×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
انجام ۱۵ پرواز از ۷ فرودگاه‌ برای اعزام حجاج در روز جاری


معصومه اصغرزاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، در تشریح آخرین جزئیات اعزام حجاج به خانه خدا در روز جاری اظهار داشت:‌ پروازهای حج تمتع امسال از روز هفدهم تیرماه آغاز شد و آخرین پرواز عملیات حج روز چهاردهم مرداد‌ماه خواهد بود.

* انجام ۳ پرواز در فرودگاه امام در روز جاری برای اعزام حجاج

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در فرودگاه امام خمینی (ره) امروز ۳ پرواز حج انجام می‌شود، پرواز شماره ۱۵۶۶ ساعت ۰۷:۳۵ زائران را به مدینه اعزام کرد، پرواز شماره ۱۵۶۸ ساعت ۱۳:۲۵ امروز زائران را از ترمینال سلام به جده اعزام کرد و ساعت ۲۰ امروز نیز پرواز شماره ۱۵۷۲ هما، زائران را از فرودگاه امام خمینی (ره) به جده منتقل خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در فرودگاه امام جمعاً ‌۱۲۴ پرواز برای اعزام زائران انجام می‌شود،‌ یادآور شد: زائران استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، لرستان، قزوین، کردستان و کاشان از طریق فرودگاه امام به خانه خدا اعزام می‌شوند.

اصغرزاده بیان کرد: زائرانی که از ‌فرودگاه‌ امام خمینی (ره) به خانه خدا اعزام می‌شوند در صورت لزوم برای کسب اطلاعات پرواز با شماره تلفن‌های ‌۴۶۶۲۵۱۵۱-۰۲۱، ۰۹۱۲۲۹۹۷۱۰۸ و ۰۹۱۲۱۱۳۲۵۴۰ تماس بگیرند.

* انجام ۲ پرواز حج در روز جاری در فرودگاه مشهد

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امروز دو پرواز از فرودگاه مشهد برای اعزام زائران به خانه خدا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پرواز اول هما به شماره ۱۵۵۶ به مقصد مدینه ساعت ۱۰ صبح امروز از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد پرواز کرد و پرواز دوم به شماره ۱۵۶۰ در مسیر مشهد-مدینه ساعت ۲۳:۵۵ امروز زائران را به خانه خدا اعزام می‌کند.

اصغرزاده افزود: زائران‌ اعزامی از فرودگاه بین المللی مشهد در صورت نیاز با شماره تلفن‌های‌‌ ۳۳۰۰۳۱۳۴-۰۵۱، ۳۳۰۰۳۱۳۵-۰۵۱ و ۳۳۰۰۳۲۳۰-۰۵۱ تماس بگیرند.

* ۲ پرواز امروز فرودگاه گرگان انجام شد

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز همچنین پرواز شماره ۱۵۸۲ هما ساعت ۰۲:۲۵ زوار گرگانی را به جده منتقل کرد همچنین ساعت ۱۰:۵۵ امروز نیز پرواز ۱۵۸۲ ایران‌ایر دیگر زوار گرگانی را به مدینه منوره اعزام کرد.

وی افزود: زائران‌ اعزامی از فرودگاه گرگان در صورت نیاز با شماره تلفن‌های ۰۹۳۰۱۵۷۹۱۷۰، ۰۹۱۹۴۳۹۱۶۹۳ و ۰۹۱۲۴۰۱۲۷۶۲ تماس بگیرند.

* امشب دو پرواز ساری-مدینه انجام می‌شود

اصغرزاده افزود: امروز در فرودگاه دشت‌ناز ساری دو پرواز حج خواهیم داشت.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: پرواز شماره ۱۵۵۲ هما مسیر ساری-مدینه امروز ساعت ۲۱:۰۵ و پرواز ۱۵۶۴ مسیر ساری-مدینه ساعت ۲۰:۳۰ انجام خواهد شد.

وی افزود: زائران اعزامی از فرودگاه ساری در صورت لزوم با شماره‌ تلفن‌های ۳۳۷۲۲۵۱۱-۰۱۱ و ۳۳۷۲۲۵۱۲-۰۱۱ تماس بگیرند.

* انجام ۲ پرواز اصفهان – جده در روز جاری

اصغرزاده اظهار داشت: از فرودگاه اصفهان نیز امروز در قالب ۲ پرواز حج، زوار اصفهانی به جده منتقل می‌شوند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: پرواز ۱۵۵۴ هما ساعت ۵:۱۵ امروز از اصفهان به سمت جده پرواز کرد و پرواز شماره ۱۵۷۴ نیز ساعت ۱۸:۴۵ امروز زوار اصفهانی را به جده منتقل خواهد کرد.

وی افزود: زائران‌ اعزامی از فرودگاه اصفهان در صورت نیاز با شماره تلفن‌های ‌۲-۳۵۲۷۵۱۰۱-۰۳۱ و ۳۵۲۷۵۱۰۴-۰۳۱ تماس بگیرند.

* بیرجندی‌‌ها امروز با ۲ پرواز به جده رفتند

اصغرزاده بیان کرد: امروز هما با انجام ۲ پرواز حجاج بیرجندی را به خانه خدا منتقل کرد، پرواز شماره ۱۵۷۰ ساعت ۴:۴۵ و پرواز شماره ۱۵۷۸ ساعت ۵:۱۵ امروز از بیرجند به مقصد جده انجام شد.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: زائران‌ اعزامی از فرودگاه بیرجند در صورت نیاز با شماره تلفن‌های ‌۳۲۳۱۶۰۰۲-۰۵۶، ۳۳۲۳۱۶۰۰۳-۰۵۶ و ۰۹۱۲۱۱۰۶۹۹۸ تماس بگیرند.

* صبح امروز ۲ پرواز زاهدان-جده انجام شد

وی اظهار داشت: امروز همچنین زوار استان سیستان و بلوچستان در قالب ۲ پرواز از فرودگاه زاهدان در ساعات ۰۷:۰۵ و ۰۸:۳۵ امروز با شماره پروازهای ۱۵۷۶ و ۱۵۶۲ به جده اعزام شدند.

اصغرزاده افزود: زائران‌ اعزامی از فرودگاه زاهدان در صورت نیاز با شماره تلفن‌های ۳۳۲۳۶۲۳۴-۰۵۴، ۰۹۱۳۱۹۸۲۳۹۳ و ۰۹۱۵۳۴۰۵۹۲۴ تماس بگیرند.

به گزارش فارس‌ به دلیل برخی کارشکنی‌ها از سوی طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۳ کاروان با ۷۲۲ پرواز رفت و برگشت عازم خانه خدا می‌شوند و سپس به کشور برمی‌گردند. 

د‌ر حج امسال ۳۶۱ پرواز رفت و ۳۶۱ پرواز برگشت‌ داریم،‌ ‌از ۱۷ تیر ماه برابر با ۸ جولای پروازهای حجاج آغاز شد که به مدینه و جده بود و ۱۴ مرداد آخرین پرواز عملیات حج خواهد بود. 

‌در عملیات رفت ۱۴۲ پرواز به جده و ۱۹۹ پرواز به مدینه خواهد بود و ۵۶ درصد زائران مدینه اول و ۴۴ درصد مدینه دوم هستند. 

‌۳۰ هزار نفر از زوار کشورمان از ۹ استان کشور شامل تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، لرستان، قزوین، کردستان و کاشان از طریق فرودگاه امام به خانه خدا اعزام می‌شوند، تعداد پروازهای رفت از فرودگاه امام ۱۲۴ پرواز خواهد بود. 

‌پروازهای رفت در ۳۳ روز انجام می‌شود،‌ در عملیات رفت کمترین زائر مربوط به استان گیلان با ۴۸۶ زائر و بیشترین زائر مربوط به استان تهران با ۳۰ هزار زائر است. 

‌از ۲۶ مرداد مطابق با ۱۷ آگوست پروازهای برگشت حجاج آغاز می‌شود و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد، در پروازهای برگشت ۱۸۶ پرواز از جده و ۱۸۵  پرواز از مدینه انجام می‌شود، پروازهای رفت ۳۳ روز طول می‌کشد و پروازهای برگشت ۲۳ روز زمان نیاز دارد. 

‌در پروازهای برگشت ۴۹ درصد پروازها از جده و ۵۱ درصد از مدینه خواهد بود. 

‌میزان مجاز بار ایران ایر در پروازها ۳۰ کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به ۴۰ کیلوگرم افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا ۵ کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند. 

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد