×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ فروردین - ۱۳۹۹  
true
true
آیا پل گیشا به زودی جمع آوری می‌شود؟


خبرگزاری تهران پرس-سید اسد رجبی: اگر از میدان گلها وارد خیابان شهید گمنام شوید بعد از طی مسافتی کمتر از هزار متر و درست بعد از خیابان جهان آرا وارد اولین زیرگذر ساخته شده در خیابان گمنام می‌شوید.

پس از بالا آمدن از این زیرگذر در حالی که از کردستان رد شده‌اید وارد زیرگذر دومی می‌شوید که از زیر خیابان کارگرشمالی می‌گذرد و ساختش به دلیل کاستن از بار ترافیکی این محدوده بوده است.

اما بعد از رد شدن از این دو زیرگذر تازه سال که عمرشان بیش از ۵ سال نیست روبرویتان پلی هوایی با قدمتی حدود ۴۵ سال رخ ‌نمایی می‌کند پلی که هم نام محله‌ای در نزدکی ساخت آن بوده و گیشا نام دارد.

پل گیشا از روی اتوبان چمران گذشته و در دو مسیر رفت و برگشت با ۲ لاین در هر مسیر است که البته در ترافیک رانندگان قانون شکن از آن ۳لاینه استفاده‌ میکنند.

گیشا تا ابتدای سال ۹۸ دو رمپ ورودی و خروجی داشت اولین آنها خودروهای روی پل را وارد خیابان گیشا یا همان نصر می‌کرد و دوم که از سمت غرب به شرق به پل وارد می‌شد امکان دسترسی شهروندان از خیابان نصر به روی پل و در مسیر شرق را فراهم می‌کرد.

در اواخر سال ۹۵ و تنها چند ماهی مانده به پایان عمر شورای چهارم زمزمه‌هایی مبنی بر ساخت سومین زیرگذر در خیابان گمنام که منجر به حذف پل گیشا می‌شد به گوش رسید اما این حرف‌ها در هیاهوی انتخابات سال ۹۶ گم شد.

با روی کار آمدن مدیریت شهری در پایان نیمه اول سال ۹۶ و درست پس از انتخابات باز هم زمزه‌هایی برای ساخت زیرگذر گیشا به گوش رسید و پیروز حناچی معاون وقت فنی و عمرانی‌ شهردار‌ی تهران‌ در اواخر آذر ماه سال ۹۶ به موضوع برداشتن پل گیشا و جمع آوری این پل ۴۰ و چند ساله تهران پرداخت و خبر از ساخت سومین زیرگذر از سه‌گانه جلال آل احمد داد.

شهردار تهران در حالی از ساخت زیرگذر در محدوده گیشا سخن گفت که به اعتقاد وی در صورت راه اندازی زیر گذر نصر ترافیک در این محدوده برطرف می‌شود.

بعد از سخنان حناچی در خصوص ساخت زیرگذر و برداشتن پل گیشا نوبت به محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران رسید که در اوایل دی ماه سال ۹۶ در اظهار نظری خطاب به معاون فنی شهردار تهران بگوید: تمهیدات لازم را به خرج دهید که همزمان تردد روی پل گیشا و در زیرگذر انجام شود.

وی در باره اینکه جمع‌آوری این پل کارشناسی است، گفت: این موضوع بستگی به جسارت افرادی دارد که در این خصوص مدیریت دارند.

توقف ساخت پل یه دلیل بی پولی

در تاریخ ۲۰ دی ماه سال ۹۶ بود یعنی چند ماه پس از شروع کار ساخت زیرگذر پیروز‌ حناچی‌ گفت: تکمیل پروژه زیرگذر گیشا به ۲۸ میلیارد تومان‌ اعتبار نیاز دارد‌ که اگر تامین نشود باید روش خود را در تکمیل پروژه تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه‌ این پروژه تا حدودی پیشروی داشته است‌،گفت: علی‌رغم‌ اینکه‌ از خیابان‌ هیچ اقدامی قابل رؤیت‌ نیست ولی بخش‌هایی از آن ساخته شده است.

معاون فنی و عمرانی‌ شهردار‌ی تهران‌ با بیان اینکه اگر مطمئن‌ باشیم‌ منابع مالی تأمین می‌شود، بعد از عید شروع به تکمیل‌ می‌کنیم‌، گفت: اما اگر منابع نداشته باشیم‌ شاید روش خود را تغییر دهیم‌.

حناچی خاطرنشان کرد: طرحی که برای زیرگذر‌ گیشا  تهیه شده  مبتنی بر جمع‌آوری پل گیشا است که البته این کار هم به شرط‌ داشتن اعتبارات عملیاتی می‌شود.

 

 

رفت و آمدها برای هیچ!

سال ۹۷ سال رکود ساخت پروژه زیرگذر گیشا بود. پروژه‌ای که در سال ۹۷ کاری برای ساخت آن انجام نشد و عملا خاکش را مردم خوردند اما پیشروی در ساخت آن شاهد نبودند.

اوایل سال ۹۷ بود که حناچی از معاونت فنی عمران به معاونت شهرسازی رفت و بعد از چند ماه ایرج معزی معاون جدید فنی عمران خبر از سرگیری مجدد این پروژه خبر داد.

معزی گفته بود هم‌زمان با اجرای عملیات عمرانی در پل روگذر، احداث پل زیرگذر نیز انجام می‌شود تا تغییر روند خللی در تردد خودروها در یکی از شریان های اصلی شهر ایجاد نکند.

بعد از انجام بخشی از عملیات عمرانی از ابتدای امسال یعنی در ابتدای سال ۹۸ جان دوباره‌ای به پروژه ساخت زیرگذر گیشا دمیده شد و مسئولان شهرداری تصمیم گرفتند پل قدیمی را جمع آوری کند و تاکنون چندین زمان برای انجام این کار عنوان کرده است.

اولین وعده جمع آوری پوچ از آب درآمد!

رفت و آمدها و بازدید‌ها از پروژه زیرگذر پل گیشا ادامه داشت تا اینکه در تاریخ ۱۷ اردیبهشت سال ۹۸ افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران خبر از جمع آوری این پل ظرف چند روز آینده داد.

هزار وعده‌ای که وفا نکرد

اما وعده چند روزه حبیب زاده محقق نشد تا اینکه بار دیگر یکی از مدیران شهری تهران یعنی کرونی دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران این بار در تاریخ ۲۴ اردیبهشت از  احتمال برچیده شدن پل گیشا ظرف ۳ الی ۴ روز آینده خبر داد.

اما پس از آنکه وعده کرونی محقق نشد صفا صبوری‌دیلمی، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در این باره گفت:«ما تمهیدات ترافیکی و مسیر‌های جایگزین را با پلیس راهور هماهنگ کرده‌ایم. با آن‌ها جلسات مفصل کارشناسی داشتیم و در ضمن با سردار مهماندار هم صحبت کردیم و هماهنگی‌های لازم انجام شد.

 

عملیاتی که مردم را به زحمت می‌اندازد

صبوری گفته بود که با جمع‌آوری پل گیشا و تا زمان افتتاح زیرگذر نصر ممکن است شهروندان برای تردد دچار مشکل شوند.

با علم به احتمال ایجاد مشکلات متعدد برای شهروندان از سوی مسؤولان شهرداری تهران مسیر‌های جایگزین در هنگام جمع‌آوری پل اعلام شد و مقرر شد تا بزرگراه کردستان، حکیم، خیابان کارگر، خیابان گیشا و بزرگراه چمران مسیرهای جایگزین باشند.

جمع دو رمپ ران ملخی پیش کش!

هرچند تاکنون و در مدت ۲و ماه چندی گذشته از سال ۹۸ دو رمپ از رمپ‌های پل گیشا یعنی رمپ ورودی خیابان نصر از روی پل و رمپ ورود به پل از کنار گذر جلال آل احمد مسیر غرب به شرق برچیده شده است اما هنوز کار جمع آوری عرشه اصلی پل گیشا آغاز نشده است.

از روز گذشته بنرهای جدیدی با موضوع جمع آوری پل گیشا در اطراف پل نصب شده است که نویدبخش آغاز عملیات جمع آوری پل گیشا است.

این در حالی است که به گفته مسؤولان شهری جمع آوری پل گیشا حدود ۲ ماه زمان خواهد برد و کاری یک شبه و یک روزه نخواهد بود.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد