×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تکمیل همه مسکن‌های مهر تا پایان سال ۹۸


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری تهران پرس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه «پیش از این مسؤولان دولتی اعلام کرده بودند که پروژه مسکن مهر پروژه‌ای به درد نخور و فاقد کیفیت است اما شما امروز به عنوان وزیر راه و شهرسازی، ساخت مسکن برای افراد کم درآمد و تکمیل مسکن مهر را یک وظیفه قانونی می‌دانید و بر آن تأکید دارید، دلیل این چرخش در اظهار نظر دولتی چیست؟»، گفت: اظهارنظر و بحث کارشناسی راجع به هر پروژه‌ای یک اتفاق طبیعی است و مانند مراجعه بیمار به دو طبیب است که شاید یک طبیب یک نظر داشته و طبیب دیگر نظر دیگر داشته باشد. 

وی افزود: در آن دوره و در سال‌های اخیر چند نظر کارشناسی درباره مسکن مهر شده است که هر نفری می‌تواند در هر مقامی که قرار دارد اظهارنظر مورد نظر خود را داشته باشد؛ در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات خوبی برای ساخت مسکن مهر انجام شده است. 

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲٫۵ میلیون مسکن مهر قرار بوده که ساخته و به مردم تحویل داده شود که از این تعداد ۸۷۰ هزار مورد در دولت دهم ساخته و واگذار شده است و یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و به مردم تحویل داده شده است. 

وی گفت: یعنی یک چیزی حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن ساخته و تحویل مردم شده است و تنها ۵۰۰ هزار واحد مسکن هنوز تحویل داده نشده است. 

اسلامی گفت: از زمان حضور ما در وزارتخانه راه و شهرسازی دستور دادیم که این ۵۰۰ هزار مورد باقی مانده هرچه زودتر تکمیل شود و هر اظهارنظری هم در این خلال شده است صرفا اظهارنظر بوده و کار تکمیل این پروژه‌ها انجام شده است. 

وی گفت: ما در حال حاضر به این روند تکمیل شتاب داده‌ایم و امیدواریم تمام مسکن‌های مهر که نیمه تمام مانده تا پایان سال ۹۸ تکمیل و به مردم تحویل داده شود. 

وزیر راه گفت:  البته این به استثنای آن مسکن مهرهایی است که مشکلات حقوقی داشته و موضوع قضایی دارند. 

وی درباره اینکه «آیا پس از ساخت و تکمیل این ۲٫۵ میلیون واحد، باز هم مسکن مهر ساخته می‌شود؟»، گفت: قرار نیست مسکن مهر با آن مشخصاتی که وجود داشته دیگر ساخته شود بلکه برنامه ما تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است که این تا پایان دولت دوازدهم به شهروندان عرضه خواهد شد. 

وزیر راه و شهرسازی افزود: از این ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در همین چند ماه اخیر، کار ساخت ۱۷۰ هزار واحد شروع شده و به صورت روزمره پروژه‌های جدید شروع می‌شود و چرخه عرضه و تولید مسکن مطابق الگوی مصرف که ویژه اقشار جامعه هدف است پایدار شده و شتاب داده می‌شود تا عرضه مسکن تقویت شود. 

اسلامی گفت: برای این امر تمهیداتی هم اندیشیده شده است که اولین آ‌نها عرضه زمین است و قرار است به سهولت زمین در اختیار سازندگان قرار گیرد. 

وی گفت: نکته دوم تأمین منابع مالی برای احداث مسکن است که بر اساس مصوبه شورای عالی پول و اعتبار  قرار است بانک پولی که برای ساخت نیاز است را به سازندگان وام دهد و این وام امکان انتقال به خریدار دارد. 

اسلامی گفت: در کلانشهر تهران رقم این وام ۱۶۰ میلیون تومان در شهرهای بزرگ ۱۲۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. 

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد