×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
از بین رفتن ۱۲۸ هکتار از باغات تهران در سال‌های قبل


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری تهران پرس، فرزانه صادق مالواجرد معاون وزیر راه در نخستین اجلاس مشورتی روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری گفت: یک بار باید معیارهای توسعه مورد بازبینی قرار گیرد.

وی افزود: در معیار توسعه آیا فقط باید هم و غم ما بشود حل کردن مشکل ترافیک؟ که نتیجه اش بشود ساخت اتوبان و معابر بزرگراهی؟

صادق مالواجرد گفت: می‌شود با تصمیم گیری‌های درست نتایج درست گرفت و نباید هم از عملیاتی نبودن برخی از تصمیمات نباید ناامید بود.

وی به بررسی طرح جامعه شهر اراک به عنوان نمونه اشاره کرد و گفت: در این طرح مطالبه مردم شهر اراک مورد بررسی قرار گرفت و اتفاقا این موضوع در طرح مورد توجه قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: در شهرها پتانسیل‌ها و ثروت‌هایی وجود دارد که اگر آینده نگرانه نگاه کنیم دیگر نباید نگران ساخت اتوبان و بزرگراه باشیم.

وی افزود: در مورد تهران هم این نکته را باید بگویم که اقدامات این شهر الگوسازی می شود برای کل کشور برای مثال نگاهی به سیاست اتوبان سازی کنید و تاثیراتش را در سایر شهرها ببینید.

صادق مالواجرد گفت: امروز در تهران شاهد تغییر رویکردهای هستیم و ملموس است که به سمت افزایش کیفیت در حرکتیم و در شورای شهر تهران و شهرداری تهران اقدامات خوبی در حال انجام است.

وی افزود: در سال‌های گذشته ۱۲۸ هکتار از باغات تهران از بین رفت اما اکنون صدها هکتار باغات دیگر وجود دارد که می شود آنها را حفظ کرده و از ویرانی آنها جلوگیری شود.

معاون وزیر راه گفت: البته حفظ باغات باید به شکلی باشد که هم مالکین بتوانند از آن استفاده کرده و رضایتشان جلب شود و هم منافع عمومی مردم شهر حفظ شود.

صادق مالواجرد ادامه داد: اینکه در همه کلان شهرها محلی باشد برای گفت و گوهای سه جانبه میان شوراهای شهر، شهرداری ها و اعضای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: بالندگی و بلوغ خاصی را در شوراهای شهر امروز شاهدیم و امروز می‌بینیم که شوراهای شهر بر تفوق حقوق عمومی بر حقوق خصوصی تاکید دارند و باید بدانیم که مطالبه حقوق عمومی است که باعث رشد شهرها می‌شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد