×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تحریم های نفتی نشان داد کشور را  می توان بدون نفت هم مدیریت کرد


غلامرضا شرفی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری تهران پرس با اشاره به مطالبه رهبری در خصوص خروج درآمدهای نفتی از بودجه جاری گفت: قطعا آن چیزی که مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مصلحت می دانند راه کار عملی و علمی وجود دارد.

این نماینده مجلس گفت: این راه کارها باید مورد توجه مسئولان دولتی قرار بگیرد تا بتوانند به طور ۱۰۰ درصدی به آن عمل کنند در حال حاضر ایران در شرایط تحریم نفت اداره می شود و این نشان می دهد که می توان حتی بدون نفت هم اقتصاد را اداره کرد.

* بدون نفت هم می‌توان ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: ایران کشوری بزرگ است که در صنایع مختلف مزیت دارد و اگر دولت بتواند نگاهش را از روی نفت بردارد و روی بخش های دیگر تمرکز کند آنگاه می توان به راحتی و حتی بدون فروش یک بشکه نفت درآمد ارزی مورد نیاز خود را تامین کند.

وی با اشاره به بخش های غیر نفتی گفت: ایران سرزمین وسیعی است که می توان روی محصولات کشاورزی آن حساب ویژه‌ای باز کرد به طوریکه مقام معظم رهبری بارها اعلام کرده اند میتوان با صادرات محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع تکمیلی درآمد خوبی برای کشور ایجاد کرد.

شرفی همچنین با اشاره به صنایع تکمیلی در حوزه نفت گفت: با تحریم های صورت گرفته می بینیم که کشور به دنبال ایجاد ارزش افزوده بیشتر است که می توان از این طریق درآمدهای نفتی را جایگزین کرد.

وی همچنین با اشاره به درآمد مالیاتی گفت: وقتی کشور به سمت تولید و رونق تولید حرک ت کند و از سوی دیگر شفافیت نیز وجود داشته باشد می توان انتظار داشت که درآمدهای مالیاتی نیز افزایش یابد که این درآمدها می تواند کمک کند به دولت تا بتواند اقتصاد کشور را مدیریت کند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد