×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
نمایشگاه قطع حلقه‌های وابستگی واحدهای تولیدی برگزار می‌شود


بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تهران پرس، با اشاره به برگزاری نمایشگاه قطع حلقه‌های وابستگی واحدهای تولیدی، اظهار کرد: این نمایشگاه را تا پایان تابستان در حوزه‌های تجهیزات، کالا و مواد اولیه وارداتی برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به ارسال ابلاغیه‌هایی به استانداران سراسر کشور جهت تکمیل اطلاعات واحدهای تولیدی تصریح کرد: دو هفته پیش طی نامه ای به همه استانداران ابلاغ کردیم تا دو اقدام ویژه را انجام دهند. ابتدا تیم ویژه ای را در هر استان تشکیل دهند سپس با مراجعه به تمامی واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی این موضوع را بررسی کنند که واحدها و بنگاه های تولیدی در حال حاضر چه مواد اولیه، تجهیزات و کالاهایی را از خارج از کشور وارد می‌کنند.

معاون وزیر کشور ادامه داد: علاوه بر بررسی نوع کالای وارداتی، استانداران در سطح استان موظفند شرکت‌هایی که در حوزه مهندسی معکوس فعال هستند را به ما معرفی کنند. با معرفی نخبگان، مخترعان، شرکت‌های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، دانشکده های فنی و مهندسی و کارگاه های تخصصی در تولید کالا می‌‌توانیم نمایشگاه مناسبی را در دو بخش نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها (ظرفیت‌ها) برگزار کنیم.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی در کنار نمایشگاه قطع حلقه‌های وابستگی واحدهای تولیدی، بیان کرد: این نمایشگاه با هماهنگی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صمت، وزارت جهاد و کشاورزی، و تمامی دستگاه ها برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی نیازها، تولیدکنندگان، سازندگان و ظرفیت‌ها است. در کنار این نمایشگاه می‌توانیم یک نمایشگاه مجازی را هم برگزار کنیم.

دین پرست اظهار کرد:‌ استانداران در جدولی که برای آنها فراخوان زده‌ایم، می‌توانند تمامی تجهیزات مورد نیاز یک کارخانه را اعلام کنند. یعنی در این جدول مشخص کنند که نمونه خارجی آن در کدام نقطه دنیا تولید می شود و بطور کامل اطلاعات فنی آن کالا و مواد مورد نیاز را در اختیار ما بگذارند. همچنین باید میزان مصرف شان را هم به ما اعلام کنند.

وی یادآور شد: تا کنون ۱۰ استان آمار دقیقی از وضعیت شان را به ما اعلام کرده‌اند.

معاون وزیر کشور با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه قطع حلقه‌های وابستگی واحدهای تولیدی تصریح کرد: بعضی از کارخانه‌هایی که تولید مهمی دارند، بخشی از قطعه مورد نظر را از خارج از کشور وارد می‌کنند. ما می‌توانیم به واسطه نخبگان جوانی که داریم و با وجود پیشرفت‌هایی که پس از انقلاب داشته‌ایم، مشابه خارجی آن را تولید کنیم.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه افراد می‌توانند حضور داشته باشند و بر حسب نوع نیازهای‌شان با تولیدکنندگان قرارداد منعقد کنند. مهم ترین هدف مان در این نمایشگاه ممانعت از ورود کالاهای وارداتی مورد نیاز است.

دین پرست  اظهار کرد: متأسفانه برای واردات کالا انگیزه‌هایی در بخش دولتی و خصوصی وجود دارد و همه به فکر این موضوع هستند که کالا را وارد کنند؛ درحالی که می توانیم مشابه آن کالا را در داخل کشور تولید کنیم. البته قیمت تمام شده و کیفیت برایمان بسیار مهم است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

آرمان صالحی سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد