×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
نقض مستمر حقوق اسیران فلسطینی در زندان‌های اشغالگران قدس


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از رسانه‌های فلسطینی،نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی تا ۳۰ ژوئن گذشته، ۲۷۵۹ فلسطینی از جمله ۴۴۶ کودک و ۷۶ زن را بازداشت کرده اند.

نهادهای اسیران و حقوق بشری(شامل هیئت امور اسیران و آزادگان، باشگاه الاسیر فلسطینی، موسسه الضمیر در امور رسیدگی به اسیران و حقوق بشر) در گزارشی اعلام کردند شمار اسیران و بازداشت شدگان در زندان های اشغالگران تا تاریخ ۳۰ ژوئن، به حدود ۵۵۰۰ نفر رسید که ۴۳ نفر آنها زن و شمار اسرای کودک هم حدود ۲۲۰ نفر بوده است.

مهمترین سیاست ها و اقدامات اشغالگران علیه اسیران فلسطینی

نظامیان رژیم اشغالگر قدس طی ماه ژوئن گذشته، ۳۶۴ شهروند را بازداشت کردند که ۱۶۰ نفر از آنها از ساکان قدس اشغالی، ۵۶ نفر از ساکنان استان رام الله و البیره، ۶۰ نفر از ساکنان استان الخلیل، ۳۱ نفر اهل استان جنین، ۴۰ نفر اهل استان بیت لحم، ۲۵ نفر از ساکنان نابلس، ۱۳ نفر اهل طولکرم، ۹ نفر از اهالی استان قلقیلیه، پنج نفر از اهالی استان طوباس، پنج نفر از اهالی استان سلفیت، ۹ نفر از ساکنان استان اریحا و هفت نفر از ساکنان نوار غزه بوده اند.

اعتصاب غذای فردی؛ اعتراضات مستمر

اسیران فلسطینی به مبارزه با سیاست های اشغالگران از طریق دست زدن به اعتصاب غذا در ماه ژوئن ادامه دادند.

اسیرانی که دست به اعتصاب غذا زدند : احسان عثمان ۲۱ ساله از اهالی شهرک بیت عور التحتا استان رام الله، جعفر عزالدین ۴۸ ساله از استان جنین و پنج اسیر از اهالی شهر دور استان الخلیل از جمله دو برادر به نام های محمود الفسفوس ۲۹ ساله و کاید ۳۰ ساله به همراه غضنفر ابوعطوان ۲۶ ساله، عبدالعزیز سویطی و سائد النموره که اعتصاب غذای آنها ۱۲ روز طول کشیده است.

نهادهای حقوق بشری و رسیدگی به امور اسیران از افزایش اعتصاب غذای اسیران از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی در اعتراض به بازداشت اداری خبر داده اند.

بی اعتنایی عمدی اشغالگران به وضعیت جسمانی اسیران بیمار

هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی در گزارش روز چهارشنبه خود اعلام کرد اسیران بیمار و مجروح در زندان های اشغالگران با وضعیت جسمانی بی نهایت نگران کننده ای روبرو هستند و تعداد آنها روز به روز در سایه ادامه سهل انگاری عمدی اشغالگران در رسیدگی پزشکی به آنها در حال افزایش است.

این هیئت در گزارش خود به دو مورد بیماری در زندان عسقلان اشاره کرده است که یکی از آنها عثمان ابو خرج اسیر ۴۸ ساله از اهالی شهرک الزبابده استان جنین است که وضعیت جسمانی وی در برهه اخیر وخیم شده است، وی از سال ها پیش دچار مشکلات قلبی و التهاب کبدی ناشی از سرنگ آلوده ای بوده است که پزشکان صهیونیست علیه وی به کار برده بود و این اسیر همچنان نیاز به رسیدگی پزشکی بالایی است.

همچنین یک اسیر فلسطینی از اهالی اردوگاه الامعری استان رام الله به نام لؤی نمر با مشکلات بهداشتی متعددی دست به گریبان است و از افزایش قند و فشار خون رنج می برد و با وجود درد شدید، اداره بازداشتگاه عسقلان تنها به ارائه داروی آرامبخش اکتفا می کند.

نعیم العصا دیگر اسیر فلسطینی از اهالی شهرک العبیدیه استان بیت لحم در زندان النقب با وضعیت جسمانی بسیار وخیمی روبرو است و از سال ۲۰۱۰ از مشکلات معده ناشی از ضرب و شتم و شکنجه به دست اشغالگران در جریان بازجویی رنج می برد و مشخص شد که دچار پارگی دیوار معده و التهاب شدید در روده است، ولی اداره زندان النقب چندان به وضعیت وخیم جسمانی وی توجه نکرده و تنها به دادن داروی آرامبخش به وی اکتفا کرده اند.

مورد دیگر مربوط به بشار شواهنه اسیر فلسطینی از اهالی شهرک السیله الحارثیه در غرب جنین است که در زندان جلبوع بازداشت است و با وجود خونریزی دائمی و نیاز به عمل جراحی با بی اعتنایی آشکار مدیریت این بازداشتگاه رژیم صهیونیستی روبرو شده است.

حلوه حماره اسیر ۲۶ ساله فلسطینی از ساکنان شهرک حوسن بیت لحم هم طی برهه اخیر با وضعیت جسمانی وخیمی روبرو بوده و از دردهای شدید در ناحیه شکم رنج می برد و مورد بی اعتنایی آشکار اداره زندان الدامون قرارداشته است.

حمامره سه سال پیش هدف اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شدت مجروح شده بود.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد