×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۶ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
شهرداری اراده‌ای برای تبعیت از شورای شهر ندارد/ ولنگاری شهرداری در ساماندهی مشاغل سیار

[ad_1]

حجت نظری در گفت‌وگو با  خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تهران پرس، درباره آخرین وضعیت اجرای مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون توسط شهرداری تهران، اظهار کرد: مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون که اواخر سال ۹۷ در شورای شهر به تصویب رسید تا به امروز مورد استقبال شهرداری تهران قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه متأسفانه شاهد ولنگاری و بی‌نظمی شاید تاحدی عامدانه، توسط بخشی از شهرداری در حوزه ساماندهی مشاغل هستیم، ادامه داد: درباره دلیل این وضعیت قضاوتی نمی‌کنم اما بنده چندین بار از طریق معاونت خدمات شهری و شرکت ساماندهی مشاغل این موضوع را پیگیری کرده و خواسته‌ام کمیته برنامه‌ریزی قید شده در مصوبه مذکور را تشکیل دهند اما این امر محقق نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: دبیری این کمیته با مجموعه معاونت خدمات شهری و شرکت ساماندهی مشاغل است و آنها باید از همه بخش‌های مربوطه، مشخصا از کمیسیون‌های شورای شهر دعوت کنند تا نمایندگان آنها معرفی شوند.

نظری تأکید کرد: تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد عملا هیچ بخشی از مصوبه قابلیت اجرایی شدن ندارد. حدود سه ماه اخیر تلاش کردیم این کمیته تشکیل و مصوبه اجرایی شود اما این تلاشها بی‌نتیجه بوده است. اساس این کار و آنچه اراده پشت این مصوبه بوده با اقدام و تلاش کمیته برنامه ریزی و سیاست گذاری متجلی می‌شود.

وی افزود: یکی از اقداماتی که باید توسط کمیته مذکور انجام شود جانمایی فضاهای مختلف شهری اعم از معابر است، همچنین نحوه صدور مجوز برای افرادی که می‌خواهند از فضاهای شهری برای دست فروشی استفاده کنند، تعیین کسانی که دارای صلاحیت هستند، مدت زمانی که می‌توانند از این فضاها استفاده کنند و همچنین میزان عوارضی که باید بپردازند منوط به تصمیم این کمیته است. با این حال برای اینکه بتوانیم کار را با سرعت بیشتری پیگیری کنیم شخصا به شهرداران مناطق ۲۲ گانه نامه‌ای ارسال کردم و از آنها خواستم فضاهای مناسب شهری مناطق خود را در راستای اجرای این مصوبه شناسایی و اعلام کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  با بیان اینکه با این اقدام قدری در زمان صرفه جویی می‌شود، گفت: شهرداری از اجرایی نشدن مصوبه، منفعتی نمی‌برد ولی ممکن است منفعتی شامل حال برخی از کارکنان این نهاد شود. به طور کلی شهرداری اراده‌ای بر تبعیت از منویات شورای شهر را ندارد و صرفا همین یک مصوبه نیست که روی زمین مانده است، مصوبات دیگری وجود دارد که در این دوره فعالیت شورا اجرایی نشده است.

نظری با بیان اینکه به طور کلی شهرداری اراده جدی و کافی برای اجرای منویات شورای شهر را ندارد، تصریح کرد: البته این رویکرد مختص شورای دوره پنجم نیست، در دوره های پیشین هم چنین وضعیتی سابقه داشته و از دوره نخست فعالیت شورا تا کنون مصوباتی اجرا نشده و معطل مانده وجود دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد