×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۴ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران

به گزارش تهران پرس،علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)،در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران که با حضور حمید چوبینه، دبیر شورای عالی سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران در راستای اسقرار اثر بخش نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست
(HDE- MS) برگزار شد، گفت: امیدواریم فرایند توسعه نظام بهداشت، ایمنی و محیط زیست در این شرکت با دقت و حسن نظارت بر اجرای صحیح آن انجام پذیرد.

وی با اظهار امیدواری از ثمر بخش بودن این همکاری دوجانبه برای طرفین تفاهم نامه، بیان داشت: با توجه به فعالیت ها و اقدامات سنگین و عظیم شرکت مترو در زیر زمین و شرایط خاص شهر تهران؛ به طور طبیعی رعایت موارد مربوط بهHSE از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است،تا محیط مترو فضایی امن برای شهروندان باشد.

امام با اشاره به سیر تاریخی ساخت مترو در جهان ، گفت: از زمان ساخت متروی کلانشهرها از جمله لندن بیش از ۱۶۰ سال می گذرد اما روند ساخت و ساز مترو در کشور ما تنها مربوط به چند دهه اخیر است که با تلاش های شبانه روزی همه دست اندرکاران امر ؛ امروز شاهدیم متروی تهران با بیش از ۲۲۳ کیلومتر در بیش از ۱۲۰ ایستگاه مشغول خدمات رسانی به مردم است که در همه این اقدامات توجه به سلامت هموطنان در تمامی مراحل ساخت مد‌‌نظر ما بوده است.

به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، اجرای رسمی سیستم ایمنی و محیط زیست توسط سامانه HSE شهرداری تهران، منجر به شناسایی دقیق خطرات، ارزیابی و کنترل ریسک ها در فرایند ساخت و ساز تونل ها و ایستگاه های مترو خواهد شد.

امام با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری بخشی از ایستگاه های خطوط ۶ و ۷ وارد مدار بهره برداری می شود، گفت: رعایت بهداشت، ایمنی و مسایل مربوط به محیط زیست ضمن توجه به سلامت ، رفاه و آسایش شهروندان ، اتفاق خوبی را در شهر رقم خواهد زد.

وی با تاکید بر سیاست های شهردار محترم تهران مبنی بر ایجاد نهایت مطلوبیت و آسایش برای شهروندان، تصریح کرد: این امر از وظایف خطیر شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به شمار می آید تا در راستای رضایت مردم گام برداریم به طوری که به هیچ فردی در پروژه های مربوط به مترو؛ آسیب و صدمه ای وارد نشود.

در ادامه این مراسم حمید چوبینه، دبیر شورای عالی سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران ،گفت: برقراری بستر و زمینه لازم جهت همکاری و هماهنگی فی مابین؛ منجر به تحقق اقدامات هوشمندانه در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست می شود و به همین دلیل در این تفاهم نامه، شرایط لازم برای برگزاری مطلوب دوره های آموزشی پیش بینی شده است تا با ارایه گزارش های ماهیانه از روند پیشرفت پروژه به دبیر خانه سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران، شبکه امن مترو را داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت استقرار سامانه مدیریت HSE در مناطق ۲۲ گانه ، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران، گفت: تاکیدات مدیریت شهری به این امر؛ نشان دهنده درایت و هوشمندی است و خورسندیم که در این راستا نیز شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گام برداشته تا با ایجاد ساختار یکپارچه بهداشت، ایمنی و محیط زیست و ساماندهی آن؛ سلامت جان شهروندان تضمین شود.

منبع: روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد