×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
پیام‌های بازدارنده نصرالله در برابر رژیم‌ صهیونیستی و ارتجاع عربی


به گزارش گروه‌ بین‌الملل خبرگزاری تهران پرس،‌غالب قندیل تحلیلگر مسایل راهبردی عربی در مقاله‌ای در پایگاه خبری الشرق‌الجدید نوشت که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به مناسبت روز قدس بر شدت معادلات جدید و ابزارهای بازدارنده ضد دشمن اشغالگر صهیونیستی از موضع قدرت محور مقاومت و توانایی آن در درگیری‌های پیش رو تاکید کرد.

سخنرانی های نصرالله به این حقیقت اشاره داشت که قدرت محور مقاومت و پیشرفت آن در تحمیل تحولات میدانی و سیاسی که از یمن و عراق آغاز شده و نیز در پشتیبانی از قیام مردم سوریه بیشتر شده است. مقاومت هم چنین در سایه قدرت گروه فلسطینی می تواند دربرابر طرح معامله قرن و نیز سایرپروژه هایی که با هدف حذف جریان فلسطین طراحی شده اند ایستادگی کند. فلسطینیان در سرزمین های خود ضد طرح معامله قرن و به منظور جلوگیری از آن باهم متحد هستند.

اما در لبنان سیدحسن نصرالله به دولت مستبد آمریکا نسبت به مشروعیت بخشی به خواسته های رژیم صهیونیستی هشدارداده است که در پاسخ به لفاظی های بی جا دررابطه با موشک های مقاومت، فورا به کارخانه های ساخت موشک های دقیق روی خواهد آورد.

پیام های بازدارنده؛ روشن و صریح

اولین پیام، هشدار دقیق به ایالات متحده و هیئت ها و نمایندگان آنها در لبنان است که تمام تلاش های جاسوسانه و اطلاعاتی از زرادخانه مقاومت را متوقف کنند.

امروز و بعد از آن که اطلاعاتی از جاروجنجال سفیران غربی وساترفیلد فرستاده ویژه آمریکا در لبنان نقل شد، رهبر مقاومت با قاطعیت درباره رد مداخله گستاخانه که سبب نفی حاکمیت و کرامت ملی می شود صحبت کرد. نصرالله با لحنی خشمگینانه گفت که یا آمریکا خودش باید خفه شود و یا شما برای دفاع از سرزمینتان آن را خفه کنید، وگرنه به کارخانه های تولید موشک های دقیق روی می آوریم که برای رسیدن به هدفمان در فلسطین اشغالی و پاسخ به دشمنان به اندازه کافی موشک در اختیار داریم. نصرالله هم چنین تاکید کرد که مقاومت آنقدر قدرت دارد که بتواند دریک ساعت تصمیم گیری کند.

پیام دوم، معامله قرن محکوم به شکست است و محور مقاومت آن را نابود خواهد کرد. درگیری میان دو محور در منطقه موازنه های جدیدی به وجود آورده که سبب افزایش قدرت مقاومت در یمن شده است. این موضوع ائتلاف متجاوز در یمن و همچنین در عراق را به بحران کشیده است، علاوه بر آن ثبات و ایستادگی سوریه نقش مقاومت در این کشور را بازگردانده و مقاومت در لبنان و فلسطین نیز قدرت نمایی می کند. بازخوانی موازنه واقعی، نشان می دهد که پروژه ترامپ و نتنیاهو شکست خواهد خورد به ویژه که مردم فلسطین یک موضع واحد دربرابر رد معامله قرن و محرومیت اردوگاه های آمریکایی صهیونیستی دارند و هیچ امضای فلسطینی در تایید معامله قرن آمریکایی صهیونیستی زده نشد .این تحولی است که هیچ یک از کشورهای واپس گرای عربی نتوانستند جبران کنند و این تحول مربوط به محور مقاومت بود که اظهارات سید حسن نصرالله نقش اساسی در آن داشت.

پیام سوم، سید حسن نصراللهبه نمایندگی از تمامی محور مقاومت تاکید کرد که ایران در تجاوز صورت گرفته توسط آمریکا ضد این کشور تنها نخواهد بود. تجاوزی که ارتجاع عربی امید آن را دارند و آمریکا برای دوشیدن کشورهای عربی همواره از آنها در این باره باج می‌گیرد.

چهارمین پیام اینکه حریری با سخنرانی خود به نمایندگی از لبنان در نشست مکه بر خلاف تعهدش در بیانیه دولتی عمل کرده و در درگیری های منطقه‌ای بی طرف باقی نماند. اما با این وجود دبیرکل حزب الله بازدارندگی پیش دستانه را در این رابطه در دستور کار خود قرار داده است. همین موضوع باعث شد جریان المستقبل و تریبون‌های این کشور در خدمت عربستان درآیند و حملات سیاسی شدیدی را بعد از هر بار سخنرانی دبیرکل حزب‌الله دنبال می‌کنند.

قندیلدر انتقاد از اظهارات حریری در نشست مکه نوشت که صحبت به نمایندگی از دولت لبنان یک موضوع است و اتخاذ مواضع سیاسی به نمایندگی از حزب یا تیم خاص چیزی دیگری است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد