×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
وزیر شهرسازی: دولت برای ساخت مسکن کم درآمدها وظیفه قانونی دارد


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری تهران پرس، محمد اسلامیان وزیر راه و شهرسازی در نخستین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها، گفت: این مجمع کمک می‌کند تا برای تشکیل پارلمان‌های شهری یک الزاماتی وضع شود و شرایطی فراهم شود تا کسانی که می‌خواهند کاندیدا شوند از حداقل‌های تخصصی و فکری برخوردار باشند.

وی افزود: نباید کارهایمان به گونه‌ای باشد که مردم آسایش و آرامش نداشته باشند؛ کسب و کار مزاحم و حاشیه‌نشینی دو عامل سلب آرامش مردم است.

اسلامیان اظهار داشت: اینکه بتوانیم کانون فکری و هسته‌های یکپارچه و مشترک ایجاد کنیم که خالق وضعیت مطلوب باشد موضوع مهم و دارای اهمیت است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: عدم انطباق‌ها در طرح‌های جامع و تفصیلی زیاد است و امروز که در رکود ساخت و ساز قرار گرفته‌ایم نتیجه عدم توجه به‌وضعیت کیفی شهرسازی را می‌بینیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیاز مبرم به این داریم که شورای عالی شهرسازی را عمق و طول و عرض بدهیم تا مقتضیات ساخت و ساز در هر شهر را با توجه به فرهنگ آن شهر تدوین کنیم.

اسلامیان افزود: باید روند ساخت و سازها به سمت کیفیت بخشیدن به زندگی مطلوب حرکت کند.

وی با اشاره به موضوع بافت‌های فرسوده گفت: ما هیچ شرکتی را ملزم به حضور در بافت‌های فرسوده نکرده‌ایم و اگر جایی شرکتی مجبور شده باشد ما برخورد قانونی می‌کنیم.

وزیر راه گفت: ما برای بازآفرینی بافت فرسوده در شهرها برنامه مشخص داریم و استفاده از ظرفیت شوراها و شهرداری در اولویت است.

اسلامیان افزود: ما دیگر مثل گذشته بودجه تخصیص نمی‌دهیم که کارهای شکلی و بی نتیجه مثل گذشته رخ بدهد بلکه به دنبال احیای واقعی کسب و کار و زندگی در این بافت هستیم.

وی ادامه داد: در برخی از شهرها بنیاد مسکن را موظف به بازآفرینی کردیم و یادمان باشد که ما در قبال افراد کم درآمد و تهیه مسکن برای آنها وظیفه قانونی داریم.

وزیر راه گفت: در این دوره جدید مدیریتی حتما از شهرداری‌های با کفایت برای تولید مسکن برای افراد کم درآمد استفاده خواهیم کرد.

اسلامیان افزود: سالیانه باید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تولید و به افراد ناتوان از تهیه مسکن واگذار شود؛ این عدد ۴۰۰ هزار مسکن تعداد ازدواج های صورت گرفته در هر سال است.

وزیر راه تصریح کرد: بحث حمل و نقل و محیط زیست هم نکات مهم شهرهای جدید است و باید مورد توجه قرار گیرد.

اسلامیان گفت: یک کار بزرگی هم باید برای جاده‌های ورودی شهرهای بزرگ انجام شود زیرا امروز میزان زیادی از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد که باید کار ویژه‌ای برایش انجام شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد