×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
توضیحات وزیر راه درباره تغییر موضع مسئولان دولتی نسبت به "مسکن مهر"


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تهران پرس، محمد اسلامیان عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیش از این مسئولان دولتی اعلام کرده بودند که پروژه مسکن مهر، پروژه‌ای به دردنخور است و حرف امروز شما به عنوان وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ساخت مسکن برای افراد کم‌درآمد و تکمیل مسکن مهر را یک وظیفه قانونی می‌دانید و بر آن تاکید دارید، دلیل این چرخش در اظهارنظر مسئولان دولتی چیست، گفت:  اظهارنظر و بحث کارشناسی راجع به هر پروژه‌ای یک اتفاق طبیعی است و مانند مراجعه بیمار به دو طبیب است که شاید یک پزشک یک نظر و پزشک دیگر نظر دیگری داشته باشد.

وی افزود: در دوره نظرات مختلفی درخصوص مسکن مهر شده است و هر کسی می‌تواند در این زمینه اظهارنظر خود را بیان کند و در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات موثری برای احداث مسکن مهر انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن مهر قرار بوده ساخته و به مردم واگذار شود که از این تعداد ۸۷۰ هزار مورد در دولت دهم احداث و واگذار شده است و یک میلیون و ۱۰۰ هزار مسکن در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و به افراد واگذار شده است. در واقع حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن ساخته و تحویل خانواده‌ها شده است و فقط ۵۰۰ هزار واحد مسکن هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند.

اسلامیان ادامه داد: از زمان حضور بنده در وزارت راه و شهرسازی دستور دادم که تکلیف ۵۰۰ هزار واحد مسکونی باقی مانده مشخص شود و هر اظهارنظری در این زمینه ارائه شده است صرفا اظهارنظر شخصی بوده و کار تکمیل پروژه‌ها در حال انجام است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ما به این روند شتاب داده‌ایم و امیدواریم واحدهای باقیمانده در ارتباط با مسکن مهر تا پایان سال جاری تکمیل و به مردم واگذار شود. این واحدها جدای از واحدهای مسکونی دارای مشکل حقوقی هستند که هنوز تکلیف آنها مشخص نیست.

اسلامیان همچنین در ارتباط با ادامه ساخت مسکن مهر پس از ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی گفت: قرار نیست مسکن مهری با این مشخصات ساخته شود بلکه برنامه ما تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است که این واحدها تا پایان دولت دوازدهم ساخته و واگذار خواهد شد.

وی تصریح کرد: از ۴۰۰ هزار واحد اشاره شده در چند ماه گذشته فرآیند ساخت ۱۷۰ هزار واحد آغاز و به صورت روزانه پروژه‌های جدید شروع خواهد شد. چرخه عرضه و تولید مسکن متعاقب الگوی مصرف ویژه اقشار ضعیف و متوسط شتاب داده خواهد شد تا عرضه و تقاضای مسکن تقویت شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در همین زمینه تمهیداتی پیش‌بینی شده است که از آن جمله می‌توان به عرضه زمین اشاره کرد که قرار است زمین به سهولت در اختیار سازندگان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد