×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
کارشناس حقوق بین الملل: نشانه‌هایی از افول ارزش اقتصادی دلار به چشم می‌خورد

به گزارش خبرگزاری تهران پرس علی بیگدلی کارشناس حقوق بین الملل در گفتگو اختصاصی با تهران پرس ،در رابطه با صحبت های نمایندگی فرانسوی پارلمان اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه دلار فرصت قانونی و شرایط غیر قانونی و مجرمانه را برای دخالت آمریکا در امورات مختلف بین المللی فراهم کرده است اظهار کرد:مقداری زود است برای اینکه در رابطه با این موضوع تصمیم گیری شود ،هنوز پول آمریکایی ها در فضای اقتصادی در حد مطلق است.

وی در ادامه گفت :ممکن است که ، تزلزل در ساختار قدرت دلار یا کاهش در تاثیر گذاری آن پیدا کنیم  کاستن دلار از رده بندی های اولیه با توجه به شرایط سخت اقتصادی فعلی مشکل است ، اما به مرور زمان نشانه هایی از تغییر و کاهش قدرت دلار به چشم میخورد ،به دلیل اینکه  سهم سرمایه گذاری صنعتی آمریکا در جهان و مخصوصا  کشور های اروپایی کاهش پیدا کرده.

بیگدلی در رابطه با ارتباط رئیس جمهور امریکا با کاهش پیدا کردن ارزش دلار بیان کرد:با توجه به اینکه رئیس جمهور آمریکا از سیاست های بول هوسانه ای پیروی میکند مقدار زیادی لطمه به حیثیت و اعتبار دلار وارد شده .

وی در رابطه با تصمیمات دیگر کشور ها درباره کاهش ارزش دلار گفت: روسیه و چین هم خواستار این موضوع هستند و در جلسه سیکا به این موضوع اشاره کردند، ولی هنوز به آن درجه نرسیده است که بتواند جایگزین مناسبی که از مقبولیت جهانی برخوردار است پیدا کند.

 بیگدلی در پایان اظهار کرد :از طرف دیگر یورو، هم بلافاصله بعد از آن نشست که از قابلیت های بیشتری نسبت به پول های ملی دیگر بهره مند است، ولی همانطور که عرض کردم نشانه هایی از افول ارزش اقتصادی دلار به چشم میخورد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد