×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
محدودیت‌های ایجاد شده برای کشور فرصت‌ پیشرفت است


‌به گزارش خبرگزاری تهران پرس، منصور غلامی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای تعمیق و گسترش همکاری های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت صمت به عنوان متولی بخش های بزرگی از اقتصاد کشور است.

همه حوزه‌های تولید را باید در تامین نیاز داخل سرو سامان دهیم

وی ادامه داد: باید همه حوزه های تولید را در تامین نیازهای داخل و حضور در بازارهای جهانی سر و سامان دهیم و در این راستا بخش علوم و تحقیقات و فناوری با افتخار در خدمت صنعت، تولید و شکوفایی اقتصاد کشور است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سرمایه بزرگی به نام معدن در کشور داریم که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
محدویت های ایجاد شده فرصت است

غلامی تصریح کرد: این محدودیت های ایجاد شده برای کشورمان در واقع فرصت است که باید از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: در این شرایط خاصی که بر کشور حاکم شده باید سعی کنیم نقاط ضعفمان را بشناسیم، هماهنگی های مشترک در این زمینه لازم است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: قریب به ۴ میلیون دانشجو داریم که باید به سمت رفع دقیق نیازمندی های کشور سوق داده شوند.

وی گفت: مراکز علمی در مراکز استان‌ها و بیشتر شهرهای کشور و بیش از ۱۳ هزار کارگاه و آزمایشگاه آمادگی دارند در تمامی حوزه های تحقیقاتی به تولید و صنعت کمک کنند.

استقرار ۶ هزار واحد فناور در مراکز و پارک های علم و فناوری

وی ادامه داد: ۶ هزار واحد فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری مستقر هستند که اغلب آنها بر اساس شناخت و رفع نیازهای تولید و صنعت شکل گرفته اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: بیش از ۵ هزار قرارداد بین مراکز علمی و صنایع کشور با ۹۵۲ میلیارد تومان در حال اجرا داریم.

وی ادامه داد: با انتقال فناوری های نوین به حوزه صنعت اشتغال های جدید می توانیم به وجود آوریم.

وی افزود: تولید تجهیرات پزشکی، ربات های صنعتی و پلت فرم خودرو در راستای همکاری های صنعت و فناوری و تحقیقات در دستور کار هستند.

وی اضافه کرد: در دو سال گذشته تلاش دانشگاه‌ها بر آشنایی دانشجوها با نیازهای جامعه و توانمندسازی آنها بوده است، طرح افزایش مهارت دانشجویان منطبق با نیازهای جامعه را داریم اجرا می کنیم.

غلامی گفت: فرصت های مطالعاتی جدید برای دانشجویان دکترا در راستای همکاری های وزارت علوم و وزارت صنعت در دست اجرا است و تشویق اعضای هیات علمی در این راستا انجام می شود.

پایش قراردادهای ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها

وی تصریح کرد: پیش قراردادهای ارتباط صنعت با دانشگاه ها برای حصول ضعف ها و انجام حمایت ها را در دست اقدام داریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مشارکت جدی مراکز علمی و فناوری در رفع نیازهای کشور در حوزه رونق تولید و ساخت تولید را در برنامه کاری خود داریم و امکان فرصت های مطالعاتی اعضای هیات علمی را در این راستا پیگیری خواهیم کرد.

غلامی با بیان اینکه ظرفیت پایانه های دانشجویی ظرفیت خوبی برای ورود به صنعت و تجارت و تولید محسوب می شود، گفت: آمادگی استقرار مراکز تحقیق و توسعه را در مراکز علمی و فناوری داریم که در جهت بهبود کسب و کار ضرورت دارد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد