×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
انجام ۱۶ پرواز در روز جاری برای اعزام زائران به جده و مدینه/ فردا هم ۱۶ پرواز حج داریم


معصومه اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، در تشریح آخرین جزئیات پروازهای امروز و روز آینده حج، اظهار داشت: پروازهای رفت حجاج تا روز ۱۴ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

* انجام ۴ پرواز حج از فرودگاه امام به جده و مدینه در روز جاری 

وی اظهار داشت: صبح امروز ساعت ۱۱:۲۰ پرواز شماره ۱۴۳۴ از فرودگاه امام خمینی (ره) به مدینه انجام شد، همچنین امروز سه پرواز دیگر از فرودگاه امام به مدینه و جده انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پرواز شماره ۱۴۲۲ هما از فرودگاه امام به جده ساعت ۲۱:۳۰ امروز، پرواز شماره ۱۴۰۶ هما از فرودگاه امام به مدینه ساعت ۲۰:۵۰ و همچنین پرواز شماره ۱۴۰۲ هما از فرودگاه امام به مدینه ساعت ۲۰:۵۰ انجام خواهد شد.

اصغرزاده ادامه داد: همچنین فردا ۴ پرواز از فرودگاه امام به جده و مدینه انجام خواهد شد که ساعت ۵:۳۰ صبح فردا پرواز شماره ۱۵۲۴ به جده اعزام می‌شود و پرواز بعدی ساعت ۱۹ به شماره ۱۵۲۶ به جده خواهد بود ضمن آنکه دو پرواز مدینه هم در ساعات ۲۰:۵۰ و ۲۲:۵۵ از ترمینال سلام انجام می‌شود.

* مشهدی‌ها امروز با دو پرواز به مدینه می‌روند

مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امروز از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد پرواز ۱۴۲۸ مدینه ساعت ۵:۴۰ انجام شد ضمن آنکه ساعت ۲۲:۵۰ امروز نیز پرواز شماره ۱۴۳۰ از مشهد به مدینه توسط هما انجام می‌شود.

وی یادآور شد: فردا نیز از فرودگاه مشهد دو پرواز به مدینه در ساعات ۶:۳۰ صبح و ۱۹:۱۵ به شماره پروازهای ۱۵۲۰ و ۱۵۱۰ انجام خواهد شد.

*پروازهای امروز حجاج گرگانی به جده 

اصغرزاده بیان کرد:‌ساعت ۶ امروز پرواز شماره ۱۴۱۸ حجاج گرگانی را به جده اعزام کرد ضمن آنکه پرواز ۱۴۰۸ هما نیز ساعت ۲۰:۲۵ حجاج گرگانی را به جده اعزام می‌کند.

وی اضافه کرد: فردا سه پرواز دیگر در ساعات ۸:۵۵، ۱۰:۵۵ و ۱۲:۵۵ از گرگان به جده خواهیم داشت.

* فرودگاه دشت‌ناز ساری امشب دو پرواز به مدینه دارد

مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در ساعت ۲۲:۰۵ امروز پرواز شماره ۱۴۱۴ از ساری به مدینه و در ساعت ۲۲:۵۰ پرواز شماره ۱۴۱۰ هما از فرودگاه ساری به مدینه انجام می‌شود. 

وی ادامه داد: فردا فرودگاه ساری فقط یک پرواز حج در ساعت ۲۳:۵۵ به مقصد مدینه دارد.

* اعزام حجاج اصفهانی با دو پرواز به جده در روز جاری 

اصغرزاده اظهار داشت: ساعت ۹:۴۵ صبح امروز پرواز ۱۴۱۲ هما از اصفهان به جده انجام شد ضمن آنکه ساعت ۱۸:۴۵ امروز نیز اصفهانی‌ها با پرواز شماره ۱۴۰۰ به جده اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: فردا در ساعات ۷:۴۵ و ۲۳:۴۵ نیز زوار اصفهانی با دو پرواز به جده اعزام خواهند شد.

* بیرجندی‌ها امروز با دو پرواز به مدینه رفتند

وی بیان کرد: ساعت ۲:۵۵ امروز پرواز شماره ۱۴۲۰ به مدینه از بیرجند انجام شد ضمن آنکه پرواز شماره ۱۴۱۶ نیز ساعت ۶:۴۵ امروز بیرجندی‌ها را به مدینه اعزام کرد.

وی یادآور شد: فردا فقط یک پرواز از بیرجند به مدینه در فرودگاه بیرجند انجام می‌شود که ساعت ۷:۰۵ صبح خواهد بود. 

* اعزام حجاج سیستان و بلوچستان به جده با سه پرواز ظرف امروز و فردا 

مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ساعت ۰۱:۰۵ امروز پرواز شماره ۱۴۰۴ از زاهدان به جده انجام شد ضمن آنکه ساعت ۷:۰۵ امروز نیز پرواز شماره ۱۴۲۴ از فرودگاه زاهدان به سمت جده پرواز کرد.

وی ادامه داد: همچنین فردا دو پرواز از فرودگاه زاهدان به مقصد جده خواهیم داشت که در ساعات ۱۷:۰۵ و ۲۲:۱۵ خواهد بود. 

* حجاج کرمانی صبح فردا به مدینه اعزام می‌شوند

وی اظهار داشت: روز آینده پرواز شماره ۱۵۲۸ ایران‌ایر ساعت ۶:۳۰ صبح زوار کرمانی را به مدینه منتقل خواهد کرد.

به گزارش فارس، امسال ایران‌ایر در انجام پروازهای حج موظف است در نبود ایرلاین سعودی فقط از ناوگان خود استفاده کند. طبق مصوبه سازمان هواپیمایی کشور عربستان ایرلاین‌های داخلی هم امکان همکاری با هما در پروازهای حج را ندارند.

در سال جاری ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۳ کاروان با ۷۲۲ پرواز رفت و برگشت مناسک حج را انجام می‌دهند. پروازهای حج از ۱۷ تیرماه آغاز شد و تا ۱۴ مرداد ادامه دارد که ۱۴۲ پرواز به جده و ۱۹۹ پرواز به مدینه خواهد بود. ۵۶ درصد زائران مدینه اول هستند.

امسال ۳۰ هزار نفر از کل زائران کشور که از ۹ استان شامل تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، لرستان، قزوین، کردستان و کاشان هستند از طریق ۱۲۴ پرواز در فرودگاه امام به خانه خدا اعزام می‌شوند.

پروازهای برگشت حج از ۲۶ مرداد آغاز می‌شود و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد