×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
نقش برجسته ایران در مبارزه با مواد مخدر


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تهران پرس، غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه کشورمان به همراه کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی در وین، با «یوری فدتوف» مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد ملاقات کرد. 

در این دیدار که به منظور رایزنی برای گسترش روابط و همکاری های دو طرف در حوزه های مبارزه با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و جرم و فساد صورت گرفت، در خصوص طیف وسیعی از مباحث تبادل نظر شد.

مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد با اشاره به نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر، اعلام کرد که این نقش در گزارش سال ۲۰۱۹ دفتر که در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد، مورد تاکید مجدد قرار گرفته است.

دهقانی نیز با اشاره به وضعیت خاص جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران که در مسیر ترانزیت عمده مواد مخدر قرار گرفته و سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون یورو برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر صرف می کند، حمایت های بین المللی در این خصوص را ناچیز ارزیابی کرد. 

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با عنایت به عدم همکاری کشورهای حمایت کننده مالی از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران به دلیل ملاحظات سیاسی و نیز فشارهای ناشی از یکجانبه گرائی آمریکا، اظهار داشت: چنین شرایطی می تواند بر ظرفیت و توانایی های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق موادمخدر تاثیر منفی بر جای بگذارد.

مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد نیز بر اراده جدی این دفتر بر حمایت مالی و فنی از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر و جرم تاکید کرد و اظهار داشت به مراجع مربوطه دستور داده است راه های نوین حمایت از اقدامات ایران را بررسی و عملیاتی کنند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد