×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
«عباسی‌مهر» به عنوان مدیر سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها معارفه شد


به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس، مراسم معارفه مهدی عباسی‌مهر مدیریت سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با حضور حجت الاسلام رستمی رئیس و حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد برگزار شد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم گفت: بدون شک یکی از موثرترین بخش‌های نهاد بخش سیاسی است، چون کسانی در این مجموعه فعالیت می‌کنند که انسان‌های خلاق و مجاهدی هستند که بدون مجادله و ملاحظه آرمان‌های خود را بیان کرده و مطالبه گری می‌کنند و از طرفی حرف‌ها را می‌شنوند. 

وی افزود: ما بیشترین مخاطب را در حوزه سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها داریم، و در این حوزه از موضع نقد و تدبیر با جریان‌های مختلف وارد تعامل می‌شویم و در واقع مزیت بارز نهاد رهبری در دانشگاه‌ها نیز همین ویژگی است در هر حال ما در نهاد در معرض تازیانه نقد قرار می‌گیریم و این مزیت زنده بودن نهاد است. 

صالحی گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در حالی که تشکل‌های دانشجویی استقلال خود را دارند در کنار این تشکل‌ها است.

وی ادامه داد: نهاد کمک به تشکیلات دانشجویی را وظیفه خود می‌داند، اما این تشکل‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند و مسئولیت این تصمیمات نیز متوجه خود آن‌ها است. در هر حال نهاد با افتخار خود را حامی تشکل‌های دانشجویی می‌داند. 

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اضافه کرد: دامنه مدیریت سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فقط تشکل‌های دانشجویی نیست و ما در این حوزه به هم افزایی بین نیرو‌های انقلابی کف دانشگاه ها، ارائه تحلیل و بررسی درست از اقتضائات جامعه به همکاران خود، آینده پژوهی و همچنین حوزه نشریات دانشجویی ورود می‌یابیم. 

وی ضمن تقدیر از زحمات شیراوژن، مدیر سیاسی سابق نهاد رهبری افزود: نیروی انقلابی کسی است که وقتی وارد یک نهاد انقلابی می‌شود با گذشت زمان این نهاد را پله ترقی و منفعت گرایی خود قرار ندهد و در واقع آقای شیروژن کسی بود که مسئولیت را بر منافع شخصی خود اولا می‌دانست، چون او یک پزشک بود که می‌توانست در این حوزه ورود یابد، اما با نگاه مشتاقانه و برادرانه در حوزه سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مسئولیت گرفت. 

براساس این گزارش عباس شیراوژن، مدیر سیاسی سابق نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی به گردن همه ما حق حیات دارد و اگر این انقلاب نبود ما نمی‌دانیم که الان در چه وضعیتی قرار داشتیم. در هر حال انقلاب به ما حق حیات عقلایی داده است. 

وی با بیان اینکه اسلام سیاسی و اسلام انقلابی دغدغه اولیا و انبیا الهی بوده و در این راه شیعیان زیادی به شهادت رسیدند، تصریح کرد: امروز ما باید به صورت جدی در راستای اعتلای اسلام سیاسی و اسلام انقلابی گام برداریم. 

شیراوژن با بیان اینکه اگر دعوای قدرت برای اعتلای کلمه الله باشد مقدس است در غیر این صورت ما نیز جزو طواغیت هستیم، تصریح کرد: مجموعه سیاسی در نمایندگی مقام معظم رهبری دارای اهمیت راهبردی است با این وجود نباید آن را صرفا یک مجموعه درون نهادی یا مختص آموزش عالی بدانیم چرا که این حوزه در انقلاب اسلامی اثر دارد. 

مدیر سیاسی سابق نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه ما در این سال‌ها دو هدف عمده تهدیدزدایی از دانشگاه‌ها و تربیت جریان انقلابی را دنبال کرده ایم، اظهار کرد: واقعیت این است که در این دوره دانشگاه‌ها منشأ تهدید نظام و انقلاب اسلامی بوده اند و رهبر معظم انقلاب نیز در این حوزه گفتند که دشمن دور دانشگاه‌ها خط قرمز کشیده است.

وی گفت: با این وجود ما تلاش کردیم که بتوانیم در موقعیتی قرار بگیریم که شاید دانشگاه‌ها منشأ تهدید نسبت به نظام و انقلاب نباشند و این کار را نیز به صورت جبهه‌ای متشکل از تشکل‌های دانشجویی، بسیج و سپاه انجام داده ایم به گونه‌ای که الان می‌توان گفت: جنبه تهدید دانشگاه‌ها کم شده، اما باید به جایی برسیم که دانشگاه بازوی نظام باشد. 

وی گفت: معتقدم ژنرال‌ها به کمک ما در حوزه نهاد نمایندگی رهبری آمدند و ما را با یک روحیه جمعی کمک کردند. آقای عباسی مهر که به عنوان مدیر سیاسی نهاد منصوب شده در این سال‌ها چنین ویژگی داشته و در واقع امین و پناهگاه فعالین دانشجویی بوده است. 

شیراوژن تصریح کرد: یکی از ژنرال‌هایی که بیشتر از بنده فضای تشکل‌های دانشجویی را می‌شناسد مسئولیت حوزه سیاسی نهاد را برعهده گرفته و معتقدم این انتصاب نیز متناسب با گام دوم انقلاب است، چون یک جوان در مسئولیت گماشته شده است اگرچه نهاد یک مجموعه جمعی است. 

عباسی مهر مدیر سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز با بیان اینکه اگر صدای جوان مومن انقلابی در دانشگاه‌ها طنین انداز شود این یعنی صدای انقلاب تصریح کرد: اگر بتوانیم کاری برای جوانان مومن و انقلابی انجام دهیم در راستای کمک به تقویت نظام گام برداشته ایم. 

وی با تاکید بر اینکه مدیریت سیاسی نهاد باید طنین صدای دانشجو و استاد انقلابی در دانشگاه‌ها و حامی آن‌ها باشد گفت: امیدواریم که بتوانیم در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب گام برداریم. 

گفتنی است در این جلسه حکم مسئولیت مهدی عباسی‌مهر به وی اعطا شد.

متن حکم حجت‌الاسلام صالحی برای مهدی عباسی‌مهر به شرح زیر است:

« جناب آقای مهدی عباسی‌مهر

نظر به مراتب تعهد، تدین و تجارب ارزشمندتان، شما را به‌عنوان مدیر سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب می‌نمایم.

مقتضی است کمک به ارتقای تحلیل و بررسی‌های سیاسی دانشگاهیان و کارآمدی تشکل‌های دانشگاهی و اثربخشی عالمانه کنش‌های انقلابی در محیط دانشگاهی با اولویت راهبرد‌های برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب سرلوحه برنامه‌ریزی قرار گیرد.

فرصت را مغتنم شمرده و از زحمات خالصانه و مجاهدانه جناب آقای دکتر عباس شیراوژن در طول تصدی این مسئولیت صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از خداوند منان توفیقات روز افزون شما را مسئلت دارم.»

گفتنی است در این مراسم از زحمات عباس شیراوژن قدردانی و مهدی عباسی‌مهر با حکم حجت‌الاسلام صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به سمت مدیریت سیاسی معاونت فرهنگی سیاسی این نهاد معرفی شد.

لازم به ذکر است که در این مراسم ادوار تشکل‌های دانشجویی و اعضای فعلی تشکل‌های دانشجویی و نمایندگان اصحاب رسانه نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد