×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
ریزش ۲۰۸۹ واحدی شاخص کل بورس تهران+ سند


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه با ریزش ۲۰۸۹ واحد به رقم ۲۲ هزار و ۳۸۷ واحد رسید. 

شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۱۳۲ واحد کاهش به رقم ۵۱ هزار و ۱۳۱ واحد رسید. ارزش روز بازار امروز به بیش از ۸۴۷ هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵٫۳ میلیارد برگه بهادار  سهام و حق تقدم در قالب ۳۲۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۳۱۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۵۹۶ واحد افت کرده و به رقم ۶۳ هزار و ۴۵۶ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن با افت ۹۱ واحدی به رقم ۳۵ هزار و ۳۰۲ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افت ۸۲۱ واحد به رقم ۲۵۱ هزار و ۳۶۱ واحد رسید. 

شاخص بازار اول بورس با افت ۱۹۴۷ واحد به رقم ۱۶۵ هزار و ۷۳۸ واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس شامل معاملات بلوکی با کاهش ۲۲۶۴ واحد  به رقم ۴۳۳ هزار و ۷۹۹ واحد رسید. 

امروز عمده نمادهای بورسی دچار افت شده و در کاهش شاخص کل بورس اثرگذار بودند که از مهمترین این نمادها می‌توان به فولاد، فملی، کگل، تاپیکو، رمپنا، شبریز، پارسان اشاره کرد. 

امروز نمادهای پربیننده مربوط به شرکت‌های بانک، خودرو، فولاد و سیمان بوده‌ است. نمادهای پربیننده شامل وتجارت مربوط به بانک ت جارت با قیمت پایانی ۴۳۱ ریال، خساپا مربوط به سایپا با ارزش هر سهم ۱۴۷۵ ریال، وبملت مربوط به بانک ملت با قیمت نهایی هر سهم ۳۶۰۰ ریال، خودرو مربوط به ایران خودرو با قیمت نهایی ۴۶۶۷ ریال، فولاد مربوط به فولاد مبارکه اصفهان با قیمت نهایی هر سهم ۴۳۹۰ ریال،‌ستران مربوط به سیمان تهران با قیمت نهایی هر سهم ۱۰ هزار و ۱۰ ریال، فملی مربوط به ملی مس ایران با قیمت نهایی هر سهم ۴۰۳۳ ریال از نمادهای پربیننده بودند. 

به گزارش فارس، امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل کاهشی بوده و با ۱۴ واحد ریزش به رقم ۲۷۸۵ واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۵۶ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۱٫۳ میلیارد سهام و حق تقدم در قالب ۱۹۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۵۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای کگهر، دماوند در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده و نمادهای مارون،‌زاگرس، ذوب،‌هرمز، میدکو در شاخص کاهش فرابورس موثر بودند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورسی مربوط به شرکت‌هاب ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، پتروشیمی زاگراس و ریل‌پرداز سیر بوده‌اند. 

امروز همچنین با پیام ناظر بازار نمادهای کنور مربوط به توسعه معدنی و صنعتی صبانور، نماد غپینو مربوط به صنعتی پارس مینو، غشهد مربوط به شهدایران به خاطر برگزاری مجمع عمومی سالانه متوقف شدند. همچنین نماد دعبیدح مربوط به حق تقدم شرکت داروسازی دکتر عبیدی بازگشایی شد. نماد قنیشا مربوط به شرکت قند نیشابور نیز پس از برگزاری مجمع بازگشایی شد، نماد دلقما مربوط به داروی لقمان نیز متوقف شد همچنین عدم بازگشایی نماد معاملاتی قثابت مربوط به کارخانه‌های ثابت خراسان مشمول عدم بازگشایی شد .

همچنین امروز با پیام ناظر بازار نمادهای سخزر، رتکو، بازرسی فنی و کنترل خردگی تکین، سخزرح مربوط به حق تقدم شرکت سیمان خزر و حق تقدم تکین کو نیز بازگشایی شدند. همچنین نماد حفارس یک مربوط به حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس مشمول  ادامه توقف نماد به علت عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت شد. نماد ولغدر یک مربوط به شرکت لیزینگ خودرو  غدیر نیز متوقف شد و نماد حفارس یک متوقف شد. 

انتهای پیام/ب

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد