×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
رؤسای جدید کارگروه‌های تخصصی انجمن سواد رسانه‌ای مشخص شدند


خبرگزاری تهران پرس- گروه رسانه: نخستین گردهمایی فعالان سواد رسانه‌ای کشور در محل عمارت تاریخی دبیر الملک با حضور نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدمرتضی موسویان رئیس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران، محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما، سیدبشیر حسینی رئیس شورای سیاستگذاری المپیاد سواد رسانه‌ای و جمعی از فعالان سواد رسانه‌ای کشور برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این نشست از تلاش‌های حسن خجسته برای ایجاد پیوند میان عرصه فیلم‌های سینمایی و سواد رسانه‌ای، سیدتقی کمالی برای نگارش طرح جامع آموزش و مدیریت محتوای سواد رسانه‌ای، سید بشیر حسینی برای نوآوری در حوزه آموزش سواد رسانه‌ای، معصومه نصیری برای تولید محتوای آموزشی ویژه کودک و خانواده با موضوع سواد رسانه‌ای و حمید بروغنی برای جلب حمایت کسب و کارها از حوزه سواد رسانه‌ای قدردانی شد.

در این گردهمایی سید بشیر حسینی رییس شورای سیاست‌گذاری المپیاد سواد رسانه‌ای با تاکید بر جایگاه اثرگذار سواد رسانه‌ای در بهبود کیفیت برنامه‌های تلویزیونی بر ضرورت ورود انجمن سواد رسانه‌ای به تحلیل برنامه‌های تلویزیونی شاخص تاکید کرد.

وی با تاکید بر رعایت اصول نقد و رعایت شاخص‌های علمی و کارشناسی در این حوزه، یادآور شد: بی‎شک تحلیل محتوای برنامه‌‌‎های تولید رسانه ملی از منظر سواد رسانه‌ای، غنای محتوای برنامه‌های تولیدی و افزایش آگاهی مخاطبان صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه را در پی خواهد داشت.

نصرالله جهانگرد نیز در این نشست یافتن زبان مفاهمه با نسل امروز برای تعامل در بهره‌برداری بهتر از فضای مجازی را موضوعی مهم و ارزشمند ارزیابی و تصریح کرد: انجمن سواد رسانه‌ای ایران می‌تواند ضمن آموزش در بحث سیاستگذاری بهره‌برداری بهتر از فضای مجازی کمک کند.

در ادامه محمدصادق افراسیابی گفت: در دو سال گذشته انجمن سواد رسانه‌ای ایران موفق به شبکه سازی فعالان سواد رسانه‌ای شد و هم اکنون این انجمن دارای ۱۵ دفتر نمایندگی استانی و ۲ دفتر نمایندگی بین‌الملل است.

همچنین سیدمرتضی موسویان رئیس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران ضمن ارائه گزارش عملکرد انجمن سواد رسانه‌ای در برگزاری سلسله نشست‌ها، همایش‌ها و تعامل با نهادها و سازمان‌های مختلف، چشم‌انداز  و اهداف این انجمن را تشریح کرد.

وی در ادامه توجه به خروجی آموزش‌های سواد رسانه‌ای به عنوان دستاوردهای کاربردی با هدف ارتقاء سواد رسانه‌ای خانواده‌ها، گسترده‌ کردن فعالیت انجمن سواد رسانه‌ای در سطح ملی، توجه ویژه به درآمدزایی انجمن با توجه به اهداف ترسیم شده، تربیت مربیان سواد رسانه‌ای و دعوت از معلمان پایه دهم برای شرکت در این دوره‌ را از برنامه‌های آتی انجمن سواد رسانه‌ای برشمرد.

موسویان بر توجه ویژه انجمن سواد رسانه‌ای به سواد بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد و افزود: سواد بازی‌های رایانه‌ای اهمیت بسزایی در پرورش نسل آینده دارد.

وی با اشاره به وجود تفاهم نامه‌های انجمن سواد رسانه‌ای ایران با دانشگاه علم و صنعت، برگزاری دوره‌های مجازی سواد رسانه‌ای را از برنامه‌های انجمن عنوان کرد.

در ادامه این گردهمایی، روسای کارگروه‌های تخصصی انجمن سواد رسانه‌‌ای ایران با حکم سیدمرتضی موسویان رئیس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، در حکم صادره برای روسای کارگروه‌های تخصصی انجمن سواد رسانه‌ای ایران آمده است: «نظر به پایان دوره مدیریت رؤسای کارگروه های تخصصی انجمن سواد رسانه ای ایران و با توجه به ضرورت اجرای «برنامه جامع تولید، توزیع و مدیریت محتوای سواد رسانه ای مصوب کارگروه ماده ۱۴ آیین نامه شماره ۱۷۲۴۱۲/ه هیأت وزیران» با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی در سایه تلاش خودجوش و برخواسته از متن جامعه برای افزایش همدلی میان دولت و ملت در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، با هدف ارتقای دانش و مهارت‌های پنج‌گانه سواد رسانه‌ای در میان عموم مردم و خصوصا چهار مخاطب دارای اولویت برای انجمن سواد رسانه‌ای ایران شامل پدران و مادران، معلمان مدارس، مدیران فرهنگی و رسانه‌ای کشور و اصحاب رسانه‌های جمعی به مدت یکسال به عنوان رؤسای کارگروه های تخصصی انجمن منصوب می شوید.»

بر این اساس اسامی روسا و دبیران کارگروه‌های انجمن سواد رسانه‌ای به شرح زیر است:

کارگروه «سواد بصری، هنر و رسانه های صوتی و تصویری»؛ رئیس مریم جلالی ـ دبیر امیر یوسفی

کارگروه «سواد رسانه‌ای و سیاست داخلی و خارجی»؛ رئیس حمیدرضا کمالی ـ دبیر بهزاد شهبازی

کارگروه «خانواده»؛ رئیس مهندس خسرو سلجوقی ـ دبیر معصومه نصیری

کارگروه «مهارت‌های سواد رسانه‌ای در شهرهای هوشمند»؛ رئیس مریم حق شناس ـ دبیر مرتضی چشمه نور

کارگروه «فرهنگ و تعلیم و تربیت»؛ رئیس محمدمهدی فتوره چی ـ دبیر محسن امین

کارگروه «فضای مجازی، رسانه ها و سرگرمی های دیجیتال»؛ رئیس حمید ضیایی پرور ـ دبیر مرتضی کارآموزیان

کارگروه «پایش، مدیریت دانش و آینده پژوهی رسانه ها»؛ رئیس حسن خجسته ـ دبیر سیده سارا میرقاسمی 

کارگروه «سواد رسانه‌ای، اقتصاد و برندسازی»؛ رئیس محمدرضا رستمی ـ دبیر ناهید مونسان.

انتهای پیام/ 

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد