×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
۱۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده برای اشتغال زایی مصرف می شود

به گزارش تهران پرس، انوشیروان محسنی بندپی در نخستین کارگروه فرش دستبافت استان تهران طی سخنانی گفت: فرش دستبافت هویت و شناسنامه کشور محسوب می‌شود و از طرفی یکی از محصولاتی است که با رونق آن می‌توان سطح صادرات غیرنفتی را ارتقا داد.

وی افزود: نام ایران و فرش دستبافت در دنیا با هم عجین هستند و هیچ کالایی قدرت رقابت با فرش دستبافت را ندارد، اهمیت صنعت فرش دستبافت برای دولت تا آنجا است، که کارگروه‌های استانی فرش به ریاست استاندار تشکیل می‌شود.

استاندار تهران گفت: عمده این است که بتوانیم برند سازی در صنعت فرش را که متعلق به ایران و بخشی از هویت ملی ما محسوب می‌شوند را تقویت کنیم، عمده ترین فعالین فرش دستبافت بانوان هستند و باید بسترسازی مناسب برای اشتغال این قشر صورت گیرد.

محسنی بندپی ارز آوری صنعت فرش دستبافت در صادرات غیرنفتی را برای کشور بسیار چشمگیر دانست و اضافه کرد: بیمه فعالین در این صنعت و همچنین بیمه روستاییان و عشایر باید مدنظر قرار گیرد و مهارت آموزی و افزایش مهارت و در عین حال به روز بودن برای بافندگان فرش دستبافت بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: امسال مجاز به تخصیص ۱۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده به ایجاد اشتغال هستیم و در استان تهران می‌توان در صنعت فرش دستبافت سرمایه گذاری کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد