×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
نگهداری۱۵ هزار معتاد متجاهر در تهران


محمدعلی اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره ورود انواع مواد مخدر جدید به استان تهران گفت: مواد مخدر صنعتی در سال ۲۰۱۳ حدود ۳۵۰ نوع بوده است که براساس گزارش سازمان ملل در سال ۲۰۱۸ به حدود ۸۰۳ نوع مواد مخدر جدید صنعتی شناسایی و معرفی شده است. 

وی گفت: در ایران براساس اقدامات بسیار خوب نیروهای انتظامی و امنیتی هنوز مبتلا به این همه مواد مخدر صنعتی جدید نشدیم و البته به این معنی نیست که مصون از این موضوع هستیم و باید اقدامات پیشگیرانه بیش از حد گذشته انجام شود. 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: مواد مخدر صنعتی جدید به وفور در دنیا عرضه می‌شود و ما باید مانع از ورودش به مرزهای جمهوری اسلامی ایران شویم و در حال حاضر کنترل مرزهای شرقی کشورمان نیز بیشتر شده است. 

اسدی ادامه داد:‌یکی از کشورهای همسایه اقدام به تولید گسترده مواد صنعتی جدید به خصوص شیشه کرده است که توسط وزارت اطلاعات ۸۵۰ کیلوگرم آن در داخل کشور شناسایی و منهدم شد. 

وی گفت: پیش‌سازهای مواد مخدر نیز بسیار حائز اهمیت است و نباید این مواد پیش‌ساز در اختیار سازندگان مواد مخدر قرار بگیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره کاهش آشپزخانه‌های تولید مواد مخدر در استان تهران نیز گفت: هم اکنون این آشپزخانه ها کاهش پیدا کرده است و افرادی که اقدام به تولید مواد مخدر می‌کنند به دلیل ضعف قوانین و مقررات حاکم در کشورهای همسایه ورود پیدا کرد‌اند و با کمک تبعه آن کشور اقدام به تولید مواد و ورود آن به کشور می‌کنند. 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۵۰ تن مواد مخدر در تهران کشف شد. 

اسدی درباره افزایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در استان گفت: ما همیشه به دنبال افزایش ظرفیت برای معتادان متجاهر بودیم و نیروهای انتظامی نیز این موضوع را دنبال می‌کردند در حال حاضر با مصوبه استانداری تهران ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر به ۱۵ هزار نفر رسیده است و هم اکنون نیز ۱۴ هزار و  ۵۰۰ معتاد متجاهر از سطح استانی جمع‌آوری و نگهداری می‌شود و آمار رسمی معتادان متجاهر نیز ۱۵ هزار نفر است. 

انتهای پیام/ 

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد