×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
دادستان تهران: سارقان حرفه‌ای را نباید آزاد کرد


به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی القاصی‌مهر صبح امروز در همایش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درباره برخورد با سارقان و جرائم با بیان اینکه سرقت یکی از جرایمی است که ناامنی را در جامعه رواج می‌دهد، اظهار کرد: زمانیکه می‌خواهیم وضع آرامش جامعه را ارزیابی کنیم، در یکی از شاخصها سراغ جرم سرقت می‌رویم، مدیریت این پدیده یکی از مسئولیتهایی است که دستگاه قضایی و پلیس بیشترین سهم را در آن دارند.

دادستان تهران افزود: جرم چه بخواهیم و چه نخواهیم در جامعه تولید می‌شود، هر جایی که وظایف اشخاص و ارگانها درست انجام شود شاهد کمترین وقوع جرم هستیم.

وی تصریح کرد: اگر مجازتها به موقع و متناسب با عمل ارتکابی باشد، شاهد بازدارندگی آن در مجرم هستیم و اگر اجرای آن مغفول بماند، اثر بازدارندگی خود را از دست می‌دهد.

القاصی‌مهر ادامه داد: امروز با برخی از جرایم و از جمله سرقت مواجهیم، در اقصی‌نقاط کشور شاهد افزایش سرقت هستیم، این افزایش سرقت موجبات نگرانی شده و احساس ناامنی را در شهروندان دامن زده، ریاست قوه‌قضاییه نسبت به این مقوله تذکر جدی داشتند و از افزایش سرقت نگران بودند.

دادستان تهران خاطرنشان کرد: در مجموعه دادستانی تهران با توجه به پیگیری‌های که در اصلاح ساختار دادستانی قرار دارد، بنا‌ی تشکیل کارگروه‌های ویژه‌ای را داریم؛ یکی از این کارگروه‌ها بحث رصد سرقت در سطح استان تهران است.

وی افزود: زمانی که از افزایش سرقت می‌گوییم این به معنی نیست که تعدادی از مردم رو به سرقت آوردند؛ در بحث سرقت شاهد تکرار جرم هستیم، اگر افرادی که از این راه امرار معاش می‌کنند، تحت کنترل پلیس نباشند و در چرخه قضایی قرار نگیرند، شاهد تکرار جرم خواهیم بود.

القاصی‌مهر با بیان اینکه افزایش سرقت به این برمی‌گردد که سیاست محمکی در برخورد با این افراد نداشتیم، گفت: باید نسبت به این حوزه ورود جدی داشته باشیم، حضور معنادار پلیس در نقاط جرم‌خیز موثر است، دستگیری به موقع مجرمان و تحویل آنها به دستگاه‌ قضایی بیشترین اثر را در کاهش جرم دارد.

دادستان تهران با تاکید بر اینکه باید پرونده‌های سرقت در دادسرا در مدت یک یا دو ماه جمع شده و به دادگاه ارسال شود، متذکر شد: باید خودمان را جای مالباخته بگذاریم و پای کار بیاییم.

وی یادآور شد: قرارهای تامین صادره باید متناسب با پدیده سرقت باشد، حداقل قرار تامین برای سارق اخذ وثیقه است، در مواردی که سارق، جرم را تکرار کرده، نباید وی را آزاد کرد و حتماً باید بازداشت موقت شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد