×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۸ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
برکناری پیرصالحی از سازمان غذاودارو به دلیل عدم سازگاری با شرایط خاص کشور


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تهران پرس به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌‌های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش رو را ندارد، وزیر بهداشت در حکمی، دکتر محمد رضا شانه ساز را به عنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرائی قرارگاه مذکور، منصوب کرد. 

در این حکم آمده است؛

جناب آقای دکتر محمدرضا شانه ساز 

با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش رو را ندارد بدینوسیله جنابعالی با توجه به سوابق و تجارب ارزنده تان بعنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرائی قرارگاه مذکور منصوب می شوید.

امید است با استعانت از پروردگار بزرگ، تأسی به شیوه معصومین و پیگیری طریق شهدا و تلاشگران عرصه های جهاد و دفاع مقدس و بهره گیری از همفکری و مشارکت کلیه صاحبنظران درون و بیرون از آن مجموعه و با پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

 بدیهی است، اداره آن مجموعه به شیوه قرارگاهی و با مشارکت دیگر اعضای منتخب اینجانب به عنوان هیات اجرائی تحت نظر مستقیم وزیر تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد یافت.

انتظار می رود موارد ذیل مد نظر قرار گیرد؛ 

۱- همانگونه که از ابتدای حضور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اصرار ورزیدم، حمایت از تولید داخلی با اعتلای کیفیت از رسالت های اصلی ماست و در مورد محصولاتی که تولید داخل دارد، اجازه ورود مشابه خارجی ممنوع می باشد، این دستور شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

۲- لیست مواد اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز سریعا بازنگری و با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی در اولین جلسه مطرح و تصمیم گیری شود. به گونه ای که در هر شرایط نباید مشکلی به نام کمبود دارو و تجهیزات اساسی مورد نیاز داشته باشیم.

۳- ضروریست جلسات مستمر با شورای مشورتی منتخب اینجانب با حضور نمایندگان محترم تولید کنندگان، واردکنندگان، توزیع و عرضه کنندگان و همچنین نماینده انجمن های صنفی و علمی تشکیل و نظرت ایشان مورد توجه قرار گیرد.

بدیهی است این راه پر صعوبت بدون همفکری و همدلی همگان پیمودنی نخواهد بود.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

برهمین اساس، وزیر بهداشت در پیامی، از خدمات دکتر پیرصالحی، رییس پیشین سازمان غذا و دارو، قدردانی کرد. 

در این پیام آمده است؛ 

برادر گرامی جناب آقای دکتر مهدی پیرصالحی

 خدمت گزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می فرماید. لذا بدین وسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم. توفیق جنابعالی را در خدمت به مردمان نیازمند این سرزمین در مناصب و جایگاه های دیگر از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد