×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
سفیر فرانسه: اعطای بورس دکتری با اعتبار مالی دو کشور ایران و فرانسه


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تهران پرس،‌ فیلیپ تیه بوسفیر کشور فرانسه با بیان اینکه روابط این کشور با دانشگاه‌های کشور ایران توسعه داشته است، اظهار داشت: این همکاری ها بسیار پربار بوده و امیدواریم که توسعه یابد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باعث خرسندی است که روابط را با دانشگاه‌های کشور ایران به‌خصوص دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه دهیم. اکنون نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری بسیار نزدیکی با دانشگاه‌های فرانسه مانند اکول پلی تکنیک، یوپک و انسام را دارد.

وی عنوان کرد: پژوهشگران ایرانی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر پروژه‌های مشترکی با دانشگاه‌های کشور فرانسه به‌خصوص در حوزه رباتیک انجام داده‌اند.

سفیر کشور فرانسه اظهار داشت: میان دو کشور ایران و فرانسه بورس دکتری با اعتبار مالی دو کشور تدوین شده است و این سفارت از برگزاری کلاسهای آموزش زبان فرانسوی و کلاسهای تخصصی به زبان فرانسوی حمایت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری بسیار نزدیکی را با دانشگاه‌های فرانسه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و صنعتی داشته است که امیدواریم با حمایت سفارت فرانسه در قالب برنامه جندی‌شاپور (برای نقل و انتقال اساتید)، جندی‌شاپور پلاس (خرید تجهیزات) و کوتوتل (برنامه دومدرکه) افزایش یابد.

فیلیپ تیه بو سفیر کشور فرانسه ادامه داد: من دیپلمات هستم، اما چندسالی در حوزه پژوهشی در زمینه استراتژی‌های بین‌الملل کار و تحقیق کردم.

وی افزود: بسیار خوشحالیم که دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسئولیت هماهنگی بین تمامی مراکز دانشگاهی با کشور فرانسه را برعهده دارد.

 سید‌احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این نشست گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکارهای متعددی را با دانشگاه‌های کشور فرانسه طی سال‌های اخیر داشته است.

وی افزود: همکاری‌های علمی و آموزشی این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور فرانسه آغاز شده که امیدواریم ادامه یابد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأکید کرد: تعدادی از اساتید این دانشگاه در دانشگاه‌های کشور فرانسه تحصیل کرده‌اند که اکنون این اساتید از نظر علمی و آموزشی در سطح بالایی قرار دارند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه‌های کشور فرانسه دوره‌های مشترک دارد که برنامه داریم این دوره‌ها توسعه یابد.
 

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد