫۲ درصد به صورت سالانه افزایش داشت. چین در فاصله زمانی ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۹ حدود ۲۴۵ میلیون تن نفت خام وارد کرد که ۸٫۸ درصد نسبت به سال قبل بالا رفته بود و نرخ رشد ۰٫۶ درصد بالاتر از سه ماهه اول سال بود.

سرعت تولید گاز طبیعی در تاسیسات صنعتی چین هم در ژوئن بیشتر شد.

 این کشور ۱۳٫۹ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در ژوئن تولید کرد که ۱۳٫۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت و نرخ رشد آن ۰٫۲ درصد بالاتر از ماه می بود.

 کل تولید گاز طبیعی چین در ۶ ماه اول ۲۰۱۹ ، ۸۶٫۴ میلیارد مترمکعب بود که ۱۰٫۳ درصد به صورت سالانه افزایش داشت و نرخ رشد آن ۰٫۹ درصد بالاتر از سه ماهه اول سال بود.

کل واردات گاز طبیعی در ژوئن ۷٫۵۲ میلیون تن گزارش شد که ۳ درصد به صورت سالانه بالا رفته بود. چین حدود ۴۶٫۹۲ میلیون تن گاز طبیعی در نیمه اول ۲۰۱۹ وارد کرد که ۱۱٫۶ درصد نسبت به سال قبل بیشتر بود.

 انتهای پیام/۵۹

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد