×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
مشکل توزیع و تأمین آب مناطق ۲۱ و ۲۲ /امسال قطعی آب نداشتیم


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، علی خیراندیش در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های آبرسانی به مناطق ۲۱ و ۲۲ تهران با اشاره به نیاز آبی این مناطق برای افق ۱۴۱۵ بالغ بر ۴ هزار و ۸۰۰ لیتر بر ثانیه است، گفت: در حال حاضر تأمین آب از طریق چاه‌ها حدود ۱۷۰۰ لیتر برثانیه است در حالی که حقابه این منطقه ۳ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه است.

وی با تأکید بر اینکه در این مناطق به دلیل بارگذاری و ساخت واحدهای مسکونی مشکل توزیع و تأمین آب داریم، اضافه کرد: خط انتقال آب به منطقه ۲۲ به طول ۱۷ کیلومتر از غرب به شرق یکی از مشکلات تأمین آب است، چرا که آب در غرب منطقه ۲۲ کمتر از شرق است و مجبور هستیم برای انتقال آب به پمپاژ آب اقدام کنیم. 

خیراندیش ادامه داد: این عدم توزیع مناسب آب باعث می‌شود که مخازن و خطوط آبرسانی احداث شود که به همین منظور ۳ قطعه اصلی خطوط انتقال آب باید احداث شود که قطعه در حال احداث و دو قطعه دیگر در حال اخذ مجوز از شهرداری است. 

وی اضافه کرد: در حال ساخت مخزن ۱۷ هزار مترمکعبی شهید عباسپور هستیم که آب را از پایین‌دست به این مخزن به صورت ثقلی وارد و سپس به شبکه آبرسانی منتقل خواهد کرد. 

مجری طرح‌های آبرسانی مناطق ۲۱ و ۲۲ با اشاره به اینکه در کنار مخزن شهید عباسپور یک مخزن ۱۷ هزار مترمکعبی (علوم انتظامی) در حال احداث است که ۱۸ درصد پیشرفت دارد، اظهار داشت: این مخازن در حقیقت آب شرب شهرک راه‌آهن و کوهک را تأمین خواهند کرد. 

وی ادامه داد:برای جبران کمبود آب در این مناطق تلاش کردیم تا با اقدامات موقت مشکلات را کاهش دهیم به همین دلیل یک تصفیه خانه شنی موقت برای آبرسانی به منطقه ۲۲ با ظرفیت ۵۰ لیتر بر ثانیه احداث کرده ایم و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه نیز از مناطق هوانیروز و سلامت و تصفیه خانه کن برای این منطقه تامین می شود.

وی همچنین در خصوص طرح خط فولادی انتقال آب ۱۲۰۰ نیز گفت: این خط به طول ۱۰ کیلومتر از ابتدای رینگ آب تهران تا تصفیه‌خانه ششم ۳ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه آب را به مخازن و سپس به مناطق ۲۱ و ۲۲ منتقل خواهد کرد که این طرح نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد