×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
طلوعی خطاب به سفیر فلسطین: امکان برقراری با جوانان فلسطینی را برقرار کنید


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تهران پرس،‌ صلاح زواوی، سفیر فلسطین در جمع اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در محل این سفارتخانه گفت: من از حضور شما دانشجویان در سفارت فلسطین تشکر می‌کنم شما امتی بزرگ با رهبری بزرگ هستید.

وی با بیان اینکه رابطه بین ایران و فلسطین پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برقرار بوده و این رابطه یک رابطه تاریخی است، افزود: قبل از پیروزی انقلاب برخی از شخصیت‌های بلند پایه این کشور در اردوگاه‌های نظامی فلسطین و لبنان حضور داشتند و ما هرگز مواضع امام خمینی را فراموش نمی‌کنیم.

زواوی با اشاره به صدور فرمان امام خمینی (ره) در نجف در خصوص پرداخت پول، زکات و خمس به مبارزین فلسطینی تصریح کرد: ما عظمت امام خمینی در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس را درک می‌کنیم.

سفیر فلسطین تصریح کرد: ترامپ در یک اقدام قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و این در حالی است که قدس پایتخت فلسطین و کل کشور‌های اسلامی است.

حضور دانشجویان در سفارت فلسطین نشانه عظمت و به برکت انقلاب اسلامی است
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز خط سیاسی و ایدئولوژی امام خمینی را در قبال ملت فلسطین ادامه داد، افزود: رهبر انقلاب نیز در مقابل ملت فلسطین ایستاد و مبارزه با صهیونیست را ادامه داد با این وجود حضور امروز شما دانشجویان در سفارت فلسطین نشانه عظمت و به برکت انقلاب اسلامی است و شما انقلابیونی هستید که در صحنه مبارزه قرار دارید.

زواوی با اشاره به اینکه راهپیمایی روز قدس یک فعالیت بی نظیر در دنیا است که به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفت، افزود: من برای توفیق ملت بزرگ و رهبر ایران آرزوی توفیق می‌کنم و من مطمئن هستم که شما علیه ترامپ که مزدور نتانیاهو است پیروز هستید.

سفیر فلسطین با بیان اینکه امروز ایران علی رغم تهدید نظامی آمریکا همچنان در صحنه مبارزه ایستاده افزود: آمریکا و اسرائیل دو برنامه را در منطقه دنبال می‌کنند نخست ایجاد کشور مستقل برای اسرائیل که با کمال تاسف این کشور در فلسطین ایجاد شده است و این در حالی است که ما فلسطینی‌ها همچنان در صحنه مبارزه هستیم و امروز هیچ خانواده‌ای در این کشور وجود ندارد که شهید، زندانی، مجروح و اسیر نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ملت فلسطین از یکصد سال قبل در صحنه مبارزه هستند، افزود: با این وجود امروز مهاجرین یهودی از کشور‌های مختلف به سمت فلسطین سرازیر شده اند.

زواوی با بیان اینکه ایجاد اسرائیل بزرگ یکی دیگر از برنامه‌های آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل در منطقه است طبق این برنامه می‌گویند اشغال فلسطین کافی نیست و حرف آن‌ها این است که کل فلسطین به اضافه نصف سینا در مصر، کل اسرائیل، کل اردن، کل لبنان، کل عراق و یک سوم عربستان سعودی تا مدینه منوره باید اسرائیل بزرگ را تشکیل دهند و نقشه این برنامه نیز از طرف اسرائیل منتشر شده است. با این وجود من از شما دانشجویان می‌خواهم که این نقشه را تکثیر کنید و در اختیار دیگر دانشجویان قرار دهید.

ایران خطرناک‌ترین دشمن در برابر برنامه اسرائیل بزرگ است
سفیر فلسطین گفت: مرحله دوم برنامه آمریکا و اسرائیل یعنی ایجاد اسرائیل بزرگ شروع شده، ولی پیروز نشد چرا که ایران خطرناک‌ترین دشمن در برابر برنامه اسرائیل بزرگ است و به تبع این رهبر انقلاب اسلامی و مسئولان ایران در برابر این طرح ایستادند و به همین علت امروز آمریکایی‌ها تا نزدیک ایران آمده اند. در هر حال اگر ایران شکست بخورد برنامه اسرائیل بزرگ محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل نیز درک می‌کنند که اگر ایران شکست بخورد برنامه اسرائیل بزرگ محقق می‌شود، اظهار کرد: ایران در مقابل این برنامه استکباری ایستاده است.

زواوی با اشاره به اینکه امروز ایران را متهم می‌کنند به تلاش برای دستیابی به بمب اتم گفت: این در حالی است که اسرائیل سال هاست که بمب اتم دارد، ولی کسی چیزی نمی‌گوید در هرحال بعد از ۱۲ سال مذاکره و امضای توافق با ۱+۵ شاهد بودیم که آمریکا این توافق را تصدیق نکرد و ترامپ از آن عقب نشینی کرد.

سفیر فلسطین با بیان اینکه ملت ایران از ابتدا به دنبال آزادی قدس و فلسطین بوده به همین دلیل از ابتدا علیه اسرائیل حرکت کرده اند، اظهار کرد: اگر ایران در مقابل اسرائیل قرار نمی‌گرفت و با تشکیل اسرائیل بزرگ مشکلی نداشت امروز گوشت، مرغ، برنج و دلار بر این کشور می‌بارید و اگر هزار بمب هسته‌ای هم داشت مشکلی نبود، اما ایران مانعی بر سر راه تحقق اسرائیل بزرگ بوده است.

وی از ایران به عنوان یک قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی نام برد و افزود: با کمال تاسف برخی از کشور‌های همسایه معتقدند آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کند، ولی این اشتباه بزرگی است چرا که آمریکا از کسی حمایت نمی‌کند در واقع آمریکا فقط برای جنگ و صهیونیسم دارای اخلاص است.

زواوی با بیان اینکه قوت نظامی ایران و ایستادن مردم در پشت رهبری و ارتش و بسیج باعث ترس ترامپ از ایران شده تصریح کرد: ترامپ می‌تواند به ایران حمله کند، ولی جرات آن را ندارد، چون که می‌داند اگر یک گلوله به سمت ایران شلیک شود اسرائیل از بین خواهد رفت و منافع و پایگاه‌های نظامی آن‌ها در منطقه مورد حمله قرار می‌گیرند. در هر حال آمریکا به دنبال اسرائیل بزرگ است نه نابودی اسرائیل.

طلوعی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز در این نشست خطاب به سفیر فلسطین در ایران گفت: ما خدمت شما رسیدیم که پیام همدلی دانشجویان ایرانی و دانشجویان دانشگاه تهران را به شما که سفیر فلسطین هستید برسانیم و اعلام کنیم در کنار جوانان فلسطینی که به فکر نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف هستند، خواهیم ماند و ما این را وظیفه دینی خود می‌دانیم.

وی تصریح کرد: به گفته امام خمینی ما به استضعاف و استکبار معتقدیم به همین دلیل پشت سر هر مظلومی خواه مسلمان باشد یا غیر مسلمان می‌ایستیم و از او دفاع می‌کنیم با این وجود ما با همه وجود از مردم مظلوم فلسطین حمایت خواهیم کرد.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به دنبال ایجاد جبهه واحد ضداستکباری است
طلوعی با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به دنبال ایجاد جبهه واحد ضداستکباری است، گفت: ویژگی اصلی این جبهه مبارزه با آمریکا، صهیونیست و دفاع از مظلوم است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به راه اندازی دفتر جهان اسلام دانشگاه تهران از سال گذشته تصریح کرد: ماموریت اصلی این دفتر پیگیری مسئله فلسطین است در هرحال درخواست ما از شما به عنوان سفیر فلسطین این است که امکان برقراری ارتباط دفتر جهان اسلام دانشگاه تهران با جوانان فلسطینی را برقرار کنید تا زمینه برای تقویت جبهه واحد ضد استکباری فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه این مردم فلسطین هستند که باید تصمیم بگیرند چه حکومتی در این کشور شکل بگیرد، تصریح کرد: برای مقابله با طرح معامله قرن نیازمند اتحاد بیشتر هستیم؛ بنابراین در کنار اتحاد ملت فلسطین و ایران حکام خود فروخته عرب نیز باید به جای همراهی با صهیونیست در کنار ملت فلسطین بایستند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست که به میزبانی سفیر فلسطین برگزار شد، تابلوی نقاشی دانشجوی دانشگاه تهران با موضوع قدس و همچنین تصویر قدس شریف که با استفاده از اثر انگشت شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس ترسیم شده بود به سفیر فلسطین اهدا شد.
انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد