×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
حمایت اتحادیه اروپا و سازمان ملل از کسب و کارهای کوچک و متوسط در جمهوری آذربایجان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از ترند، یک پروژه سه ساله با بودجه ای معادل ۱٫۰۷۴ میلیون دلار در بخش های مختلفی از جمهوری آذربایجان با مشارکت اتحادیه اروپا، برنامه توسعه سازمان ملل متحد و اداره حمایت از خانواده جمهوری آذربایجان در حال اجرا است.

بر اساس این پروژه ۴۴ خانواده ساکن در مناطق شمال غربی جمهوری آذربایجان شامل شهرهای بالاکان، شکی، اغوز،  گاخ، قبله و زاکاتالا تحت حمایت قرار گرفته اند تا کسب و کار خانوادگی خود را تاسیس کنند. تا کنون در چارچوب این پروژه ۲۳ خانواده توانسته اند کسب و کار خود را شروع کنند.

تاکنون از کل بودجه این پروژه در سال ۲۰۱۸ که حدود ۴۲۷٫۲۹ هزار دلار  بوده، ۴۱۴٫۵۸ هزار دلار آن تخصیص یافته است. این بودجه صرف خرید تجهیزات و سازماندهی آموزشی خانواده ها شده است.

بودجه این پروژه در سال جاری میلادی نیز ۴۰۰ هزار دلار است که تاکنون ۱۹۳٫۸۳ هزار دلار آن مصرف شده است.

از ابتدای سال جاری برای این خانواده ها و کارکنان اداره حمایت از خانواده جمهوری اذربایجان برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط آموزش های مختلفی شامل نظارت و صدور گواهینامه، بسته بندی و تدارکات، سواد مالی، مسئولیت اجتماعی و عدالت جنسیتی، تجارت بین المللی، برندینگ و فروش، ارتباطات داخلی و مبارزه با فساد برگزار شده است.

هدف از این پروژه ارتقاء توسعه اجتماعی و اقتصادی مناطق مختلف جمهوری آذربایجان و ایجاد یک تجارت خانوادگی مدرن و پایدار در مناطق روستایی و همچنین ایجاد فرصت های برابر و انعطاف پذیری مطابق با استانداردها و شیوه های اروپایی است.

این پروژه به عنوان بخشی از سیاست برابری جنسیتی اتحادیه اروپا می باشد که هدف آن حمایت از ۴۴ استارتاپ است که ۲۳ مورد آن با مدیریت زنان اجرا می شود.

این پروژه در چارچوب برنامه برنامه توسعه روستایی و منطقه ای اتحادیه اروپا (PSDR) اجرا می شود. بخش اصلی این پروژه توسط اتحادیه اروپا تامین مالی می شود ( حدود ۹۶۷ هزار دلار)؛ در حالی که دولت جمهوری آذربایجان ۵۰ هزار دلار را تامین می کند و ۵۷ هزار دلار آن از سوی برنامه توسعه سازمان ملل متحد تامین می شود.

لازم به ذکر است جمهوری آذربایجان و اتحادیه اروپا در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۱۸ سندی امضا کردند که در آن چهار حوزه دارای اولویت برای گسترش همکاری میان طرفین فهرست شده بود. اما مذاکرات در مورد توافق نهایی همکاری هنوز کامل نشده است. اگر چه هنوز مسائل بنیادین و اساسی در روابط دو طرف وجود دارد اما با این حال در طی سال گذشته تحولات کلیدی و مهمی در برخی از زمینه ها بین جمهوری آذربایجان و اتحادیه اروپا صورت گرفت که به روند مذاکرات سرعت و پویایی بیشتری داد. تا سال ۲۰۲۰، روابط اتحادیه اروپا با جمهوری آذربایجان بر اساس موافقتنامه «اولویت های مشارکت» که جایگزین «برنامه عملیاتی سیاست همبستگی اروپا» شده است تنظیم خواهد شد. موافقتنامه اولویت‌های مشارکت که از سوی برخی اصول سیاست همبستگی اروپا پشتیبانی می شود، یک سند متعادل و قانونی غیرالزام آور است که منافع هر دو طرف را منعکس می کند. موافقتنانه اولویت های مشارکت از احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان سخن می گوید اما نسبت به بحران قره باغ سکوت کرده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام /

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد