×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
اعطا: تا پایان برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری ۲۲ میدانگاه ایجاد می شود


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری تهران پرس علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه عصر اولین مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهر ها گفت: در طول دو سال گذشته دو موضوع مهم را در کمیته معماری مورد بررسی قرار دادیم که شاید در راستای تبادل تجربیات مهم باشد.

اعطا افزود: در ابتدا بحث توسعه عرصه های عمومی به میان آمد زیرا این موضوع با رویکردهای شورای شهر تهران سنخیت دارد زیرا استفاده از فضاهای انسانی تر شده اهمیت پیدا کرده است.

وی ادامه داد: مدیریت شهری زمانی می تواند موفق باشد که نشانه های موجود در شهر و مطالبات شهروندان را گرفته و آنرا اجرایی کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحث حضور در شهر و ارتقا عرصه های عمومی موضوعی مهم بود و برای این موضوع در سال ۹۷ پیش بینی کردیم که در برنامه پنج ساله سوم شهرداری در ۲۲ منطقه شهر تهران ۲۲ میدانگاه پیاده ایجاد شود.

اعطا خاطرنشان کرد: همچنین گفته شد در سال ۹۸ در ۵ پهنه شهر تهران ۵ عرصه عمومی فراهم شود برای اینکه بخشی از پروژه توسعه عرصه عمومی به نتیجه رسیده باشد.

وی افزود: این عرصه فضایی خواهد بود تا زندگی شبانه در آن رونق بگیرد زیرا حضور مردم در جایی معنا پیدا می‌کند که امکان حضور مردم بوده و امنیت نیز در آنجا برقرار باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: موضوع دومی که در دستور کار ما قرار داشت و از زمان شورای چهارم مطرح شد موضوع سیما و‌ منظر شهری بود.

اعطا گفت: نمای ساختمانها بخشی از شهر است که نسبت به آن کمتر کنترل داشته آیم و توجه کمتری به آن شده است و ما تصمیم گرفتیم در مدیریت شهری جدید به آن توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: برای این موضوع کارگروه های مفصلی در شورای شهر ایجاد شد و در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران کمیته هایی تشکیل شد و با حضور متخصصین درباره نما ها بحث کیفی می‌کنند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد