×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
سرکوبگری رژیم سعودی ضد ۱۵۰ فلسطینی مقیم عربستان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، صفحه زندانیان آزادی بیان که متهم به انتشار اخبار بازداشت شدگان در عربستان است، اعلام کردکه تعدادی از فلسطینیان مقیم عربستان در معرض تجاوزات متعدد قرار دارند.

این حساب توییتری با انتشار مجموعه ای از کامنت ها اعلام کرد که ژاندارمری عربستان در خلال دستگیری ساکنان فلسطینی اقدامات ضد حقوق بشری انجام دادند.

این صفحه همچنین اشاره کرد که نیروهای عربستان شبانه به خانه های آنها هجوم برده و همه اهالی خانواده ها در یک اتاق جمع کردند، سپس قبل از دستگیری فرد مورد نظرشان، زنان و کودکان را به وحشت انداخته و وسایل الکترونیکی آنها را مصادره کردند.

این حساب توییتری همچنین اعلام کرد که دستگیرشدگان درحال انتقال از خانه هایشان به ماشین های ژاندارمری مورد ضرب و شتم تحقیرآمیز قرار گرفتند.

صفحه زندانیان آزادی بیان تاکید کرد که تعداد بازداشت شدگان فلسطینی مقیم عربستان به ۱۵۰ نفر می رسد که فقط ۴۰ نفر از آنها در شهر جده زندگی می کنند.

کامنت های توییتر این حساب اشاره کرد که بیشتر بازداشت شدگان چه بازرگانان(فیلالی و ابن محفوظ و ابوغوش) و چه بازداشت شدگان از مقیمان فلسطینی از هرگونه ارتباط با خانواده هایشان محروم هستند. برخی از آنها نزدیک به یک سال است که خانواده هایشان هیچ اطلاعی از آنها ندارند.

این حساب پیش از این اعلام کرده بود که مقامات عربستان به بازداشت بازرگانان مانند اسامه فیلالی، هشام فیلالی، محمدبن محفوظ، ریس بن محفوظ و صالح ابوغوش به علت کمک به آوارگان فلسطینی ادامه می دهند.

حساب زندانیان آزادی بیان در ادامه اشاره کرد که مقامات عربستان طی ماه های گذشته و به منظور تشدید سختگیری ها ضد فلسطینیان داخل و خارج عربستان اقدامات بی سابقه ای ضد آنها انجام داده اند.

رسانه‌های خلیج فارس پیش از این اعلام کرده بودند که فلسطینیان مقیم عربستان در معرض حملات و بازداشت ها و تهدیدات خطرناکی هستند که نیروهای امنیتی عربستان این اقدامات را به صورت مخفیانه انجام می دهند.لازم به ذکر است که این اقدامات بدون هیچ واکنش و یا تذکری از سوی سفارت فلسطین در ریاض همراه بوده است.

عربستان طی دوسال گذشته هزاران نفر از فعالان سیاسی ، فرهنگیان، روحانیون، روزنامه نگاران و بازرگانان را دستگیر کرده تا هرگونه مخالفت احتمالی را ضد محمد بن سمان ولیعهد این کشور از بین ببرد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد